... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

INPA vysvetlenie

Štvrtok, 14. Januára 2016, 19:26

Čavte je tu niekto kto by mi vysvetlil nejaké veci z inpy? Aké hodnoty majú byť správe atď nebude to veľa otázok len pár a asi najlepšie cez ss alebo aj tu... Nájde sa niekto kto bude mať pár minút čas a bude ochotný sa mi kúsok povenovať a vysvetliť ?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: INPA vysvetlenie  Topic is solved

Štvrtok, 14. Januára 2016, 21:41

matus699 napísal:
Čavte je tu niekto kto by mi vysvetlil nejaké veci z inpy? Aké hodnoty majú byť správe atď nebude to veľa otázok len pár a asi najlepšie cez ss alebo aj tu... Nájde sa niekto kto bude mať pár minút čas a bude ochotný sa mi kúsok povenovať a vysvetliť ?


Nikto ti to nevysvetli, ziadne hodnoty nie su spravne alebo nespravne. To je program pre testovacie procedury jednotiek - pre vyrobnu linku a vyvojarov atd, takze neni k tomu ziadna dokumentacia pre nejakeho uzivatela. Jednoducho ti co to puzivaju, vedia presne co je naco a co ma kde byt a co ktora hodnota znamena. Pre laika ktory nerozumie tomu ako tieto jednotky a systemy funguju, je ten program takmer nevyuzitelny. Tuto niektori ludkovia tvrdia ze to je vraj "diagnostika", ale to neni ani nie je na taky ucel vyrobena. Technicke opisy toho ako sa ma ktora jednotka testovat a naco su priamo castami vyvojarskej dokumentacie jednotlivych sub-vyrobcov kontretnych jednotiek/komponentov.
Navod k INPA mas v prilohe. TO je vsetko co k tomu existuje.
Prílohy
bmw-inpa-ediabas-doc.pdf
(337.91 KiB) 500 stiahnutí
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: INPA vysvetlenie

Štvrtok, 14. Januára 2016, 23:48

Áno viem že mi nikto nedá návod a tak isto viem že neexistujú ani nejaké univerzálne tabuľky alebo niečo kde je napísané čo má ako vypadať. Tak isto to bude používané iba na súkromné účely a teda na 1 moje auto. A keď sa niekto nájde kto mi povie aké hodnoty má ukazovať to moje konkrétne tak už v budúcnosti si to ľahko sám prekontrolujem a môžem pozorovať zlepšenia/zhoršenia. Môj príspevok sa nesie v tom duchu že chcel by som sa niečo priučiť čo a ako na môj konkrétny model. A či tu nájdem nejakého dobrovoľníka na pár správ.
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: INPA vysvetlenie

Piatok, 15. Januára 2016, 00:07

odpoved si dostal od Airbona na tvoje otazky ohladom hodnot v inpe na tvoje auto poznaju iba tí pre ktorych bola inpa urcena. Ak chces riesit diagnostiku na svojom aute, resp. sledovat a porovnavat hodnoty - so spravnymi hodnotami, musis pouzit iny software a to DIS alebo ISTA
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: INPA vysvetlenie

Piatok, 15. Januára 2016, 00:49

ok ďakujem za odpovede ja sa z tým už nejako popasujem (iné mi neostáva keď niečo chcem vedieť) :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: INPA vysvetlenie

Piatok, 15. Januára 2016, 13:57

Je to tak ako napisal k33p - zacni normalnou diagnostikou DIS, lebo beries to z opacneho konca. Tak ako si povedal ziadne hodnoty neexistuju a ani ti nikto nepovie ake hodnoty coho ma vykazovat ktory model, nakolkoto zavisi od konkretnej situacie. Takze nic podobne nejestvuje a ked sa zacnes zamyslat logicky, tak prides nato ze ani nemoze :)
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: INPA vysvetlenie

Sobota, 16. Januára 2016, 13:02

ok ok keď sa mi zlepší finančná situácia dokúpim si dis alebo istu-d :) zatiaľ ďakujem :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných