... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Utorok, 6. Októbra 2015, 14:59

A keď si spomínal, že si nevolal policajtov, tak si mu dal aspoň podpísať papiere k nehode, kde by sa priznal k vine? Ak nemáš ani tie, tak máš asi nulové šance dostať peniaze za opravu naspäť.
 
elegant047
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Streda, 7. Októbra 2015, 07:54

Teraz mas poucenie ze ked sa ti stane nehoda v zahranici, tak mas vzdy volat policiu (vzdy ked je pri nehode vozidlo z inej krajiny, tak sa vola policia). Teraz je to tvoje slovo proti jeho, pricom nemas sancu dokazat jeho vinu. On bude tvrdit ze si mu vletel do cesty a ze uz nemal sancu ubrzdit. To ze to bolo kvoli nefunkcnym brzdam neviem ci ti uznaju. Skus sa ohradit ze jeho vozdilo nebolo technicky sposobile a ze ziadas test jeho brzd ci vyhovuju. Aj keby sa im chcelo nieco riesit, pokial ten dilino uz brzdy opravil, tak si v keli.
 
Užívateľov profilový obrázok
PAN BAAAAAca
Príspevky: 404
Registrovaný: 27.9.2010
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha/BA

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 8. Októbra 2015, 11:38

Osobne by som volal policiu pri akejkolvek skode aj na SK. Vinnik ti moze podpisat prehlasenie, ze je ozaj vinnik, ale co som pocul, tak staci ked mu jeho poistovna podstrci prehlasenie, ze to tvoje priznanie podpisal pod natlakom a nedostanes nic..

Pokial ide o vstah poistovna<->poistnik, tak treba myslet nato, ze maju cele oddelenia ludi, ktori kratia skody a natahuju sa so zakaznikmi. Cize to pre nich nieje ziadna zvysena namaha sa dotahovat. Ked vsak dojde na sud, tak zmaknu. Cize netreba sa dat pokial si si isty, ze mas pravdu. Su firmy, ktore sa dokonca specializuju na taketo tahanice (samozrejme za proviziu).
bmw e60 550i indivindi '07
bmw e63 650i '07
EX bmw e66 750li indivindi '07
EX bmw e60 545i '04
EX vw passat 3,2 '06
EX bmw e60 520i '03
EX bmw e46 323i '99
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Piatok, 9. Októbra 2015, 10:54

PAN BAAAAAca napísal:
Osobne by som volal policiu pri akejkolvek skode aj na SK. Vinnik ti moze podpisat prehlasenie, ze je ozaj vinnik, ale co som pocul, tak staci ked mu jeho poistovna podstrci prehlasenie, ze to tvoje priznanie podpisal pod natlakom a nedostanes nic..
Pokial ide o vstah poistovna<->poistnik, tak treba myslet nato, ze maju cele oddelenia ludi, ktori kratia skody a natahuju sa so zakaznikmi. Cize to pre nich nieje ziadna zvysena namaha sa dotahovat. Ked vsak dojde na sud, tak zmaknu. Cize netreba sa dat pokial si si isty, ze mas pravdu. Su firmy, ktore sa dokonca specializuju na taketo tahanice (samozrejme za proviziu).


Posledne 2 roky 2 skodove udalosti na 535d, riesene cez PZP vinnika. Prva v januari 2013, na vyjazde z parkoviska v Eurovei do mna nacuval pan, odrety naraznik. Ja PZP Alianz, vinnik PZP Alianz, policajti nevolani, vyplnili sme formulare, nahlasili SU cez telefon. Oprava prelakovanim komplet naraznika, v autorizovanom service (ten co skrachoval na zlatych pieskoch), suma opravy cca 800 EUR, fakturu na zaklade krycieho listu hradila poistovna. Riesenie absolutne bez problemov, este ma poistovna nahanala aby som si dal auto opravit, nech mozu uzavriet SU.
Druha cca mesiac dozadu, 4.9. 2015 na krizovatke v obci v malej rychlosti naraz auta pohynajuceho sa z bocnej. Ja PZP Allianz, vinnik PZP Komunalna poistovna. Odrete PP, PZ dvere, poskriabany stlpik, prah, pravy zadny blatnik, osuchnuty PZ disk. Zavolani policajti, vina 100% na druhom vodicovi. SU sa stala piatok vecer, vyplneny formular, policajti spravili spravu o nehode, alkohol, pofotili. Volal som kvoli tomu ze som mal podozrenie na skodu viac ako 4000 EUR. Potom som nahlasil SU do Komunalnej cez telefon, Obhliadku som mal v pondelok, oprava v Auto Motive Bratislava, vymena dveri, prelakovanie, skoda 4000 EUR, zaplatil som to cash asi 25.9., 6.10. som mal peniaze na ucte. Dneska si idem po auto do Auto Motivu (mam este problem s diff, vid ina tema v E60 temach), dnes mi aj volal importer ako som spokojny s opravou a celkovo s BMW.

Takze zatial spokojnost, kazdemu odporucam Alianz, aj tam mame vsetky auta v rodine (hadam 10 ci kolko), ale aj s Komunalnou sa teraz dalo. Havarijky neplatim, ani nikto z rodiny, auta su za cash a pri mojom rocnom najazde a mojej situacii (neburam a mam korporatne poistenie zodpovednosti za sposobenu skodu, ktora zahrna AJ skodu sposobenu na vozidle ktore pouzivam, auta mi nekradnu) su to spalene peniaze. (mam este firemne auto na operativny leasing, tam je asi havarijka ale to neriesim)
 
elegant047
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Piatok, 9. Októbra 2015, 12:49

To moze povedat aj o policajtov ze vyvijali na neho natlak. Tak ale nebudes kazdu hovadinu tlacit na spravne konanie. Pokial je z fotiek jednoznacne vidiet vinnika, pripadne mas aj video, tak fakt nie je nutne nikoho volat, akurat nahlasit nehodu poistovni.

PAN BAAAAAca napísal:
Osobne by som volal policiu pri akejkolvek skode aj na SK. Vinnik ti moze podpisat prehlasenie, ze je ozaj vinnik, ale co som pocul, tak staci ked mu jeho poistovna podstrci prehlasenie, ze to tvoje priznanie podpisal pod natlakom a nedostanes nic..

Pokial ide o vstah poistovna<->poistnik, tak treba myslet nato, ze maju cele oddelenia ludi, ktori kratia skody a natahuju sa so zakaznikmi. Cize to pre nich nieje ziadna zvysena namaha sa dotahovat. Ked vsak dojde na sud, tak zmaknu. Cize netreba sa dat pokial si si isty, ze mas pravdu. Su firmy, ktore sa dokonca specializuju na taketo tahanice (samozrejme za proviziu).
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Pondelok, 30. Novembra 2015, 20:46

Kooperativa pzp: suchol som susedovi auto ma parkovisku, tak som mu zazvonil lebo si vravim nebudem chuj, ze odidem a vsetko sa mi vratilo skoda na aute odhadom 30euri normohodina v servise za zalestenie ale ten zmrd z nich vytiahol 800euri comu nechapem lebo mal nejake matsubusi colt z roku pana kde takato suma predstavuje totalku nechapem...

Ale samozrejme k veci platim im tu prasivu poistku 5 rokov a ked sposobim skodu pride mi pekne list ze som sa omeskal s platbou a ,ze im mam zaplatit 200 euri ako nahradu za to co mu museli vyplatit. Volam tam ci im to tam uz jebe nacisto , ze mam poistku na rok ale platim to stvrtrocne a vraj smola , ze meskam 5dni tak smola , ze sa mam odvolat.... Nehovoriac o tom ,ze ma odkazali ma cloveka co mi robil zmluvu ktory uz nerobi poistky ale toci niekde v Istanbule cukrovu vatu a kebab...

Viem je to moja chyba ale uznajte ,ze su to riadni buzeranti...

Takze pisem len preto ak sa sa tu najdu taky borci co maju na vsetky platby koli svojej lenivosti cas nerobte to :D
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Užívateľov profilový obrázok
2RBA
Príspevky: 1327
Registrovaný: 19.3.2012
Auto: e91/e46
Kraj: Košický
Bydlisko: košice

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Pondelok, 30. Novembra 2015, 21:13

do mna najebal v auguste policajt z moldavska na novej X5 a do teraz nič stale mi len chodia papiere že posunulo sa to tam a tam ale dajak nič ine sa nedeje tak som zvedavy ako pochodim :^o
IG/YT/FB : #WRBAFILMS
 
zollo
Príspevky: 418
Registrovaný: 22.9.2012
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Utorok, 1. Decembra 2015, 15:41

local napísal:
Takze zatial spokojnost, kazdemu odporucam Alianz, aj tam mame vsetky auta v rodine (hadam 10 ci kolko), ale aj s Komunalnou sa teraz dalo. Havarijky neplatim, ani nikto z rodiny, auta su za cash a pri mojom rocnom najazde a mojej situacii (neburam a mam korporatne poistenie zodpovednosti za sposobenu skodu, ktora zahrna AJ skodu sposobenu na vozidle ktore pouzivam, auta mi nekradnu) su to spalene peniaze. (mam este firemne auto na operativny leasing, tam je asi havarijka ale to neriesim)


toto sa mi páči :thumbup:

ale na druhej strane ma trosku "sere" ako si vzdy zatial dobre pochodil :mrgreen:
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Utorok, 1. Decembra 2015, 19:46

Avenger napísal:
Takze pisem len preto ak sa sa tu najdu taky borci co maju na vsetky platby koli svojej lenivosti cas nerobte to :D


Ja som akosi zanedbal 1/4 rocnu platbu este z 11. mes. a k novemu roku mi prisiel list kde si pytaju ten nedoplatok doplatit, co je logicke, na to mi poslu nove doklady na novy rok a zaroven mi zdvihaju rocne poistne o 26€. :D Vas jebem, zrusim a poistim znova.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Utorok, 1. Decembra 2015, 21:31

2RBA napísal:
do mna najebal v auguste policajt z moldavska na novej X5 a do teraz nič stale mi len chodia papiere že posunulo sa to tam a tam ale dajak nič ine sa nedeje tak som zvedavy ako pochodim :^o


Ja by som to riešil asi tak, že by som si vypýtal email a telefón na konkrétnu osobu v poisťovni, ktorá to rieši a otravoval by som ju každý deň a požadoval od nej update.

Ak tých ľudí nikto nesúri, tak na to mrdajú, ale keby tam na ňom bol zavesený niekto obrazne 24/7, možno by si hneď rozmyslel, s akou urgentnosťou to bude riešiť, aby sa zbavil "otravného" zákazníka. Ak by to nepomohlo, tak by som posunul svoj feedback jeho nadriadenému.

By ma zaujímalo, keby som ja nejakému zákazníkovi v IT riešil problém pol roka. To by som asi vo firme dlho nezotrval. U našich (hlavne zahraničných) zákazníkov pri urgentnejších problémoch je vyššie spomenutý postup eskalácie úplne bežný, keďže tam čakajú vyriešenie problému a nie len nejaké posúvanie od jedného pracovníka k ďalšiemu bez akéhokoľvek reálneho posunu. Neviem, prečo sa to v našich poisťovniach toleruje [-X Ak na nich človek zatlačí, som si istý, že veci by sa začali hýbať oveľa rýchlejšie, netreba na to akurát srať a čakať na vyriešenie od nich, lebo sa ho nedočkáte alebo dočkáte až po veeeeeľmi dlhom čase.
 
MCbucik
Príspevky: 424
Registrovaný: 4.10.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 18. Februára 2016, 18:35

Ludia vedeli by ste mi poradit?
mal som poistnu udalost, ja som poskodeny, vinnik ma PZP v ASTRA poistovna, kde mi bolo povedane,ze poistovna na slovensku zanikla, lebo jej materskej rumunskej poistovni bola odobrata licencia. Tak som to nahlasil v mojej poistovni, urobili obhliadku a postupili to na SKP, ze to bude hradene z garancneho fondu. Po kontaktovani SKP mi bolo povedane, ze oni s tym nevedia nic robit pokial nemaju nejake sudne poverenie z Rumunska, ze aby mali istotu, ze im to dalej nejaky garancny rumunsky fond preplati ak by to oni mne zaplatili. Poistna udalost bola v novembri minuleho roka a dodnes je ticho. Co robit?cakat pol roka, rok dva tri?ako nejedna sa o totalku ale ak nevie niekto parkovat tak nech si je zodpovedny zato
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 18. Februára 2016, 19:13

cez pravnika zrobit papierik pre tvoju poistovnu (alebo SKP, to ti povie pravnik) na okamzite poistne plnenie a oni nech si to potom vymahaju od koho chcu.
bez pravnika si ta budu pinkat medzi sebou. staci pohrozit a vsetko sa da do pohybu.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 18. Februára 2016, 21:52

Ved presne na taketo tazko vymozitelne situacie existuje ten ich garancny fond, nie? Smelo do toho.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Pondelok, 22. Februára 2016, 11:42

bez pravnika do toho nechod
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Pondelok, 14. Marca 2016, 15:45

zdravím páni,
mám otázku. V krátkosti. Spôsobil som nehodu, teda nehodu, nedobrzdil som, a dal pusinu autu pred mnou. Auto nič hrozné, moje bolo trošku viac chytené ale už je skoro hotové.
Všetko sa spísalo, zaniesol som to do mojej poisťovne (Kooperativa), jeho kontaktoval obhliadkar, mňa kontaktoval, nafotilo sa všetko. Klasický postup. Jemu prišlo vyjadrenie z poisťovne, že nemá nárok na úhradu, lebo jeho auto už bolo kedysi tak búrané. On o tom nevie, lebo v 2015 ho kúpil v AAA.
Poškodený mi to oznámil, a oznámil mi, že asi bude peniaze požadovať odo mňa prípadne ma dá na súd. Volal som hneď s dvoma právnikmi, tak mi povedali, že to je nezmysel.

Zaujíma ma Váš názor, teda konkrétne to, že chce peniaze vymáhať odo mňa
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: danielsan a 67 neregistrovaných