... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWALPINE
Autor témy
Príspevky: 152
Registrovaný: 5.8.2014
Auto: BMW E39 525tds Sedan
Kraj: Zahraničie

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Pondelok, 27. Apríla 2015, 12:08

Díval jsem se na stary tyčky co tam mám a vypadají jak od Meyle http://www.granex.cz/autodily/bmw/5-e39 ... 5B1%5D=144

teda mají ten tvar
BMW E39 525tds Sedan Montrealblau Metallic
ex BMW E36 316i Coupe Montrealblau Metallic
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1876
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Pondelok, 27. Apríla 2015, 16:27

asfethan napísal:
Vyjadril si sa ze mas nivo, tzn. vzadu mas mechy a nie klasicke tlmice.

Dovolim si poznamenat ze na touringu su mechy namiesto pruzin a tlmice su ulozene samostatne, tak ako na E36-ke napriklad.

Dalej otazka ktora mi uz dlhsie vrta hlavou.
Vzdy ked sa spomenu silenty napravnice pri touringu ta sa spominaju 4+2, naco su tie dva ked nie na diferak lebo ani podla ETK nikde inde silenty nevidim okrem tych pre diferak.
Na fotke ktoru si postol su tiez 2 silenty jeden mensi a jeden vecsi pri ktorom pise 2x.
Tie dva silenty vyzeraju tak isto ako tie ktore som kupoval pre diferak.

Len tolko moj postreh, lebo si pisal ze v tom baliku silace pre diferak niesu.



BMWalpine:
Ak vyzeraju ako meyle tak uz zrejme boli raz menene a s velkou pravdepodobnostou tie co tam mas su tiez meyle.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Pondelok, 27. Apríla 2015, 18:49

ALAS napísal:
Dovolim si poznamenat ze na touringu su mechy namiesto pruzin a tlmice su ulozene samostatne, tak ako na E36-ke napriklad.


Pravda, ospravedlnujem sa za omyl. Vdaka za uvedenie na pravu mieru.

Ak je ten mensi ktory myslis pisany ako 1x tak to je predny na diferak, tie kde pise 2x su zadne na diferak.
4+2 sa pise preto lebo tie 4 su silenty napravnice ako si pisal a tie 2 su balljointy za predpokladu ze tomu spravne rozumiem...
Potom je tam (na obrazku) este jeden par silentov a to su pre stabilizatory..
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 10:16

hosi stale nie som celkom v obraze tak som to ocisloval please vie niekto len tak jednoducho vysvetlit co to je za suciastku a preco????
Dik....totiz ma zaujima co je co a hlavne ako viem ci to musim menit
Prílohy
zadna_naprava_e39.png
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 12:00

1: ramená ľavé/pravé (z každého 1ks.)
2: rameno (2kusy)
3: tzv. hokejky (2kusy)
4: tzv. granaty - čapy (2kusy)
5: uloženie stabilizátora (2kusy)
6: uloženie diferáku - predné (1kus)
7: uloženia diferáku - zadné (2kusy)

ako vieš či to musíš meniť? keď to je na šalát
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2998
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 12:14

vsak si otvor ETK, pripadne vlez aj pod auto a musi sa z toho vysomarit kazdy priemerne inteligentny clovek. ved aj ta ETK je jak pre deti z pomocnej skoly.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 12:22

roki to si vystihol :thumbup:

tomi fakt by nebolo odveci zbehnúť na ten zdvihák, aspoň si čekneš aj to kde čo ti uniká na predku aby si sa nezabil keby to bola brzdovka, a tiež počekuješ riť auta aby si vedel čo je na výmenu
lebo takto to bude zas téma na 10strán ako to bolo s prednou nápravou
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 13:20

Mozno ani nemusi behat.. Staci par zakladnych otazok si zodpovedat...

Menil to povodny majitel?
- ano? a dal tam PEX ako si spominal?
vymen vsetko / komplet repas

- nie?
vymen vsetko / komplet repas

- ano? a (sice malo pravdepodobne, ale predsa) dal tam lemforder pred menej ako 50k tkm?
vymen iba silenty ak mas s nimi problem, pripadne to co bude rozbite
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 15:03

chlapi diky za vysvetlenie, ja to etk poznam skor z praktickeho hladiska som chcel vediet hlavne tie male suciastky ako maju funkciu,
totiz tazko zistim v akom su stave z beznej jazdy, odskakuje zadok? ok tlmice dame nove, drnci dalej ok dame tie 4 silenty, to su take jasne veci aj tie ramena,
skor som chcel pochopit tie mensie silenty ze aku sarapatu vedia robit.... dakujem aspon za strucne vysvetlenie...inak hokejky som doteraz poznal len z hokeja :mrgreen:
Inak viktor ta cira tekutina zacinam mat podozrenie ze to tecie zozadu, totiz ta foto bola spravena ked som parkoval predkom von.... vycistili garaz, potom som den parkoval naopak a dnes rano pozeram ze je to opat na tom istom mieste... takze mozno diff... menili mi v tom olej a mozno zle dotiahli ten vypustny srob...ale to su len dohady... pojdem na jamu a nech to prelezu nakomplet, nemienim to rozpisovat len som chcel aspon vediet co moze byt cira zalezitost, ci tam nejaky sbsskar naklada dalsieho v noci a pozivaju moc lubrikacneho alebo daco mi tecie z auta :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2998
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 15:12

ono to zospodu hned pochopis ked sa na to pozret. To rovne rameno je na geometriu a cez neho sa nastavuje zbiehavost. hokejka s granatom su na velkom hlinikovom ramene priamo od napravnice a robis cez nu odklon (priamo na tej napravnici). Toto tam je preto, aby to pri pruzeni normalne pracovalo. Tycka stabika je jasna a to, na co su silenty, to vie kazdy kreten. Taktiez to musi byt kazdemu jasne ked je auto hore, pripadne na jame.

Ono by to obcas chcelo menej reci a viac konat. Robim dost s ludmi a pravdu ti poviem, kebyze tam mam takehoto cloveka, co miesto toho, aby isiel na zdvihak, pripadne si pod auto drbol jastericu a pozrel sa sam (zvlast v suchej garazi), tak mlati prazdnu slamu mesiace na nete......no taky by letel v skusobnej za plot. Prepac za uprimnost, ale pripadas mi do zivota totalne nepouzitelny clovek.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 17:17

no roki prepac mi ale ty si dost vedla.....
nemozes posudzovat ludi podla "jamy" a dvihania auta na dvihak.... a reci na nete lebo to je dost obmedzeny pohlad....
vzhladom na moju nepouzitelnost nemam kvoli praci cas ist s autom na jamu..... preto ak si ten cas najdem potrebujem vediet aspon teoreticky
od vas svetoborcov co vedia vymenit motor s cinskymi palickami co povedat v servise aby vedeli aspon naco sa zamerat, pretoze prave v servisoch je mnoho takych nepouzitelnych ako ty pises... ibaze to nie je moj pripad, nebudem rozpisovat ako som "nepouzitelny" vo svojej profesii, ale nemozes ludi hodnotit podla toho co pises...nekonania....pretoze ja konam dost na to, aby som nemal moc casu ist na jamu.
Preto potrebujem aspon od vas znalych rady aby som nestracal cas ako naposledy ked nevedeli zistit daku vec a kvoli tomu neurobili vsetko a ja nemam cas uz druhy mesiac kvoli mojej nepouzitelnosti v inej sfere ist znova do servisu....
takze uprimne..... toto si neodhadol. Peace
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2998
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Utorok, 28. Apríla 2015, 18:18

neber sa tak vazne, vsak sme na nete.....nadhlad :wink:
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Streda, 29. Apríla 2015, 05:33

tomi ty si nájdi normálneho servisáka čo sa vyzná v BMW (v BA viem minimálne o troch), a keď je dačo s autom tak to rovno zober tam, lebo hovoríš že si aký brutal zaneprázdnený nemáš čas na nič ani sa zohnúť a kuknúť pod auto, ale pritom nevieš čo ti tečie z auta, nevieš čo ti na tom vzadu trieska ale jazdíš s tým deň čo deň, tak držím palce aby si sa s tým niekde nevyjebal . . .

sú ľudia, či stíhajú robiť okolo auta, ak pritom narazia na problém tak sa opýtajú na fóre (pritom ako ten problém riešia, a nie tak že spravia tému na 10strán s tým že niečo tam trieska)
potom sú ľudia ktorý nato nemajú čas alebo chuť, alebo znalosti, tak to dajú do servisu (možno sa pritom opýtajú na fóre čo a ako)
potom sú špekulanti, ktorý neriešia problém nijak a miesto toho sa vypytujú kktiny na fóre

neviem posúdiť do ktorej skupiny patríš lebo ťa nepoznám
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Streda, 29. Apríla 2015, 08:52

viktor patrim do Bcka :D
len tieto dva mesiace su dni ze som nestihol ani telefonicky zavolat a objednat sa :?
a to fakt vazne
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Výměna tyček stabilizátoru

Streda, 6. Mája 2015, 10:06

No co Tomi? Vymenene? Ja uz som po vymene a je to paradny rozdiel. :thumbup:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných