... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Autor témy
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Autokozmetika Meguiars

Streda, 1. Júla 2015, 19:46

Zdravíčko,
mám záujem na dobrú autokozmetiku pre svoje auto. Aké máte skúsenosti s touto značkou ? Lebo čítam, že dobrá kvalita ale zasa vyššia cena.... nejaké skúsenosti postrehy prípadne iné náhrady v pomere cena/kvalita

Potreboval by som šampón, nejaký leštič/čistič (drobné škrabance laku/leštenie), vosk, čistič na disky, prípravky na kožu.

ešte nejaké rady čo by sa zišlo ?
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Autokozmetika Meguiars

Streda, 1. Júla 2015, 20:13

na kožu som skúšal ten Meguiars gold class či čo, rovnaký odpad ako autoglym, gliptone sa mi zdal o triedu lepší v danej cenovej kategórii
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
RudyJames
Príspevky: 728
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: Subaru WRX STi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Nottingham / Bratislava / Wien

Re: Autokozmetika Meguiars

Streda, 1. Júla 2015, 21:30

Mam od nich cistic diskov - vynikajuci, nastriekas a oplachnes, ziadne hranie sa s tym..
a taky biely cistic laku bez umyvania - super na cistenie exkrementov od vtakov, nastriekas a prejdes vreckovkou, neposkriabes lak, ani takto nasucho, ak je navoskovany
Subaru WRX STi
 
Užívateľov profilový obrázok
erik_1
Príspevky: 289
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: E90 316 LCI
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice, SR

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 08:39

Ak nemas kozu vyslovene zadrbanu 100 rocnou zazranou spinou tak ja pouzivam toto: Meguiars Gold Class Rich Leather Cleaner and Conditioner. Vycisti to v ramci moznosti, kozu nechava taku vlacnu a aj to dobre vonia. Je to gel, cize sa to vstrebe a ucinkuje zopar mesiacov. Vyzera ze je aj daky tekuty cistic s ktorym asi mal zle skusenosti clen nadomnou.

Ja som spokojny.
BMW E90, 316i (90kW) LCI, r.v. 2009
VW Polo 6R 1.2 TSI, r.v. 2016
VW Golf V 1.6, r.v. 2005 EX
Skoda Felicia 1.3 MPi, r.v. 1996 EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 08:43

bolo to v takom rozprašovači gold class cleaner aj kondicioner, neide o to že zlé skúsenosti, ak by som predtým neskúšal iné produkty tak by som povedal že OK, ale zo skúseností s inými produktmi som si povedal že to za tú cenu to nestálo, napr. v podobnej cene ako ten kondicioner bol aj kondicioner od gliptone ktorý som používal už predtým ale chcel som vyskúšať niečo iné, nakoniec som ostal pri tom gliptone
ostatné produkty (na lak) som neskúšal od meguiars, tie môžu byť dobré
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
justdoit
Príspevky: 150
Registrovaný: 3.6.2013
Auto: e36 318iS
Kraj: Bratislavský

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 10:10

Na sklo skús 3M Glass cleaner a na kožu použi mydlo a potom môžeš prípadne to prejsť aj nejakým prípravkom, šampon môžeš Meguiars Gold Class- ten je fajn, zanecháva aj parádny lesk, na kolesá môžeš tiež niečo od Meguiars ale mne sa osvedčil IronX od CHG + tiež môžeš dokupiť nejakúm ochranu, ten ironx som nedávn testoval, výsledok na 20 ročnom kolese stál zato, pri kolesách odporúčam kúpiť niečo aj na asfalt. :thumbup:
Obrázok
ex: e36 318iS coupe
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 10:15

justdoit napísal:
a na kožu použi mydlo


hlavne preboha ph neutral mydlo
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 11:43

ViktorDDD napísal:
na kožu som skúšal ten Meguiars gold class či čo, rovnaký odpad ako autoglym

presne tak :mrgreen:
na kozu pouzivam roky toto: http://www.startujeme.sk/product/cistic ... 30ml-2051/
na karoseriu jednoznacne 3M, ostatok su iba somariny pre laikova amaterov :thumbup:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
erik_1
Príspevky: 289
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: E90 316 LCI
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice, SR

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 12:23

Oooo, tak pozor.

Cize Chemical guys alebo Dodo juice su pre amaterov a laikov?
BMW E90, 316i (90kW) LCI, r.v. 2009
VW Polo 6R 1.2 TSI, r.v. 2016
VW Golf V 1.6, r.v. 2005 EX
Skoda Felicia 1.3 MPi, r.v. 1996 EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 12:31

tie produkty armorall vo mne moc nevzbudzujú dôveru . . .
3M produkty sú určite super, to potvrdí veľa leštičov čo sa tým zaoberajú x rokov (x myslím 10-20+ a nie tie kadejaké detailing firmy čo sú na trhu 2-3roky), ale aj iné firmy vyrábajú kvalitné produkty
ovšem netreba všetkému veriť čo je na internete, youtube, od toho že niektorá značka má dobrú reklamu nebude automaticky dobrou značkou
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 12:56

erik_1 napísal:
Oooo, tak pozor.

Cize Chemical guys alebo Dodo juice su pre amaterov a laikov?

ake pozor? klid bratu :roll:
ano, presne ako som napisal, pre amaterov, laikov, tuzerov a tuto klubakov :lol: :lol: :lol:
na 3M tieto sracky v superkrásnych obaloch so super reklamou na nete nemaju a nikdy mat nebudu, kto ma skusenosti, vie o com pisem, ty si koudne masti auto cim chces, je to tvoje slobodne rozhodnutie :mrgreen:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Autor témy
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 16:01

Meguiars je predsa firma l, ktorá vznikla z 3M zameraná hlavne na autokozmetiku...
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: Autokozmetika Meguiars

Štvrtok, 2. Júla 2015, 18:46

Napisem za seba... Kedze s detailingom len zacinam tiez som mal pocit ze zameriam sa na jednu znacku a bude to fajn... Prave kombinacia roznych pripravkov je to prave orechove a ak sa tu niekto ohana 3M co je kvalitna znacka tak treba pripomenut ze rovnako kvalitne znacky su dodo juice, chemical guys, swiss wax, scholl, zymol, collinite, g techniq a mnoho ďalších... Napriklad len pri vybere voskov si budes lamat hlavu nad tym ci syntetiku alebo prirodny... A ak si aj vyberies znova budes riesit ktoru znacku... To iste plati pri lestickach a lestiacich pastach... Jedni nedaju dopustit na manzernu... Dalsi na 3M a dalsi ti povediaze Top je Zymol... Kazdy pouziva nieco ine a hlavne kazdy ma aj trocha iny vkus a chut hrat sa s autom do detailu... Preto neexistuje univerzalna rada a ani autokozmetika... Mne osobne je znacka meguiars sympaticka a paci sa mi od nich vosk mirror glaze ale nie vsetko by som od nich bral... Napriklad velku paradu vies narobit aj s takou znackou ako je sonax detailer a polymer schield ktore maju velmi dobru referenciu.... A zase keramika od g technic ma mensiu vydrz ako kvalitny vosk od collinite alebo rejex... Cize zalezi aky prostriedok a na co a hlavne co od toho cakas... Je dobre si prejst par testov a par odporucani na detailingovych forach a zistis vela zaujimavych veci... :thumbup:
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
toledo26
Príspevky: 63
Registrovaný: 16.12.2010
Auto: ex-e46 323ci
Kraj: Košický

Re: Autokozmetika Meguiars

Nedeľa, 5. Júla 2015, 18:53

na karoseriu jednoznacne 3M, ostatok su iba somariny pre laikova amaterov :D :D :D


tak toto ma pobavilo :D treba aj skusit nieco ine ako 3M a uvidis v tom rozdiel.menzerna koch chemie scholl concepts atd...

na kozu som pouzival dodo juice supernatural leather cleaner a Dodo Juice Supernatural Leather Ultra-high Performance Sealant
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: Autokozmetika Meguiars

Nedeľa, 5. Júla 2015, 18:56

toledo26 napísal:
na karoseriu jednoznacne 3M, ostatok su iba somariny pre laikova amaterov :D :D :D


tak toto ma pobavilo :D treba aj skusit nieco ine ako 3M a uvidis v tom rozdiel.menzerna koch chemie scholl concepts atd...

na kozu som pouzival dodo juice supernatural leather cleaner a Dodo Juice Supernatural Leather Ultra-high Performance Sealant


Ty budes jeden z tych ktoremu presli vsetky znacky pod rukou a vsetky typy lakov... Nieco ako chrobak truhlik... Vsade bol, vsetko videl, vsetko vie... ](*,)
Odporucam postavit sa do radu... Takych je tu uz zopar... #-o
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných