... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 06:28

KKS Takže ak kamoš jazdí na slnečnicový olej v Mercedese s radovým čerpadlom, tak vlastne takéto niečo asi nebude musieť riešiť že :D Ako jasne, slnečnicový olej v starom aute neublíži ani nepomôže, ale do novšieho CR by som to určite nedával ani keby čo bolo. Všetky vstreky von na stolicu, ináč nezistíš na 100% ktorý je vadný. Bežne sa robí čistenie so skúškou za 20€ za kus, takže nie je o čom. A ak je ľúto dať 120€ na skúšku plus niečo za vybratie, tak treba kúpiť spomínaný Mercedes.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 06:31

staré meďáky s radovkou zožerú aj brikety :mrgreen:
otestovať všetky vstreky je určite dobré, ovšem ak idú von nedeštrukčným spôsobom
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
rancsodavid
Príspevky: 579
Registrovaný: 28.3.2012
Auto: lancia kappa 2,4jtd
Kraj: Nitriansky

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 08:06

Prestuduj ako funguje common rail a podla toho rob co chces.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 14:25

V prvom prispevku som mu jasne napisal ze vybrat vsetky a dat na stolicu. ak to nepochopil naco vypisovat dalsi tommykatze!?
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 19:59

csuka530d napísal:
V prvom prispevku som mu jasne napisal ze vybrat vsetky a dat na stolicu. ak to nepochopil naco vypisovat dalsi tommykatze!?

tu je skoda daco pisat samy znalec hovoril som ze ci to pomoze ake to ma ucinky ten rastlinny olej nie ze ho idem liat do auta tak nabuduce poriadne citajte :wink:
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 20:02

ViktorDDD napísal:

jasne že nie je čo pokaziť keď leješ blbosti do nádrže
akurát len podávačka, filter, cr čerpadlo, rail, vstreky, ak chceš riešiť celý palivový systém za 2litre tak tam lej hoci aj svätenú vodu, ak nie tak si daj vymeniť ten šiesty vstrek, popr. ostatné vytiahnuť a dať skontrolovať pre pokoj na duši

joj jasne vsetko odide podavacka cely system ak tam das pripravok na cistenie systemu vifko alebo podobne nerobte hned tragediu ja viem co mam robit dva vstreky von a pojdu na stolicu tu asi nema zmysel nic pisat
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 20:14

ViktorDDD napísal:
staré meďáky s radovkou zožerú aj brikety :mrgreen:
otestovať všetky vstreky je určite dobré, ovšem ak idú von nedeštrukčným spôsobom

tak to ano ak su raz korekcioe zle takto mu nepomze nic len repas vstreky dam von a diagnostikovat do profi firmy :wink:
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 20:16

Milosss napísal:
KKS Takže ak kamoš jazdí na slnečnicový olej v Mercedese s radovým čerpadlom, tak vlastne takéto niečo asi nebude musieť riešiť že :D Ako jasne, slnečnicový olej v starom aute neublíži ani nepomôže, ale do novšieho CR by som to určite nedával ani keby čo bolo. Všetky vstreky von na stolicu, ináč nezistíš na 100% ktorý je vadný. Bežne sa robí čistenie so skúškou za 20€ za kus, takže nie je o čom. A ak je ľúto dať 120€ na skúšku plus niečo za vybratie, tak treba kúpiť spomínaný Mercedes.

preco nezistis ktory je vadny diagnostika pise 2 a6 valec ci to neje pravda alebo ako hmm...
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: korekcie vstrekov

Štvrtok, 28. Mája 2015, 21:33

Niesme znalci len sme vsetci co mame 530d uz nieco preskakali .tak pocuvaj a neuc sa na vlastnych chybach.
Ako velky frajer chces rozobrat sanie vydolovat 2 vstrekovace a dat ich do poriadku .auto zlozis a za 3 mesiace ti odidu dalsie 2 atd atd.
Nikto ti nepise ze si kup nove -casto cena presahuje cenu mnohych 530d cok.
len ti vravime ze si demontuj vsetky vstreky naraz a daj si ich precistit popripade repasovat.
Ty tu miesas ucinky rastlinneho oleja ako zazracny elixir pre vstrekovace po a pred smrtou.
kazdemu znalemu to tu pride komicke a to nemusi byt ani znalec.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: korekcie vstrekov

Piatok, 29. Mája 2015, 05:31

twinspark1 napísal:
joj jasne vsetko odide podavacka cely system ak tam das pripravok na cistenie systemu vifko alebo podobne nerobte hned tragediu ja viem co mam robit dva vstreky von a pojdu na stolicu tu asi nema zmysel nic pisat


si písal o nejakom oleji na smaženie nie?
premňa zamňa si môžeš sypať do nádrže aj uhoľný prach :thumbup:
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: korekcie vstrekov

Piatok, 29. Mája 2015, 05:45

twinspark1 napísal:
preco nezistis ktory je vadny diagnostika pise 2 a6 valec ci to neje pravda alebo ako hmm...

Pretože diagnostika píše hodnoty, ktorými vstreky dorovnávajú nerovnomernosti chodu motora. Najhoršie hodnoty môžu byť pre najhorší vstrekovač, ale aj pre najhoršiu kompresiu na valci a podobne. Takže nie 2 ale všetky vstreky von. AK to chceš mať na istotu. Ak to chceš riešiť možno o 10tis km znova, tak kľudne vyber len 2.
Nur Original ist Legal.
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Piatok, 29. Mája 2015, 11:17

csuka530d napísal:
Niesme znalci len sme vsetci co mame 530d uz nieco preskakali .tak pocuvaj a neuc sa na vlastnych chybach.
Ako velky frajer chces rozobrat sanie vydolovat 2 vstrekovace a dat ich do poriadku .auto zlozis a za 3 mesiace ti odidu dalsie 2 atd atd.
Nikto ti nepise ze si kup nove -casto cena presahuje cenu mnohych 530d cok.
len ti vravime ze si demontuj vsetky vstreky naraz a daj si ich precistit popripade repasovat.
Ty tu miesas ucinky rastlinneho oleja ako zazracny elixir pre vstrekovace po a pred smrtou.
kazdemu znalemu to tu pride komicke a to nemusi byt ani znalec.

skus lepsie citat ty furt s tym olejom kto povedal ze som to nalial do nadrze pozornejsie citanie neuskodi uz ked tak a na to ze treba dat vonku vstreky na kontrolu netreba nejake exztra poucky halven sa zaoberajte temou cize mojim prvy prispevkom co su korekcie a co bol zakald temy a nie olej ci hej alebo nie
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Piatok, 29. Mája 2015, 11:18

ViktorDDD napísal:

si písal o nejakom oleji na smaženie nie?
premňa zamňa si môžeš sypať do nádrže aj uhoľný prach :thumbup:

ja som pisal o korekciach nie o oleji to je zakald temy a v mojej nadrzi je nafta nie olej podotykam
 
twinspark1
Autor témy
Príspevky: 178
Registrovaný: 5.10.2014
Kraj: Košický

Re: korekcie vstrekov

Piatok, 29. Mája 2015, 11:19

Milosss napísal:
Pretože diagnostika píše hodnoty, ktorými vstreky dorovnávajú nerovnomernosti chodu motora. Najhoršie hodnoty môžu byť pre najhorší vstrekovač, ale aj pre najhoršiu kompresiu na valci a podobne. Takže nie 2 ale všetky vstreky von. AK to chceš mať na istotu. Ak to chceš riešiť možno o 10tis km znova, tak kľudne vyber len 2.

jasne diagnostika nemusi byt 100percentna aj tak planujem vstreky von a dat skontrolovat samozrejme ako pises tak to bude najlepsie a budem vediet na com som dik kamarat len sa mi jednalo o tie korekcie z dioagnostiky vies ze co na to povies ci ej to tragedia alebo sa netreba obavat nevyznam sa v tych hodnotach ktora je uz kriticka a ktora je v poriadku :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných