... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Štvrtok, 9. Júla 2015, 12:19

Kable si uz prepiskol? Vzdy zacni jednoduchsim
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Štvrtok, 9. Júla 2015, 21:39

Odvŕtať starý senzor sa pri troche rozumu dá v pohode.Vŕtal som minulý víkend :wink: Ak sa pozrieš na ložisko z boku,okolo magnetického krúžku je zvonka vyvýšený kovový okraj.Nieje moc vysoký,ale je tam.Takže ak by niekto chcel zavŕtať do magnetov,musí najprv prejsť cez tento okraj. A to nikto normálny neurobí...
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Piatok, 10. Júla 2015, 05:47

Ja som uz videl take veci =;
a chalani co sa vrtaju v autach to tiez potvrdia. Ludska hlupost a vesmir su nekonecne.

Deni a ten steker uz mas opraveny?
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Piatok, 10. Júla 2015, 22:34

Je pravda že obzvlášť nadaní jedinci dokážu dojebať aj železnú guľu ](*,) Preto som použil to "nikto normálny" :mrgreen: Každopádne to tu budem sledovať,bo mne ABS tiež robí kraviny...
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
denikamiki
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 5.5.2009
Auto: BMW 520i SE
Kraj: Prešovský

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Sobota, 11. Júla 2015, 14:35

Ta vyvysenina tam je ked som ho vyvrtaval tak som to robyl opatrne ja som ho vyvrtal asi tak do polovice a potom som vydlabaval srubovakom,len ako som odkrucal srubu co drzi sensor tak ju seklo a musel som ju odvrtat a asi rom sa presne netrafil a teraz je sensor vo vnutry trochu pootoceny,moze aj to nieco sposobovat?Ten magneticky kruzok co sa tu spomina je vidiet cez otvor sensora alebo nie? Lebo ja tam nic take nevidim.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Nedeľa, 12. Júla 2015, 10:05

Magnety cez dieru pre snímač nebudeš vidieť.Vyzerá to takto:
Prílohy
zadné ložisko 2.JPG
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
denikamiki
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 5.5.2009
Auto: BMW 520i SE
Kraj: Prešovský

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Sobota, 5. Septembra 2015, 16:20

Hlasim sa opet pretoze tej slubenej pomoci od toho polskeho mechanika som sa zatial nedockal.Premerial som kably multimetrom pekne ich vypipalo takze by maly byt kably ok no problem stale pretrvava.Nefunguje rychlomer ani palivomer,minule som siel cez spomalovace a na chvilu to naskocilo a fungovalo a zase vyplo,uz fak neviem co je stym,preto sa chcem opitat ze ake ine moznosti to mozu byt.Myslim si ze sensor bude ok ak to sem tam funguje.Tie kable som meral na omy a su v poriatku,ale ked som napojil koncovku do rj abs,zapol zapalovanie a meral prud tak som nenameral nic.Ako sa mera ci je z rj prud do sensora?
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Nedeľa, 6. Septembra 2015, 16:28

sprav si na budíkoch test cez to skryté menu, alebo cez diagnostiku. Ak sa nepohnú ručičky ani tak, tak hľadaj problém v samotných budíkoch.
 
Užívateľov profilový obrázok
denikamiki
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 5.5.2009
Auto: BMW 520i SE
Kraj: Prešovský

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Nedeľa, 6. Septembra 2015, 17:15

Robil som test a vsetky budiky a kontrolky funguju
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Nedeľa, 6. Septembra 2015, 21:00

tiež som mal problém na E39ne. V teste idú všetky, ale normálne ukazovateľ paliva nešiel vôbec a rýchlosť sa zasekávala. Treba to dať opraviť
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
Ogi22
Príspevky: 140
Registrovaný: 12.11.2015
Auto: e39 528i A 1996 LPG
Kraj: Bratislavský

Re: nefunguje tahometer a palivometer

Štvrtok, 19. Novembra 2015, 09:33

Z toho prechadzania retarderu a nabehnutia funkcnosti mi vychadza ze tam mas studak alebo niekde skrat.

Odstroj celu instalaciu a daj kablom volnost.
Nastartuj a skus co to robi.
Skus zatriast kablami na roznych miestach kde su spoje, konektory, prechody cez husacie krky (taka vrubkovana trubka) a pri tom vsetkom sleduj tu kontrolku (alebo niekto iny nech sleduje ci blika). Ak bude blikat tak si nasiel miesto problemu. Tam skontroluj izolaciu kablov a spoje.
Popripade to premeraj multimetrom.

Ak su tam pouzite dutinky ako na niektorich fotkach (tie cervene veci na ktore si nadaval ze su zapojene obrkoko...) tak ich pootvaraj (dutinky zahod) na kable navlec zmrstovacky, kable zapajkuj a zaizoluj zmrstovackami (kludne pouzi dve na jednu izolaciu a radsej odstrihni dlhsie) stahuju sa teplom, uplne ti na dve postaci ten zapalovac, ale zasa ich nespal do hneda.
Pozor na vypari bendzinu a podobne aby si nevyletel do vzduchu.

Vsetki dalsie nekvalitne spoje takto osetri.
A kde mas hole kable, tie zaizoluj.
Kludne lepsou izolacnou paskou.

A znova vyskusaj ci po potraseni kablami bude kontrolka blikat. Ak ano tak musis kontrolovat ten koneltor. Alebo to do coho sa napaja. Ak mas utrhnuty konektor na doske niekde na RJ tak ju musis otvorit a opravit spoje.

Ako si meral prud?
Ak si neni znali daj pozor mozes si oddrbat merak.
Ak chces merat prud musis mat spravne zastrcene kable na meraku a musis aj spravne merat. Inak ti merak nic neukaze. (Pozor aj na tlacidlo HOLD na meraku).
Prud sa meria do serie, teda musel by si rozcvaknut kable a merakom ich akoby premostit. Napatie sa meria paralerne.
Viz video. Dopozerat do konca (povinne:)
https://youtu.be/bF3OyQ3HwfU

V tomto pripade ale nevidim dovod merat prud.

Ak budes postupovat podla tohoto co som napisal mal by si mat problem do 30 minut vyrieseny.
Napis aky je vysledok a kludne fot a toc video. Nech sme mudrejsi.

To s tym pootocenym senzorom. no ja by som ho natocil spravne a zalepil sekundakom alebo niecim co ho udrzi. Nezalep ale viac ako treba:)
Medze je tam mahneticky pasik tak senzor reaguje na magneticke pole ktore je nimi vyrvarane. Ak je senzor pootoceny nemusi fungovat spravne lebo je natoceny zle voci magnetickemu polu.
e39 528i A 1996 LPG

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných