... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
nrtm
Autor témy
Príspevky: 555
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: firemne
Kraj: Nitriansky

Re: Palivova sustava

Sobota, 11. Júla 2015, 16:15

ale zaujimave , ze po vymene palivoveho filtra ide auto aj na plyn rovnako zle, co predtym nerobilo. Vcera sa robila diagnostika, vyhodilo lambda 1, sem tam lambda 2, a zly odpal na valcoch 1 az 3. Po vymazani chyb a zohriati auto islo relativne dobre na benzin a aj na plyn. Dnes zas ide ako traktor, nepravidelny hod motora, nechce ist do vykonu. Co s tym?
 
Užívateľov profilový obrázok
bloodyxxl
Príspevky: 183
Registrovaný: 11.3.2009
Auto: 523iA+LPG
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Bardejovske Kupele

Re: Palivova sustava

Utorok, 14. Júla 2015, 16:29

neviem ci to bude aj tvoj pripad ale kamaratovi na tento problem pomohlo toto https://www.gasbj.sk/produkt/petrol-sys ... -lpg-375ml

dnes som si to kupil aj ja a skusim to na 3 autach ( moja 523ia LPG - citim jemne trhanie asi jeden vstrek je zaneseny, zenina fabia 1,2 htp lpg - dlhsie starty na benzine a aj na maminom peugeote 106 1.1i lpg z 92ho roku - ma problemy so startom niekedy 2-3 pokusy)
dam vediet vysledky :)
318i e36 + LPG - EX
523iA e39 + LPG
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Palivova sustava

Utorok, 14. Júla 2015, 16:42

Podla priznakov to tipujem na zanesene benzinove vstreky alebo netesniaci plynovy vstrek.

Plynovy vstrek sa da vylucit odstavenim plynu (zavriet privodny ventil a vypnut ho, neviem ako toje na novych systemoch).
Ked rano zdvihnes kapotu, necitit plyn?
Ak by to bol zaneseny benzinovy vstrek, tak osobne by som to dal vycistit na masine, robili to MMracing, cena bola ferova a bol k tomu aj meraci protokol a bolo to fakt na profi urovni.
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
nrtm
Autor témy
Príspevky: 555
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: firemne
Kraj: Nitriansky

Re: Palivova sustava

Utorok, 14. Júla 2015, 18:36

Plynom to nebude. Pred cca mesiacom som s tym bol na servise lpg, generalka vstrekov a nastavenie systemu. Ale zavada sa uz prejavovala aj predtym. Cez vikend bol u mna klubak s diagnostikou, ukazovalo zavadu 1.lamda, 2.lambda sporadicky, a chyba strekov na 1-3 valci. Aj nejaka davka paliva bola vysoka az nejake 3,2 milisekundy. Po resete sa davka upravila, zostala len sporadicky 1.lambda. Auto sme isli prevetrat, a v pohode islo aj na benzin i plyn. Ale nasledejuci den som ho chcel ist vyskusat, a chod motora ako traktor, auto neslo do vykonu ani na plyn ani benzin. Nasledujici den som odpojil baterku na 30 min, a potom auto nastartoval. Zas nepravidelny chod, ale po 1 minute sa to zas upravilo. Krasne tahalo 180km/h za chvilku ci plyn aj benzin. Momentalne auto u mechanika na vacsom servise. Udajne treba vymenit sviecky, a odstranil nejaku klapnu v sani.
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Palivova sustava

Utorok, 14. Júla 2015, 18:58

Kontrolna otazka - separator oleja mas uz vymeneny?
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
nrtm
Autor témy
Príspevky: 555
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: firemne
Kraj: Nitriansky

Re: Palivova sustava

Utorok, 14. Júla 2015, 19:27

Dobra otazka, idem asi prestudovat pribeh byvaleho majitela, a zajtra cinknem aj mechanikovy, nech sa na to pozrie
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Palivova sustava

Streda, 15. Júla 2015, 07:47

M54 je motor velmi citlivy na netesnosti v sani. Staci aj nedotiahnute viecko oleja alebo povytiahnuta mierka oleja a zahady su na svete.
Najcastejsia zavda v tejto suvislosti je poskodeny separator oleja - natrhnuta membrana. Potom si motor prisava falosny vzduch, ma nepravidelny chod, lambdy hadzu divne hodnoty plus je zvysena spotreba oleja (M54 zerie trochu oleja od vyroby ale s vadnym separatorom este viac)...ked budes menit separator, tak vymen aj vsetky trubky k nemu, su 3, su plastove a zvyknu sa zlomit, najma ta harmonika co ide do veka ventilov spredu...

V pribehu som mal mozno nieco nafotene...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
proste ja
Príspevky: 91
Registrovaný: 19.12.2014
Auto: 523i at
Kraj: Žilinský
Bydlisko: martin

Re: Palivova sustava

Štvrtok, 17. Septembra 2015, 15:51

chalani skuste poradit:

tazke starty, nepravidelny chod motora konciaci zdochnutim motora. po prepnuti na plyn ide vsetko v pohode, po zohriati motora a prepnuti spät na benzin vsetko tiez v pohode. palivove cerpadlo v poriadku, rele nove, palivovy filter ma cca 6000km. diky za kazdy napad
e39 523i at 1998 lpg
ex: focus c-max 1,6tdci
exex: opel sintra 2,2i 16v
exexex: peugeot 406 2,0hdi
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: Palivova sustava

Piatok, 16. Októbra 2015, 16:46

Zdravím, mal som rovnaký problém (m54b30). Tak isto ako ty vymenil som palivový filter, sviečky, separator oleja + všetky hadice k nemu. Problem stále pretrvával až do doby kedy sme na skúšku dali vstreky z kamaratovej 2.2 . Problem bol vo vstrekoch. Auto mam tak isto na plyn. Problémy boli len na benzine. V košiciach to riešili viacerý ľudia všetko pri autach na plyn. Dokonca aj môj kolega ktorý ma fabiu 1,4 mal rovnaký problem v rovnakom časovom obdoby. Ja osobne tankujem 90% Slovnaft. V poslednom období som natankoval asi 4-5 krát na jednej malej čerpačke v Ke. Počul som od viacerých ľudi že v obehu je nejaky nekvalitny plyn ale vraj sa to netýka len jednej pumpy a ludia chce pisať nejaku hromadnu sťažnosť. Dúfam že slovnaftke môžem dalej dôverovať. Ja som mal vstreky na čističke aj na ultrazvuku a nic nepomohlo. Musel som riešiť nové vstreky resp novú rampu. Ak by niekto mal záujem tak mám 2-3 vstreky navyše. Mne osobne odišli 3 vstreky.
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: Palivova sustava

Pondelok, 9. Novembra 2015, 09:52

Bigy napísal:
Zdravím, mal som rovnaký problém (m54b30). Tak isto ako ty vymenil som palivový filter, sviečky, separator oleja + všetky hadice k nemu. Problem stále pretrvával až do doby kedy sme na skúšku dali vstreky z kamaratovej 2.2 . Problem bol vo vstrekoch. Auto mam tak isto na plyn. Problémy boli len na benzine. V košiciach to riešili viacerý ľudia všetko pri autach na plyn. Dokonca aj môj kolega ktorý ma fabiu 1,4 mal rovnaký problem v rovnakom časovom obdoby. Ja osobne tankujem 90% Slovnaft. V poslednom období som natankoval asi 4-5 krát na jednej malej čerpačke v Ke. Počul som od viacerých ľudi že v obehu je nejaky nekvalitny plyn ale vraj sa to netýka len jednej pumpy a ludia chce pisať nejaku hromadnu sťažnosť. Dúfam že slovnaftke môžem dalej dôverovať. Ja som mal vstreky na čističke aj na ultrazvuku a nic nepomohlo. Musel som riešiť nové vstreky resp novú rampu. Ak by niekto mal záujem tak mám 2-3 vstreky navyše. Mne osobne odišli 3 vstreky.




myslis benzinove vstreky ci lpg?
bmw e39 530i "01
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: Palivova sustava

Pondelok, 9. Novembra 2015, 10:45

Benzinove vstreky. Kupil som celu rampu z ineho auta a problem odstraneny.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných