... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Piatok, 5. Februára 2016, 08:12

ja som velmi zvedavy, co sa vykluje z motora b47/57
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Piatok, 5. Februára 2016, 14:21

voMacK napísal:
Predajcom to je viac menej u prdele. Oni potrebuju predavat a nie riesit eventualny servis majitela po 100tis km. :)
99% aut v SR showroomoch su 4valcove diesle s x-drive [pri 1er - 5er a X1 az X3].
6valce su viac menej iba v X5 a X6. Taky je proste dopyt.
Benzin som asi za posledny rok u predajcu videl jeden a to bola uber socialna Z4 1.8i :)


Presne tak. A dodam, ze to nie je len o dopyte, ale ze to tlaci aj importer, resp. priamo BMW AG. Vseobecne benzin sa uz dava do uzadia v bmw koncerne. Ak sa drzi benzinova skladovka, tak je to len dalsim znakom socialnej vybavy daneho modelu. Benziny uz len na objednavku alebo M-ka :)
ale aj tak najvacsi facepalm je nabuchana 5series ale 518d efficient dynamics
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Piatok, 5. Februára 2016, 18:18

Jedna fulka 518d stala nedavno v TOBe. To auto malo z doplnkovej vybavy velku navi, automat, PDC a to bolo vsetko dopice. Este, ze aspon ksenony su uz seria, inak by to hadam ani predne svetla nemalo. :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Cannon
Príspevky: 113
Registrovaný: 20.7.2012
Auto: Modré
Kraj: Zahraničie

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Piatok, 5. Februára 2016, 19:44

voMacK napísal:
Jedna fulka 518d stala nedavno v TOBe. To auto malo z doplnkovej vybavy velku navi, automat, PDC a to bolo vsetko dopice. Este, ze aspon ksenony su uz seria, inak by to hadam ani predne svetla nemalo. :mrgreen:


A nejake 20tky kolesa nech to dobre ukaze... hlavne nech to dobre vyzera, tzv. proefekt paket
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Piatok, 5. Februára 2016, 22:27

Ja tomu hovorim "metrosexual paket". Vacsinou to ale zahrna este bledu kosku a m-paket. Ale funkcna vybava, co realne sprijemnuje cestu a je uzitocna, tak to tam nesmie byt ani za tu kurvu. Pretoze auto, co ma uzitocne veci je podla predajcov smrrrrt!!
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
steve
Príspevky: 70
Registrovaný: 23.9.2010
Auto: exE60, exF10, F26
Kraj: Žilinský

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 11:26

Ale ber to tak, že si BMW nakoniec kúpia aj ľudia, ktorí si doteraz kupovali len Škodovky a Renaulty. A radosť z jazdy v BMW je aj bez výbavy :D
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 14:59

steve napísal:
Ale ber to tak, že si BMW nakoniec kúpia aj ľudia, ktorí si doteraz kupovali len Škodovky a Renaulty. A radosť z jazdy v BMW je aj bez výbavy :D

Hlavne v nejakej 518d
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
steve
Príspevky: 70
Registrovaný: 23.9.2010
Auto: exE60, exF10, F26
Kraj: Žilinský

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 15:05

mexican napísal:
Hlavne v nejakej 518d

A prečo nie ? Ja nikdy nezabudnem na pocit, keď som prvýkrát šoféroval svoju novú E60. Dovtedy som mal len škodovky, takže rozdiel a zážitky neskutočné, a pritom som mal E60 vo výbave social, ako to tu nazývate.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 18:03

steve napísal:
A prečo nie ? Ja nikdy nezabudnem na pocit, keď som prvýkrát šoféroval svoju novú E60. Dovtedy som mal len škodovky, takže rozdiel a zážitky neskutočné, a pritom som mal E60 vo výbave social, ako to tu nazývate.


Ked presadnes z Oktavky do BMW, tak by ti aj trojhrncova 116d pripadala ako nadpozemske vozidlo... :mrgreen:
asi kazdy si zo svojho prveho BMW sadne na rit... :mrgreen:
na druhu stranu podmotorovane auto a naviac bez funkcnej vybavy (v dnesnej dobe) vela radosti z jazdy generovat asi nebude... teda pokial sa bavime o aute na denne jazdenie... a nejaky opticky M-paket a alcantarove sedacky na tom asi moc nezmenia... :-k [-(
kto si raz vyskusa auto vybavene modernymi technologiami (HUD, ACC, Adaptive Drive, LED.....), tazko by si dalsie auto bral bez tychto ficur... odmieta ich len ten, kto v takom aute v zivote nesedel
inak myslim, ze "metrosexual paket" je (aj ked nie vylucne) specialita hlavne jedneho predajcu... v inych showroomoch sa obcas najde aj nieco slusnejsie vybavene

samozrejme, aj uplne naturalne auto bez modernych "vtakoviniek" by mi urobilo veeelku radost z jazdy a usmev od ucha k uchu (napr. E9 3,0 CSi, E24 635i alebo aj E46 M3), ale take by som nechcel na daily use a urcite by to nebola F10 518d... :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 21:09

To je fakt.
Keď som presadol z Passatu 66kW do F11 198kW, to boli orgazmy za volantom :lol:

Čakal som sice 2 roky kým sa objavilo auto s takou výbavou ale oplatilo sa \:D/
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Pondelok, 8. Februára 2016, 09:41

nemyslim si, ze je bezne, ze niekto z oktavky/inych pojazdnych srand prejde na 5 series. Trojka to isti. 518d sa berie do flotily, len aby vyzeralo zvonka.

Pre niekoho je fakt najdolezitejsia skladovost vozidla, nechce cakat 2-3 mesiace na objednavku, absolutne im nezalezi na vybave, vela krat ani nevedia, ze aky model si idu kupit (dilema 1/3/x1 series), proste chcu si v ten den kupit bmw

Uplne prve bmw, ktore som soferoval, bolo 535d xdrive GT F07 M-Paket, predvadzacie vozidlo uplne v plnke. Bolo to vecer,sukr.ucely, z HUDu sa mi tocila hlava, dost som z toho ochorel :D
Obrázok
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Pondelok, 8. Februára 2016, 11:27

madxface napísal:
nemyslim si, ze je bezne, ze niekto z oktavky/inych pojazdnych srand prejde na 5 series. Trojka to isti.


no vidis a predstav si, ze ja som z Opla Astra 1.6i (74 kW) skocil rovno do E39 530d (142 kW) :thumbup: :mrgreen:
a odvtedy nekupujem nic ine, nez 5er... :mrgreen:

aj ked teda je pravda, ze uz case ked som bral Astru som sa pohraval s myslienkou na E46, ale vzhladom na viacero okolnosti som sa vtedy rozhodol pre nepremiovu funglovku...
a pravdou je aj to, ze ani jedno moje BMW nebolo nove, ked som ho bral...

no ved prave preto, ze ludia casto chcu zobrat skladovku zo showroomu (rozne dovody) tu nadavame, ze predajcovia u nas maju vacsinou uplne nahovno poskladane auta... t.j. aj keby som hned na showroome chcel zobrat skladovku, vacsinou by som si nevybral a aj tak by som to musel zadavat do vyroby = dlhe cakanie, vyssia cena... :|

je nahlavu, ze predajca ta zacne pomaly presviedcat, ze ten HUD, ACC a pod. (ktore samozrejme skladovka nema) je v podstate nahovno a nepotrebujes ho ](*,) (lebo chce tu plecku, co mu tam stoji predat), miesto toho, aby ti ukazoval nove ficurky a nahovaral ta na ne, pretoze su uzitocne a su prinosom k bezpecnosti, komfortu a pod. - co by IMHO mala byt napln prace predajcu...
 
Užívateľov profilový obrázok
rebuss
Príspevky: 1012
Registrovaný: 9.12.2010
Auto: Efko
Kraj: Košický

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Pondelok, 8. Februára 2016, 12:58

Na druhej strane funglovky u nas beru vo velkom podiele 40/50 rocny ludia ktorym staci presne taka showroomova 518d, hlavne nech to ma kozu, automat a klimatizaciu.... Btw moja mamina brala tiez novu x5 a vzala taku aka bola vtedy na sklade.... A urcite jej nic z vybavy nechybalo ;) tie auta takych konfiguracii sa dobre predavaju takze dopyt po nich je a dealeri vedia dobre co robia. Myslim ze je prave obrovska mensina ludi ktori potrebuju presne taketo high-end prvky vybavy.
A myslim ze je velmi malo ludi ktory si dovolia cakat ako smith666 2 roky kym sa objavi take auto :D tak ako ja... Predal som auto a do 2 tyzdnov som potreboval nove ;)
F11 520d LCI
F20 116d
Ex F11 520d
EX Superb3V|E60|A8|ML|Superb1
V rodinnej garazi:
E71 30d
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Pondelok, 8. Februára 2016, 13:08

Ja teda neviem ako je to s tými skladovkami. Tiež som dlhú dobu mal za to, že na sklad sa objednávajú autá s konfiguráciami, ktoré sa štatisticky najviac predávajú.
Túto moju teóriu ale vyvrátil známy, ktorý sa pred časom bavil na túto tému z človekom od importéra VW / OOOO. On sa s ním vtedy bavil hlavne na tému farby interiéru.
Takže pánko z importu povedal, že najviac sa predávajú svetlé interiéry, ale u skladoviek sa nájde svetlý interiér skôr výnimočne.
Pochybujem, že by BMW pri skladovkách razilo diametrálne odlišnú politiku.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Načo si dať pozor pri kúpe F11, s vačším nájazdom km?

Pondelok, 8. Februára 2016, 14:46

No ja neviem, asi sa pohybujem medzi inymi ludmi, ale z mojich znamych by asi nikto holu-bosu "metrosexual packet" F10 (alebo aj Audi A6, A8...) nezobral, kazdy uz ma nejake tie naroky na vybavu (aj ked uznavam, ze ti ludia asi nie su na high-tech vybavu az tak zatazeni ako ja... :mrgreen: ). Na druhu stranu, takmer nikto z nich nekupuje / nekupoval funglovku na showroome, vacsinou si nasli nieco z DE alebo cez nasho predajcu sprostredkovane rocne managerske auta priamo z Mnichova za dobru cenu.
Ja som si vyberal auto presne opacne, stanovil som si "must-have" vybavu a farba auta a farba introsa bola druhorada (okrem vyslovene nedobrych kombinacii :mrgreen: ).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných