... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
palci540
Autor témy
Príspevky: 122
Registrovaný: 23.2.2014
Auto: BMW E61 530D A/T LCI
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

BMW E46 330D 135kw zamŕza tachometer

Sobota, 9. Januára 2016, 12:33

Mám problém v zime, že akonáhle sú mínusové teploty, tak mi nejde tachometer a budíky sú akoby celé opačne. Jediné ide v poriadku otáčkomer. Ukazatel aktuálnej spotreby je tiež nefunkčná a aktuálna spotreba sa prejavuje na palivomery zrejme, lebo ručička a tak isto dojazd na displeji kolíšu ako divé.
Niekedy keď sa už auto zohreje, tak to začne fungovať ale niekedy nie.

Nemáte niekto podobný problem? Respektíve moze byť chyba aj v snímači asc na zadnom kolese?
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: BMW E46 330D 135kw zamŕza tachometer

Sobota, 9. Januára 2016, 13:50

Je to vadný snímač, ale nebude to asi ten čo ty spomínaš. Typujem, že bude niekde na prevodovke, alebo niekde v motorovom priestore, nech ma opraví keď sa mýlim niekto čo sa vyzná... :wink:
Riešil som to na mojom predošlom aute. Práve koli rýchlej zmene teplot snímač odišiel a tiež my blbla spotreba a nešiel rýchlomer, ukazovalo mi to len otáčky...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
bysto
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: BMW E46 330D 135kw zamŕza tachometer

Sobota, 9. Januára 2016, 14:19

Na e36 je snímač otáčok na diferaku zo zadnej strany. Predpokladam, ze aj na e46 by mohol byt tam. Prave tento snímač sa stará o ukazovanie spotreby - takze buďto zlomený kábel alebo zlý snímač
 
palci540
Autor témy
Príspevky: 122
Registrovaný: 23.2.2014
Auto: BMW E61 530D A/T LCI
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: BMW E46 330D 135kw zamŕza tachometer

Sobota, 9. Januára 2016, 17:13

sandrito napísal:
Je to vadný snímač, ale nebude to asi ten čo ty spomínaš. Typujem, že bude niekde na prevodovke, alebo niekde v motorovom priestore, nech ma opraví keď sa mýlim niekto čo sa vyzná... :wink:
Riešil som to na mojom predošlom aute. Práve koli rýchlej zmene teplot snímač odišiel a tiež my blbla spotreba a nešiel rýchlomer, ukazovalo mi to len otáčky...


No pokiaľ viem, tak rýchlosť sa berie zo snímača asc (zadný ľavý, v smere jazdy), mám to aj odskúšané, keď som ho odpojil, tak neukazovalo rýchlosť a aj tu na fóre som to tak zistil...a možno je vadný, lebo keď je viac snehu, teda väčšia vlhkosť, tak mi vypína asc, teda sa rozsvietia kontrolky asc, abs a ručná, tak je možno naozaj zalomený niekde

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných