... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
fishbone
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 13.11.2011
Auto: Bmw 318i E46 N42
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Ivanka p Dunaji

Nové auto na zimných či letných?

Utorok, 3. Novembra 2015, 11:07

Zdravim,
chcem sa spýtať na povinnosť predajcu áut predať auto v zime na zimných pneumatikách.
Mama si objednala novú Vitaru a dal som jej prezistiť, či bude auto na zimných alebo na letných, aby som jej prípadne zimné pneu zohnal do prebratia auta. Predajca tvrdí, že bude na letných.
Osobne si ale myslím že predajca je povinný odovzdať auto spôsobilé na prevádzku. Ak v polke decembra napadne sneh tak ani nemôže odísť z predajne... aké máte skúsenosti a názory. Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Nové auto na zimných či letných?

Utorok, 3. Novembra 2015, 11:35

ak v ten den bude na vozovke suvisla vrstva snehu alebo ladu tak hej, inak nie

ale vlastne to mas jedno, ak vies ze to dojde na letnych tak povedat predajcovi nech pribali sadu zimakov, resp. v den prevzatia rovno nahodia a letnaky ti zabalia, keby to doslo zas na zimnych ajtak musis dokupovat letnu sadu len to oddialis o tri mesiace . . .
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Nové auto na zimných či letných?

Utorok, 3. Novembra 2015, 15:43

U BMW je možnosť auto už pri objednávaní objednať so zimným obutím. Ja mám vo výpise výbavy ku mojej bývalej bielej plečke položku "zimné gumy namiesto letných".
Keď to má už aj BMW tak hádam každá slušnejšia značka by to mala ponúkať.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nové auto na zimných či letných?

Utorok, 3. Novembra 2015, 15:47

A v com je problem? Kup 4 zimne gumy, alebo cele kolesa, a ak auto dodaju na letnych, nechaj ich prehodit...
 
Užívateľov profilový obrázok
Bedro
Príspevky: 79
Registrovaný: 19.12.2012
Auto: E61+ nebavoraky
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové auto na zimných či letných?

Utorok, 3. Novembra 2015, 16:21

Ked som kupoval funglovku tak bola na letnych a bol som ,,mierne,, nasrdeny kedze vonku vynimocne seriozny sneh, ale uvedomil som si ze tak ci tak budem potrebovat obe sady tak som na mieste kupil disky so zimnymi pneu a nestalo mi to za dalsie myslienky. Kazdopadne sa treba skusit dohodnut s predajcom ci len neprehodi ine kolesa ak si chces neskor kupit letnu sadu podla seba a nevidim dovod preco by nevyhovel. On mozno hej, tak prajem pozitivne riesenie. :thumbup:
E61 525d
A6 3.0 V6 tdi quattro
MX3 2.5 V6
Rozmýšľam prakticky, riadia ma emócie.
,,nezabudni odkiaľ si,,

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných