... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Utorok, 12. Mája 2015, 14:27

Po trave netreba ist... Staci sa kolesom stiahnut na ciaru aby motorkar vedel, ze o nom viete (nieco ako bliknutie smerovkou ked pustate rychlejsie auto)
 
elegant047
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Utorok, 12. Mája 2015, 14:41

Ja sa drzim v strede cesty (malokedy uhybam vyrazne), totiz uz sa mi stalo par krat v pravom pruhu ze ma obchadzali motorkari jeden po lavej strane, nasledne druhy po pravej. A potom si vyber ktoreho z nich nasrat :D Proste ked pri tom manevru nieco neumyselne alebo umyselne poskodia, tak su automaticky vinny, nemali tam co robit.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Utorok, 12. Mája 2015, 19:38

Nema ta co obiehat z pravej strany, ved o tom hovori aj cestny zakon!
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Piatok, 15. Mája 2015, 05:51

na, po tyzdni som mal znova stastie na toho kokota so zmrzlinou (asi), ale teraz isiel mojim smerom, najprv spratal v tom esicku 2 auta, na tom by nebolo nic zle, ved predsa blizi sa 50, tak ludia idu na volnobeh do obce tak 60. zacal obiehat toho za mnou si vravim a to by ti aj stacilo sak oproti ide auto ale on nie, pustil briketovac, velmi mu to nepomohlo lebo kebyze nepribrzdim z mojich 55 na 40 tak ma vonkoncom neda, ten oproti uz dnes rozhodne nemusi navstivit kadernika, mozno by to chcelo troska farebneho spreju na toho dikobraza co mu ostal na hlave, ale zmestil sa a to je hlavne, o 500m na krizovatke stal vedla mna ako 2.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
elegant047
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Nedeľa, 17. Mája 2015, 12:39

EBOLA napísal:
Nema ta co obiehat z pravej strany, ved o tom hovori aj cestny zakon!

Je totálne jedno kade obieha, nemá vôbec kľučkovať pomedzi autá keď už to takto chceš brať.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 15:12

cesky kokot sprosty chuj na oktavii, ide obiehat kamion hviezdometnou rychlostou 110km/h, do spetaka sa nepozrie, tempomat som vypol hodne davno zo 140, kedze som takito tah predpokladal a plachtenim som ho dobehol a nedalo sa inac nez sa za neho nalepit, rozumny clovek pri predpokladal, ze aspon vahou octovej musky pritlaci ten skurveny plynovy pedal aby dokoncil predbiehaci manever, namiesto toho do neho voslo 100 kokotov a zacal sa tam rozculovat za tym jeho volantom v malom kozenom pakete z oslieho penisu, bola by to troska menej vyspela krajina ja by som to vyburaval.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 15:25

Ja som mal dnes nervy v Sitine na vodica tejto istej znacky vozidla, len mensi model. V lavom pruhu sli predomnou dve auta. Ten predomnou to vzdal a dal sa do praveho pruhu. Ja som sa teda priplazil za striebornu fabiu. Cakam kym obehne, obehol a nic. Ostava v lavom. Blikam, nic.. Trubim, nic.. Do mna nervy 9000, tak som vydrzal kym skonci tunel a na bezpecnom mieste som ho rezol z prava pretoze on sa ani nahodou neplanoval zaradit do praveho pruhu hoc bol prazdny.

Dakedy je soferovanie velmi nebezpecna zalezitost, pretoze od nervov ma clovek nutkanie sa znizit k rucno-strucnym praktikam. A to sa snazim jazdit defenzivne, ale vidim ze mam este co dohanat v sebaovladani. To aby som asi zacal rozmyslat nad skolenim v Tibete :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 16:48

asfethan napísal:
Ja som mal dnes nervy v Sitine na vodica tejto istej znacky vozidla, len mensi model. V lavom pruhu sli predomnou dve auta. Ten predomnou to vzdal a dal sa do praveho pruhu. Ja som sa teda priplazil za striebornu fabiu. Cakam kym obehne, obehol a nic. Ostava v lavom. Blikam, nic.. Trubim, nic.. Do mna nervy 9000, tak som vydrzal kym skonci tunel a na bezpecnom mieste som ho rezol z prava pretoze on sa ani nahodou neplanoval zaradit do praveho pruhu hoc bol prazdny.

Dakedy je soferovanie velmi nebezpecna zalezitost, pretoze od nervov ma clovek nutkanie sa znizit k rucno-strucnym praktikam. A to sa snazim jazdit defenzivne, ale vidim ze mam este co dohanat v sebaovladani. To aby som asi zacal rozmyslat nad skolenim v Tibete :roll:

v obci musi uhnut z laveho len ak ho ty nemozes obehnut cez iny pruh
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 17:01

je všeobecne známe že asfethan je najrýchlejší na planéte a zavadzajú mu aj motorky čo majú 0-50 za 2sekundy, jeho auto ide len na špeciálny 100 a viac oktánový benzín, atď. atď. . . .
občas stačí sa len z hlboka nadýchnuť a zmieriť sa s tým že domov dojdem nie o 17:05:00 ale o 17:05:40 . . .
ak mimo mesto na diaľnici niekto obieha kamión 5minút rýchlosťou 100-110 tak to nasere, ale keď sa v meste niekto "vláči" po diaľnici 85-88 tak jebať, nastavím si podľa toho tempomat a idem
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 17:05

ja zas milujem kokotov, co sa mi v Sitine tlacia na hrb jak prijebati aj ked tam idem tacho 90-95 (je tam 80). V pravom byva plno kamionov iducich tych 80, medzi ktore sa fakt jebat niemienim. Sitina nie je zas taka dlha, aby tomu vzadu po jej koniec vypadla zlata zila....
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 17:13

ViktorDDD napísal:
je všeobecne známe že asfethan je najrýchlejší na planéte a zavadzajú mu aj motorky čo majú 0-50 za 2sekundy, jeho auto ide len na špeciálny 100 a viac oktánový benzín, atď. atď. . . .
občas stačí sa len z hlboka nadýchnuť a zmieriť sa s tým že domov dojdem nie o 17:05:00 ale o 17:05:40 . . .
ak mimo mesto na diaľnici niekto obieha kamión 5minút rýchlosťou 100-110 tak to nasere, ale keď sa v meste niekto "vláči" po diaľnici 85-88 tak jebať, nastavím si podľa toho tempomat a idem


Ale jasne Viktor, lebo ked vidim ze ide niekto rychlejsi za mnou tak budem kokot na entu a just ostanem v tom lavom, ani nahodou sa neuhnem do prava aby som mu ulahcil cestu. Hlavne ze sa idete posrat vo vlakne o motorkach aki su vsetci bezohladni, vlastne este na tom aj sam narazas.

Boha tak bud pridam, alebo sa uhnem ked je kam. Ked vidim ze on sa nema kam uhnut tak sa na neho netlacim. Ale robit naschvaly? Sa necudujem ze potom doprava v BA vyzera tak ako vyzera ked si vsetci myslia ze ked oni maju cas tak vsetci musia mat cas.. Zmienky o palive si nechaj pre dennicek, zavidis ze do toho cpem 100okt ci zase nevies zozrat fakt ze mam iny nazor od teba o tom ze 100okt sa pre M52TUB25 oplati tankovat?!

Durike: viem ze sa nemusi, v obci to nie je predchadzanie ist v pravo rychlejsie. Ale nie je to chore ist v lavom v meste po dialnici kde nemas kam vlavo odbocit 83kmph len preto ze mozes a nutit vsetkych rychlejsich sa preradit do prava a potom naspat?

Roki: nikdy sa nikomu nelepim na zadok ked sa nema kam uhnut, alebo ma malu medzeru..
 
davtex
Príspevky: 217
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Streda, 20. Mája 2015, 23:10

Ja cakam kym mi rupnu nervy na donovaloch z niektorych. Hore kopcom 60 lebo to vela zere/viac to nejde, dole kopcom zase 65, co snad ani nie je mozne ak clovek nestoji furt na brzde. Obehnut sa neda nikde, gadzo si ide 70 a este brzdi do zakrut - ach jaj. Potom pride rovinka, rozturuje to nejako na 90, obehnem ho 120 a este mi blika chuj. Potom cestou dole kopcom to niektori rychlejsi soferi psychicky nezvladaju a obiehaju aj do zakrut...

Inak co poznam takychto spomalenych vodicov tak to su uplne rovnake pripady:
1, ma 1.2 HTP nakupnu tasku, silnejsie nikdy nemal
2, neobieha(nevie to, nevie ze ma podradit atd.)
3, nepozna limity/moznosti auta
4, nevie jazdit po dialnici - serie na dalsich vodicov, hlavne za nim
5, celkovo serie na vsetko, lebo podla neho je v prave - preco by mal niekoho pustat?(BTW uz aj mestski v NR pustaju rychlejsich)

Nech tretinu nehod sposobia opilci, tretinu chuji, no poslednu tretinu tvoria presne takito ludia svojou neschopnostou/nevzdnelanostou - nestihne sa zaradit, chyti aquaplaning, vyradi sa random do rychleho pruhu a podobne.

Trosku by tomu urcite pomohla normalna autoskola. Vacsina z nas z toho mala srandu, no minimalne 50% to bere vazne. Cloveka posadia to rozbitej Fabie, pochodi zbytocne po meste a to je vsetko. Ziadne okresky, ziadne dialnice, ziadne predbiehanie, nic o nejakej soferskej etikete, nic o spravani auta v zhorsenych podmienkach - skratka gec. Ked som videl niektorych ludi(zial vacsinou zeny) ako robia vodicak na 3. pokus tak to bolo na zaplakanie.
Pimped rides:
1999 e39 M5 ala uz som mohol mat Cayman
1996 e39 528iA ala projekt na ktory som sa vykaslal - na predaj za 1500e
2011 Peugeot 5008 1.6 THPala francuzsky Suburban - na predaj za 12500e
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Štvrtok, 21. Mája 2015, 00:41

durike napísal:
v obci musi uhnut z laveho len ak ho ty nemozes obehnut cez iny pruh


To nie je pravda v obci sa iba smie jazdit aj v lavom pruhu.

Ale vsade plati, ze rychlejsie iducemu vodicovi sa musi pomalsi odpratat do praveho pruhu.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 25. Mája 2015, 05:52

je nejake pravidlo, ze ked som kokot, mam zlavu na auto, popripade je lacnejsia nafta, alebo mozem jazdit aj ako kokot?

sanitka s majakmi skoro do pola skocila, lebo panko na pasate si obieha kolonu v zakaze obiehania cez obec Krasna Horka, (passat c1), o kusocek dalej, pod shellkou, kde je nadherna neprehladna pravotociva zakruta sa rozhodol chalanisko na e90 320d obiehat a ten dalsi trt na dalsom pasate mu isiel v petach, samozrejme thalia v protismere isla levitujucim kolesom po sanci

som myslel, ze som videl uz vsetko, omyl, klinec tomu dal panko na x5tke ktory mal aj preukaz invalida, asi najskor na hlavu. (dialnica 120, mimo rychlejsie)

ale od Lc to bolo v pohode, asi som minul tu kolonu smerujucu do Pk na pobyt.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
elegant047
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 25. Mája 2015, 08:11

Sitina je dialnica v meste, cize plati stale ze lavy je predbiehaci. V meste su vsetky pruhy priebezne, aj ked nedavno zakonotvorci sa snazili nieco s tym spravit, ak sa nemylim pridali tam zakaz suvislej jazdy v lavom pruhu, ked je v pravom vozidlo co ide rovnako rychlo, pricom v lavom za nimi ide vozidlo rychlejsie, pricom toto neplati v kolone. Inymi slovami vymozitelnost je nizka, nakolko realna situacia ked je tam viac aut automaticky znamena ze sa jedna o kolonu viacerych aut, pricom vtedy povinnost uhnut do praveho zanika.

durike napísal:
v obci musi uhnut z laveho len ak ho ty nemozes obehnut cez iny pruh

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 100 neregistrovaných