... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 16:41

Ano je to jednoduché len neviem ako u vás ale u nás takú nedeľu notára ťažko zoženiem
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
bmwmpower82
Príspevky: 704
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 16:56

pondelok rano o 07"00 sme boli u notara
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 17:35

to co tu riesite uz ste fakt retardovani ? :mrgreen: na kupe auta sa VOBEC nic oproti minulosti nezmenilo - okrem toho ze kupujuci posle splnomocnenie predavajucemu na odhlasenie auta na jeho osobu...

ucebnicovy priklad ; :mrgreen: kupim auto od Jurka v sobotu, spisem kupnopredajnu zmluvu, odovzdam peniaze predavajucemu, on mi da kluce a auto, ja odidem s prefotenym technicakom, zmluvou a autom... v pondelok pridem za Jozkom notarom, ktory mi overi podpis na splnomocneni za 2.50 euri, idem na postu a poslem splnomocnenie predavajucemu prvou triedou za 1,20 euri. V utorok to predavajuci ma a moze odhlasit auto na moju osobu. Prvou triedou mi naspat posle odhlaseny technicak s ktorym ja idem na policiu.. Thats it..
 
Užívateľov profilový obrázok
pegass325
Autor témy
Príspevky: 624
Registrovaný: 24.12.2008
Auto: E34 525TDs
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 18:09

riešime, aby nuda nebola :mrgreen: . Veď sa tu aj tak nič extra nedeje :D .

Milosss:
Osobne som zatiaľ kupoval 2 autá a bol pri kúpe cca iných 4 a všetky štýlom ako si písal, prišlo sa, spísala sa zmluva, dali peniaze, zobralo sa , odhlásený techničák prišiel neskôr. Nemal negatívnu skúsenosť, že by bolo auto predávajúceho zaťažené exekúciu, prípadne iným problémom. Ale priznávam, že sa to môže stať a človek sa môže dostať do problémov. Máš pravdu, že tým, že si prídeš už po odhlásený techničák sa vieš tomuto riziku vyhnúť. Z tvojej skúsenosti....predávajúci nemal problém (mentálny) odhlásiť auto na teba, keď ešte nemal v ruke €?
Čo sa týka tých 50€, ktoré ma to navyše stojí...nie som škrob, ani nedrem biedu, žijem si tak celkom normálne ale 50€ je pre mňa nemalý peniaz, ktorý keď viem ušetriť som naozaj rád.

A policajti no problem akceptujú kópiu TP? Ja som ju mal len raz pri sebe miesto originálu a poslali ma do vetra, že nech im toto ani neukazujem.
BMW E34 525TDs '92, 1,5BAR+CHIP (STN Customs)
BMW E30 316i + LPG, '90
ex BMW E39 525tdsAT, '98

------------------------------------
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
harrvy
Príspevky: 214
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: E46 320D tour
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 18:50

No a mne riaditeľ ODI povedal, že mám poslať kupujúceho s prefoteným techničákom.. Keď som sa spýtal, že čo na to páni keď ma zastavia... Tak kývol plecami... Ani sami asi nevedia čo robiť, takže záleží asi len na tom aký majú deň...
E36 325TDS
E39 523i
E46 320D
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 19:01

Gabo10 napísal:
Musíš si to zobrať aj z pohľadu času vieš koľko ľudí nemá čas behať 2 dni po sebe po slovensku kvôli autu? Niektorí si obhliadku auta dajú po dohode s majiteľom až o 3-5 dní po prvom telefonáte len kvôli tomu že sa skôr nevedia stretnúť kedže majiteľ či kupec má vždy niečo čo je dosť ťažké zrušiť

A presne takí ľudia mohli byť najčastejšie tí, ktorí auto kúpili ale pre problémy majiteľa ho už na seba nedokázali prepísať. Auto nekupuješ každý mesiac a niekto ani každý rok. A ak si za ten rok nevie nájsť človek čas 2 dni, z toho ten jeden môže byť cez víkend, ako potom taký človek oddychuje, minie si dovolenku a podobne? Neviem to už asi preháňame, že si nevie nájsť 2 dni času. A to môže robiť kľudne 12ky, proste fakt je toto extrém čo riešime.
A pegass: Nie, ja som na SK v živote auto nekúpil, pretože som si radšej priplatil a kúpil ho nakoniec zvonku. Píšem o prípadoch, ako som skoro auto kúpil a majiteľ nakoniec zahlásil že auto je písané na niekoho iného alebo že si záhadne večer pred predajom spomenul, že vlastne založil auto pred 4 rokmi a nestihol to ešte splatiť a podobné drísty. Keby som auto pri obhliadke hneď kúpil, mal by som neprepísateľné auto. Išlo o autá v hodnote 2tisíc €, ale exekúcie sú kľudne na autá za 10 aj viac litrov. A mne by sa ani nechcelo otravovať človeka že choďte mi to prepísať a ja vám prídem potom aj s peniazmi, mne keby toto kupec zadrel, dovidenia, pokladám telefón. Je vážne problém si ten 1 deň si spraviť voľno a vybaviť to? Vážne tie autá kupujete jak rožky, že proste nestíhate a musíte mať všetko hneď v 1 deň? Bez možnosti výberu a pozretia iných áut?
Ako vážne, zmenilo sa všetko len pre ľudí, ktorí autá kupovali s peniazmi v kapse. A to je asi najväčšia kravina, akú človek môže spraviť. Ale oni sa určite zachvíľu vynájdu a pôjde to nejako spraviť, lenivosť ľuďstva ma niekedy fakt prekvapuje.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 20:25

Ako nikdy som taketo problemy neriesil, kedze vzdy kupujem iba nove auto (nekupujem ho ako dolce gusto, ze rok iba kupujem, ale ozaj kupujem), a ked si uz kupujes auto za 100k tak si asi solventny a tak ta aj v predajni vnimaju, vzdy prepisali auto na mna bez problemov, bez komplikacii, bez plnej moci, ci podobnych picovin.
banned... ...connecting people :)
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 22:10

Tu nehyr tisicami lebo si to precita niektory z exekutorov a pojdu do tankoch do anglicka po teba. :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Utorok, 19. Januára 2016, 23:16

Kde je Oto? Tak as ho to dotklo? Nejde niekto do avionu na kavu? Okrem Magia.
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Streda, 20. Januára 2016, 06:17

pegass325 napísal:
. . . .
A policajti no problem akceptujú kópiu TP? Ja som ju mal len raz pri sebe miesto originálu a poslali ma do vetra, že nech im toto ani neukazujem.


a kym neboli karticky tak ako sa to podla teba riesilo?
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
blaze164
Príspevky: 16
Registrovaný: 3.1.2016
Auto: e90 325i Automat
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Streda, 20. Januára 2016, 09:18

no ja som pred dvoma tyzdnami kupil auto

som z Ke prisiel som do ruzomberka( pondelok), dal predavajucemu peniaze, zobral auto a maly technicak a siel do ke,
on medzitym zistil v stredu ze mu treba plnu moc aby odhlasil auto na moje meno, tu som mu poslal prvou triedou, a v piatok mi obratom poslal velky technicak.
v utorok som to mal doma, v stredu som bol na obhhliadke a prihlaseni na moje meno.

Zdlhave, ale dalo sa to prezit.
BMW 325i AT e90
ex: VW Passat 1.9 TDi 96kW 4motion, chip --> 120kW
ex: VW Passat 1.9 TDi 96kW Variant, chip --> 116kW
ex: Skoda Felicia 1.6MPi
 
Užívateľov profilový obrázok
DonKorleon
Príspevky: 688
Registrovaný: 2.9.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Nedeľa, 7. Februára 2016, 18:24

ja si myslím že by sa to dalo aj tak že ja ako kupujúci pojdem na úrad aby mi potvrdili plnú moc kde nebude napísané na koho ju dávam, vyberem si auto zaplatím ho dá mi malý techničák ja dopíšem jeho údaje do plnej moci a idem si domov z autom a malým techničákom, on pojde na fizlicu z plnou mocou že to može na mna odhlásiť a že stratil malý techničák, za stratu je 5 eur alebo tak nejak zanedbatelná čiastka. takýto mám plán najbližšie skúsim ísť touto cestou.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Pondelok, 8. Februára 2016, 07:51

Toto nieje zly napad. V podstate mozem auto "kupit" aj cez vikend a vsetko je po starom :-K

Milos uz som par aut kupil, v podstate mam kazdy rok nove auto, jediny problem bol v ked som kupil jedno auto za 450e (mal som patku v oprave) a mlady mi volal o dva dni, ze auto je blokovane exekutorom co netusil, ze moze. Ale ze na vyplatu vyplati tych 150e... Ja som mu povedal, ze nieje problem, ved poistku plati on a tiez je v jeho zaujme rychlo to prepisat kedze znacky su stale nanho ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Štvrtok, 10. Marca 2016, 21:44

Strata malej plastovej karticky pri odhlasovani nie je ziadna pokuta, iba vypises a podpises cestne vyhlasenie, ze si proste stratil, za to sa nepokutuje.

Na niektorych matrikach a notarskych uradoch (uz takmer na kazdej), ti neoveria plnu moc neuplne vyplnenu - ak chyba meno splmocnenca, ci udaje o vozidle. Ked som pici povedal, ze overujem podpis a nie obsah, ohradila sa, ze do knihy overeni sa pise vsetko, typ auta, spz, ci meno a udaje splnomocnenca...
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Kúpa auta od 2016 po novom alebo kktovo na n-tú

Pondelok, 14. Marca 2016, 21:27

mam dotaz, nieje to priamo auto, ale taktiez to spz
planujem kupit privesny vozik, novy v Pk, byvam v Ma, trvaly pobyt mam stale Ke. cize ked kupim novy vozik, musim sa ako trt trepat s tym vozikom do Ke, kde mi vystavia znacky a potom naspet do Ma? Mozno jemne inteligentnejsie by bolo si dat spravit obhliadku niekde tuna a potom ist len poziadat o spz do Ke?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných