... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Ritchey
Autor témy
Príspevky: 504
Registrovaný: 10.12.2007
Auto: BMW 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: BN

E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Utorok, 19. Novembra 2013, 21:44

Uz dlhsie sledujem gumenne hadicky na e39 2002 ktore vedu ku brzdovym strmenom a vsimol som si ze su tam take ciarky ako keby jemne praskliny, ked bude prilezitost sem nahodim fotky.

Priznam sa ze neviem odhadnut ako vazne/nepodstatne to je, ale nechcem aby mi pri krizovom brzdeni nieco niekde prasklo a nasledovali 4 salta pri 200kmph...


Nasiel som na eBay celkom pekne hadicky s dobrym pomerom cena/vykon (nie je to pozink ako u inych vyrobcov ale nerezove koncovky)

http://www.ebay.com/itm/Wezmoto-Braided ... 3f2bf74e86

Nepoznam tu firmu, pisu tam pozitivne feedbacky aj ludia co maju e39 M5.

Hodil som to sem ako inspiraciu aj pre inych, a ty ktory to uz mate tak na pridanie skusenosti.

Obrázok
Obrázok
BMW E39 530dA 142kw M/p-black (Born in Dingolfing 07/05/2002) (adopted in 2009)
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Streda, 20. Novembra 2013, 18:00

tiež som menil hadičky na zadnej náprave, pri strmeni už boli popukané a jedna dokonca vlhká, hold je to len guma a s vekom odchádza

takýto upgrade by som ale videl zbytočný na bežné jazdenie, jedna normálna hadička výde na 8e, defakto za polovičnú cenu to spravíš komplet na aute a životnosť bude nejakých tých pár ročkov, ale je to na tebe, zasa taký strašný cenový rozdiel to nie je, v podstate pár e a vyzerá super a jednoznačne tým eliminuješ možnosť, že to niekde zasa po nejakom čase odíde
oo=[ ][ ]=oo
 
Užívateľov profilový obrázok
DobreBrzdy.sk
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.9.2011
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Streda, 20. Novembra 2013, 20:27

na E39 mame tiez v ponuke :)
http://www.dobrebrzdy.sk/catalog/?mf_prtype=3&mf_mark=1028&mf_model=17145&mf_year=2002&mf_engine=44521&mf_type=car

Rozdiel medzi gumotextilnymi a pancierovanymi hadicami uciti v pedale aj zaciatocnik, pedal je o poznanie tvrdsi.

" Pancierované hadice majú atraktívny vzhľad, pevnú konštrukciu, stály prierez a nemenia objem s meniacim sa tlakom brzdovej kvapaliny pri brzdení, ako bežné gumotextilné hadice. Vďaka tomu brzdy vášho vozidla reagujú rýchlejšie, citlivejšie a presnejšie. Pre niektoré vozidlá sú v ponuke aj pancierované spojkové hadice a olejové hadice pre prívod oleja k turbodúchadlu. Všetky brzdové a spojkové hadice Black Diamond Performance sú vyrobené z nerezovej ocele a teflónu. "
 
LukasK
Príspevky: 1
Registrovaný: 17.8.2015
Kraj: Košický

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Pondelok, 17. Augusta 2015, 10:27

Čauko, hadice na mieru ti za lacný peniaz vyrobia aj v tomto e-shope: http://eshop.jtg-hydrasteel.sk/

Stačí im napísať e-mail s tým, čo potrebuješ a určite ti pomôžu 8)
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Utorok, 18. Augusta 2015, 09:04

ked uz sa diskutuje o brzdach mam otazku... neviem porovnat s inou e39 takze sa pytam.
Mne sa zdaju byt brzdy na mojom dost "lazoplazo" nie su tak ostre a dost treba do pedalu tlacit
aby som prinutil auto razne brzdit. Velky rozdiel je ked sa dnem do mercedesu kolegovho a stlacim
brzdu ako som zvyknuty a idem sa nalepit na sklo, skratka maju hned razny nastup, ale bawo nie.
Mozem mat nieco v neporiadku???? alebo je to normalne ze e39 ma taketo tahsie brzdy?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Utorok, 18. Augusta 2015, 19:56

:lol:
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Utorok, 18. Augusta 2015, 20:45

e39 nemá brzdový asistent. ked prudšie stlačíš pedál na aute ktoré ho má, tak sa účinok znásobuje.
Navyše v mercedesoch ide všetko ľahko, aj volantom sa tam krúti asi tak 10x ľahšie.
BMW je zamerané na to aby bol "vodič spojený s vozovkou" (ten čo vymyslel tento termín pred tým asi ťahal bleskozvody :lol: )
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Streda, 19. Augusta 2015, 15:38

no ja ti nevim pepane ale moja aj kopec dalsich e39 co som videl BAS mali - taky valec pred blatnikom, za svetlom.

alebo si to mylim http://bmwfans.info/parts-catalog/E39-T ... ing_parts/
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Streda, 19. Augusta 2015, 18:26

mal som možnosť porovnať moju (540iA fl.) s inou (540i man. predfl.), a brzdový pedál sa správa inak, v mojej je celkovo taký mäkší, v tej predfl. ide trochu tuhšie, ale odhliadnuc od toho jedno aj druhé brzdí dobre, akurát na moje som si viac zvykol tak si viem lepšie dávkovať tie brzdy skrz trochu mäkší pedál

neviem čím to je, či kvôli automatu, faceliftu, alebo ASC vs. DSC, alebo to mám dobabrané, ale keď tomu dupnem tak to zaflekuje a ABS trhá jak oživot takže s brzdným účinkom problém neni
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: E39 - Upgrade/refresh brzd - nove hadicky pancierove

Streda, 19. Augusta 2015, 18:37

Ujo starynovy to vystihol uplne jednoznacne. :-"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných