... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
matino3
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.4.2015
Auto: E38 725 TDS
Kraj: Trenčiansky

725tds problem s vodou...

Utorok, 21. Apríla 2015, 18:12

Zdar....Mam otazocku...mam 725 tds a mal som prasknuty blok motora tak som ho vymenil.Ked som nastartoval vsetko bolo ok ale po pol hodke som si vsimol ze spod zadnej casti auta za sedadlom spolujazdca kvapka voda...Som nechapal kde sa tam berie ked tam nevedu nikde hadice ale zistil som ze tecie zrejme vymenik tepla v kureni a tecie to cez fukar na nohy co je pod sedadlom....

No takze pristrojovka dole atd....tesim sa...

Ale otazka tlakuje mi hadice a ked otvorim nadrzku vari sa voda a tlaci ju von....moze to robit ten unik radiatora? teplota je stale ok,neprehrieva sa to....


Dik za odpovede :)
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: 725tds problem s vodou...

Streda, 22. Apríla 2015, 06:13

Za prve. dal si to do zlej sekcie aj ked tento motor je aj v e39, toto je pre e39 nie e38. do buducnosti pozor lebo potom tu je bordel a moderatori musia upratovat.

Za druhe. Ano, moze to sposobovat unik z radiatora, cez neho sa ti do okruhu dostane vzduch a uz to robi sarapatu. V prvom rade vymen radiator (najprv skontroluj ci to niesu hadice k nemu aby si nekupoval zbytocne) nasledne ked unik zastavis tak odvzdusni (ALE SPRAVNE!) a ak bude problem pretrvavat tak hladaj dalej.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: 725tds problem s vodou...

Streda, 22. Apríla 2015, 06:50

tam neni čo odvzdušňovať, doleje sa, pojazdí, doleje a hotovo
keď naštartuješ a otvoríš expanzku tak z hadičky ktorá vedie od chladiča do hrdla by mala súvisle tiecť, pri pridaní plynu striekať voda, ak to tak nie je tak môže byť vodná pumpa v háji
ale poprvé vymeň radiátor kúrenia, ale ako prvé skontroluj hadice čo ti idú od motora do kúrenia, môže aj tade púšťať potom to steká okolo prevodovky dole
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
matino3
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.4.2015
Auto: E38 725 TDS
Kraj: Trenčiansky

Re: 725tds problem s vodou...

Streda, 22. Apríla 2015, 12:17

Sorry ze som sa sekol...v sobotu to pojdem skusat.tecie skvor ten radiatok lebo voda vyteka cez fukar pod sedadlom spolujazdca.do radiatora idu tri hadice tak som rozmyslal ze ich prepojim teckom. Skusim odvzdusnit aby som zistil ci to tlaci stale alebo nie...ak to bude ok vymenimradiator.

A dalsia vec pise mi zavadu rele zhavenia aktivacia 1 vadna...nezhavi.ale ked odpojim snimac teploty zhavi a pekne chiti...treba ho vymenit alebo bude problem inde?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných