... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
R3Z0R
Autor témy
Príspevky: 288
Registrovaný: 24.8.2013
Auto: E36 318i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

e36 vola na kolesách

Streda, 29. Júla 2015, 15:09

Mal som auto na zdviháku a oba predné kolesá majú volu, čo to môže spôsobovať. Ja si myslím že asi čapy riadenia by to mohli spôsobovať. Ešte jedna otázka bude sa dať stiahnuť ten čap aj takýmto stahovakom?
Obrázok
alebo
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: e36 vola na kolesách

Streda, 29. Júla 2015, 16:43

ako si to kontroloval, ked nevies, kde je vôla? na tak primitivnej naprave aku ma E36 nie je najmensi problem zdiagnostikovať kde je presne vôľa, to dokaze aj cvičená opica, ak tomu nerozumies tak to daj niekomu spraviť....a takymto sťahovakom? si robis srandu? #-o
nepises aka vôla, do stran? alebo zhora dole? ach jaj, skoda ze nie si blizsie, o 5 minut by som ti povedal kde je vôľa \:D/
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
R3Z0R
Autor témy
Príspevky: 288
Registrovaný: 24.8.2013
Auto: E36 318i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: e36 vola na kolesách

Streda, 29. Júla 2015, 16:47

Vôľa je zo strán, tak chcel som ist na geometriu a chlap vravel ze capy riadenia. Daka rada ako zistit co je na chybe presnejšie ?
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: e36 vola na kolesách

Streda, 29. Júla 2015, 17:33

R3Z0R napísal:
Vôľa je zo strán, tak chcel som ist na geometriu a chlap vravel ze capy riadenia. Daka rada ako zistit co je na chybe presnejšie ?


tak ked zo strany na stranu, môze byt :thumbup:
rada? daj na zdvihak, pomocnik kyve kolesom zo strany na stranu a ty drzis tycku riadenia ( axialne tiahlo ) a nasledne vidis ci ma cap vôlu alebo nie :thumbup: :thumbup:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
dencu.bel
Príspevky: 40
Registrovaný: 16.7.2014
Auto: E36 325i Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: e36 vola na kolesách

Streda, 29. Júla 2015, 17:57

jurkyLE napísal:

tak ked zo strany na stranu, môze byt :thumbup:
rada? daj na zdvihak, pomocnik kyve kolesom zo strany na stranu a ty drzis tycku riadenia ( axialne tiahlo ) a nasledne vidis ci ma cap vôlu alebo nie :thumbup: :thumbup:


akurat to riesim aj ja, mam v haji capy riadenia(oba) a je tam velka vola....ale ked som bol pod autom a kamarat zahybal kolesom, tak som videl volu na hlavnych silentoch ramien, ktore vobec nevyzeraju byt v zlom stave, takze dufam ze po vymene tych capov to nejak tu volu vymedzi. ak nie potom musim riesit ramena
 
Užívateľov profilový obrázok
R3Z0R
Autor témy
Príspevky: 288
Registrovaný: 24.8.2013
Auto: E36 318i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: e36 vola na kolesách

Utorok, 4. Augusta 2015, 20:27

Tak vôľa je preč podarilo sa to bez problémov vymeniť stačilo kladivo a šlo to dole pekne

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných