... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
RICH1000
Autor témy
Príspevky: 153
Registrovaný: 27.10.2011
Auto: E38 740i
Kraj: Bratislavský

BMW e39 prehrievanie

Štvrtok, 9. Apríla 2015, 12:39

Zdravým vospolok, mám taký menší problém s prehrievaním, začalo to včera pri ceste s práce, vystúpil som s auta a počujem ako mi tečie voda z auta, otvoril som kapotu a zistil že auto pretláča cez expanzku ale podla teplomeru žiadne prehrievanie. Auto som teda už nechal tak na druhý deň keď vychladne poriešim asi je zavzdušnené. Dolial som kvapalinu a odvzdušnil podla návodu https://www.youtube.com/watch?v=ySGLYPCY3Rs išiel na skúšobnú jazdu dve križovatky všetko OK a zrazu začala teplota stúpať zastavil som vypol motor dal kľúč do prvej polohy a po pár sekundách teplota padla do normálu dvoma skokmi pozrel som či z auta netečie voda ale nič tak som naštartoval idem domov a po dvesto metroch zas začala stúpať znova na parkovisku som bol už skoro v červenom a zrazu padla presne do stredu, auto nevytlačilo ani kvapku chladiacej keď som rukou skúšal chladič pri expanzke bol horúci ale dole a na ľavej strane vlažný. Pri nastavení teploty nad 25 stupňov auto nefúka do kabíny vzduch pri ubraní pod 23 začne fúkať ale iba vlažný vzduch.Termostat je starý asi rok. Takže buď som zle odvzdušnil alebo vodná pumpa je KO. Za radu vopred ďakujem...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW e39 prehrievanie

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 10:06

Vodna pumpa - sarapatilo by ti to v predu kolo vodnej pumpy
Ukazovatel teploty - neodmeras nic - stred je od 70-110 stupnov, musis merat cez skryte menu

Skus to poriadne odvzdusnit, aj s kurenim na max teplotu a skus nos auta dat do vzduchu
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných