... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
duriTT
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 29.8.2012
Kraj: Trnavský

policajt v civile

Nedeľa, 26. Apríla 2015, 17:47

Caute
Vcera sa mi stala taka neprijemnost a potreboval by som poradit, idealne od niekoho z PZ.
Isiel som okolo 13:30 po bajkalskej smerom z obchvatu, z napajaca z ruzinovkej sa mi kusok predo mnasmyklo auto (karminovy golf BA369VP, nepodarene ztuzeny), ak by nebol vedlajsi pruh volny tak si myslim ze by som ho mal v prednom kufry.

Dal som mu samozrejme patricne najavo co si o tom myslim,a zaradil som sa spat pred neho naco on zacal vytrubovat, blikat a mavat na mna z okna(bral som to tak ze nevedel predychat ze moze mat niekto namietky k jeho stylu jazdy)predbehol ma, zacal mi cosi z okna ukazovat,vybrzdoval atp.... Na krizovatke s roznavskou potom stiahol okno a zacal vytrubovat a mavat nejakymi papiermi (podotykam ze blokoval 2 pruhy lebo sa tam pichol krizom)a co nevidim....policajne papiere, kricim na neho ze sa ma veru cim chvalit. Uniformu nemal, on aj spolujazdec boli v civile... Nato som normalne pokracoval, on mi cosi este z auta ukazoval, ale to som uz neriesil lebo som odbacal domov.

Otazka znie, existuje nejaky sposob ako nahlasit podobne absolutne nevhodne spravanie? Nemam bohuzial ziadny hmatatelny dokaz, bola so mnou frajerka, ale ta bola dost vyplasena.
Pripadal mi ako taky arogantny typ ktory podobne akcie so svojim statutom urcite opakuje
2014 f22 220d Estoril Blue
ex 2013 e82 120d Saphire Black
ex 2010 e87 118d Titan Silver
ex 2009 VW Scirocco 1,4 Blue tornado
 
Užívateľov profilový obrázok
petkonarcis
Príspevky: 139
Registrovaný: 28.8.2011
Auto: BMW e92 335d Dracing
Kraj: Nitriansky

Re: policajt v civile

Nedeľa, 26. Apríla 2015, 18:50

Sám si si aj odpovedal, nahlásiť to môžeš, bude to postúpené na inšpekciu, ale aj tak z toho nič nebude, lebo nemáš dôkaz, iba tvoje svedectvo a svedectvo tvojej priateľky nezaváži, lebo on ma tiež svedka a ten nebude tvrdiť opak...
BMW e92 335d D-racing ex
BMW e90 330i ex
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: policajt v civile

Nedeľa, 26. Apríla 2015, 19:31

Zabery z autokamery by boli dobry dokaz - hlavne po medializacii.
A take nieco riesit okamzite tzn. volat 158 inak sa ista sanca na uspech dramaticky znizuje.
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: policajt v civile

Nedeľa, 26. Apríla 2015, 20:51

Hned na Pribinovu rano!!! Zaznam by bol fajn, ale mladym kokotkom treba strelit po kokote hned, nech si nedovoluju, skurvenci!!!
banned... ...connecting people :)
 
synak
Príspevky: 179
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: policajt v civile

Nedeľa, 26. Apríla 2015, 21:12

..toto iste sa stalo kolegovi, dvaja šulini v neoznacenom ciernom golfe pri eurovei mu nedali prednost, ked ich vytrubil a na semafore opodial nastala slovna vymena, vytiahli placky a zacali pomahat a chranit..
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4107
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: policajt v civile

Pondelok, 27. Apríla 2015, 06:25

Pre takéto prípady a takýchto koko...v som si kúpil autokameru. Už ma nebavilo ako niektorí používajú dopravné prostriedky a aj to, že sa v nich nevedia správať. Dvaja sú už v riešení a videozáznam bol samozrejme veľmi nápomocný.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: policajt v civile

Pondelok, 27. Apríla 2015, 06:49

duri, v každom prípade to aspoň nahlás, samozrejme z toho nebude mať nič ten chalan ale keďže podľa špz zistia že je to kolega a pekne opíšeš situáciu aj s tým mávaním s papiermi chalan sa kúsok posere a začne sa chovať, lebo určite by mu nechutilo chodiť miesto roboty na úrad práce
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: policajt v civile

Pondelok, 27. Apríla 2015, 10:07

duriTT napísal:
Otazka znie, existuje nejaky sposob ako nahlasit podobne absolutne nevhodne spravanie? Nemam bohuzial ziadny hmatatelny dokaz, bola so mnou frajerka, ale ta bola dost vyplasena.
Pripadal mi ako taky arogantny typ ktory podobne akcie so svojim statutom urcite opakuje


Odpoved: Existuje viacero sposobov. trebars
http://autobild.cas.sk/clanok/188065/po ... -policajta
Nechce sa mi prepisovat. treba pouzit formular na stranke MINV. Alebo poslat pisomnu staznost, na ktoru su povinni odpovedat.
Citim v tom este nevyslovenu otazku ako prinutit pana aby sa spraval slusne, cez udanie na inspekciu urcite nie, ked nemas obrazovy/zvukovy zaznam. Vid pripad Tiefenbach. Ja osobne by som sa ani neobtazoval.
Jedine co pomaha v takychto pripadoch je vytiahnut mobil, zapnut video, upozornit pana ze ho nahravas a potom sa spravat slusne, pokial nahravas. Markiza, JOJ a podobni velmi radi uverejnia podobne videa a zgustnu si na grilovani policajnych hovorcov a jedine co v PZ SR funguje je system padajuceho hovna.

A este jedna poznamka, ja osobne odporucam a aj to robim, spravat sa na cestach defenzivne, to znamena kontrolovat svoju agresiu, byt ohladuplny aj k inym vodicom a hlavne cyklistom a chodcom, ja osobne by som sa urcite nedal vyprovokovat takymto manevrom a ked uz, maximalne by som (ako to niekedy robim ak nastane prilezitost) upozornil druheho vodica ze sa podla mna sprava nevhodne. Ale nie nahanat ho alebo vytrubovat. Ak chces na cestach vychovavat, tak sa daj k policajtom a mozes si to trenovat tam a aj byt za to plateny.
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: policajt v civile

Pondelok, 27. Apríla 2015, 23:17

Ahoj, ako vypadal ten preukaz co ti mal ukazovat? Ono na internete sa da kupit penazenka s policajnym odznakom, avsak samotny sluzobny preukaz ma format byvaleho velkeho obcianskeho, je tam fotka, osobne cislo, podpis ministra vnutra a taka strieborna plomba.. Pokial to neni policajt a vydava sa za neho, kukni si trestny zakon, zaujimave sadzby... Taktiez predbehnut niekoho a vybrzdit ho je trochu proti predpisom (zakon 8/2009). A ak to je prislusnik policie a urobil to presne tak ako si popisal, mali by ho vyzliect z uniformy. V tychto pripadoch by pomohla autokamera resp. zaznam. Ak by sa to stalo, najlepsie ihned volat 158, ist za tym autom dokedy ho nezastavi hliadka. Takto s odstupom casu je to na dlhe lakte. Asi tolko..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných