... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
hessy

Re: navigacia

Utorok, 24. Marca 2015, 12:43

no neviem. Ja mam navi garmin v renaulte a to pracujem ako sofer po EU a v celej EU som mal za 5rokov problem najst adresu len raz a aj to kvoli novej ceste. Dalej ked vojdem do tunela pod gracom cca 20KM stale mi ukazuje kam mam ist. Kazda lepsia navi ma aj offline rezim do ktorej sa prepne pri srate signalu v tunely. Dalsiu vec mam aj traffic info a vcelku uspesne mi hlasy zacpy samozrejme okrem slovakistanu lebo tu to nemame :roll: Navi stala 220e mam ju uz 2,5roka v kuse a ako hovorim nemam s nou ziaden problem ako hovorite a to jazdim celu EU 8-[
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: navigacia

Utorok, 24. Marca 2015, 12:51

PeqpeK napísal:
1) ja zadavam hlasovo adresu, ale da sa aj cislo vytocit, skor ale pouzivam zoznam, vyskusam na CCC niekedy
2) su mapy ktore maju tzv speedcams :) nemam to otestovane ci je dostat tuto verziu aj pre SK, online hlasenia funguju cez TMC, bohuzial nie na SK
3) ten, co to robil podla mna ani nevie, kde nejake SK je a je mu to ukradnute :)

co z toho vyplyva? ze zijeme v zlej krajine, treba opustit ficoland


Aj ja hlasovo vytacam (pokusam sa), ked telefonujem v aute, ale na systeme je vidno, ze vznikol takmer pred 15 rokmi (ako pise Airbone), jednak je to dost tazkopadne a pomale (kazdy prikaz si to nechava potvrdit a dost mu to trva) a jednak CCC nejako nechce chapat mojim pokynom v nemcine... (prepnut CCC na zadavanie hlasovych pokynov v AJ je sice mozne, ale vraj je to dost zlozite a treba na to nejaky speci kod priamo z Mnichova - tak mi bolo povedane), nehovoriac o tom, ze slovenske mena tej germanskej masine velmi nevonaju... :mrgreen:
zadavat adresu do navigacie som vzdal po niekolkych marnych pokusoch, pretoze to vzdy spustilo nejaku inu funkciu, nez som chcel...
najviac sa bavila osadka auta, ked som chcel hlasovo spustit navigaciu niekam a CCC mi miesto toho prepla radio na dlhe vlny (za mojho hlasneho nadavania v nemcine aj v slovencine... :mrgreen: )
TMC je dobra vec, len musi byt kvalitne nakrtmena datami, viac krat sa mi v CZ aj v A stalo, ze TMC hlasilo problem a navrhovalo obchadzku (o par km dlhsiu) a na povodnej trase sa nedialo bud vobec nic alebo bol problem len minimalny (oprava mosta na okreske a spomalenie na 50)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: navigacia

Utorok, 24. Marca 2015, 12:58

hessy napísal:
no neviem. Ja mam navi garmin v renaulte a to pracujem ako sofer po EU a v celej EU som mal za 5rokov problem najst adresu len raz a aj to kvoli novej ceste. Dalej ked vojdem do tunela pod gracom cca 20KM stale mi ukazuje kam mam ist. Kazda lepsia navi ma aj offline rezim do ktorej sa prepne pri srate signalu v tunely. Dalsiu vec mam aj traffic info a vcelku uspesne mi hlasy zacpy samozrejme okrem slovakistanu lebo tu to nemame :roll: Navi stala 220e mam ju uz 2,5roka v kuse a ako hovorim nemam s nou ziaden problem ako hovorite a to jazdim celu EU 8-[


to bude asi ten rozdiel 220€ vs. free
mal som nejakú zadara verziu garmin mobile a nebolo to bohvie-čo, ale napr. normálna (nepamätám sa či garmin alebo tomtom) navigácia nás úspešne navigovala keď sme sa motali po slovinsku
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: navigacia

Utorok, 24. Marca 2015, 14:11

airbone napísal:
....A co sa tyka radarov - tak tato vec sa do fabrickykch navigacii nedava kvoli tomu, ze v niektorych krajinach (napriklad v nemecku) je to zakazane (pouzivat databazu radarov). Preto je pochopitelne ze oficialne mapy a navigacie taku funkciu nepodporuju.
...


Tak toto je tiez inak ohromne "user-friendly" pristup... :?
to uz rovno mozu el. zablokovat max. rychlost na 150 (rychlost odporucana na nemeckych dialniciach) resp. na 130 (MPR vo vacsine statov EU), zablokovat startovanie, kym nezapnes pas alebo kym fuknutim do kluca neoveris, ze si nepil (toto jedine by som podporil)
Proste musime ta chranit pred tebou samym, aj keby si nechcel.... ](*,)

Kazda sprosta navigacia za par susnov na radar vie upozornit (Waze dokonca on-line zbera info od ostatnych vodicov), ale vstavana profi navigacia za niekolko tisic to neumozni... :evil: ](*,) :?
 
Užívateľov profilový obrázok
M3driver
Príspevky: 2119
Registrovaný: 7.8.2006
Kraj: Bratislavský

Re: navigacia

Streda, 25. Marca 2015, 09:49

toto predsa nie je nutne, staci kombinacia tusim eject 2x + power (vsetko spolu by malo restartovat navi)

bruno75 napísal:

Nepotesi byt na nespravnej strane tej hranice...

Rozmyslal som nad tym, ze SK dam na Central-European DVD miesto Svajcu alebo Belgicka (tam moc autom nechodim :mrgreen: ), ale
a) nechcelo sa mi s tym velmi hrat, lebo kazdy rok si hovorim, ze ved nabuduce uz budem mat CIC / NBT
b) v strukture DVD nebolo uplne jednoduche "vyextrahovat" data tykajuce sa SK (nie je tov jednom adresari) a stale som sa bal, ze zabudnem nejaky maly subor, ktory mi umrtvi celu navigaciu

len pre zaujimavost, po ver. 2009 bola cela navi pre Europu na 1 DVD, potom si nejaky mudrc povedal, ze to rozdelia (doteraz som nepochopil preco, kedze mi nepripada, ze od ver. 2010/2011 pribudlo nejake velke mnozstvo novych dat..) a musime sa trapit takto,
skor ma serie, preco navigacii trva nacitanie DVD 5 min a preco to nedokaze "on-the-fly" pocas jazdy, ale vyzaduje zastavit a vypnut motor
M3 -> Ducati
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: navigacia

Streda, 25. Marca 2015, 13:07

M3driver napísal:
toto predsa nie je nutne, staci kombinacia tusim eject 2x + power (vsetko spolu by malo restartovat navi)

Tak toto mi prosim vysvetli podrobnejsie.
Co ako myslis tym "power"? Startovacie tlacidlo? Doteraz som bol v tom, ze opisana kombinacia akurat vypluje DVD a vypne motor... alebo je to inak?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: navigacia

Streda, 25. Marca 2015, 13:16

bruno75 napísal:
Tak toto mi prosim vysvetli podrobnejsie.
Co ako myslis tym "power"? Startovacie tlacidlo? Doteraz som bol v tom, ze opisana kombinacia akurat vypluje DVD a vypne motor... alebo je to inak?

vypinac radia teda skor mute resp vypinacie tlacidlo radia resp volume
 
Užívateľov profilový obrázok
M3driver
Príspevky: 2119
Registrovaný: 7.8.2006
Kraj: Bratislavský

Re: navigacia

Streda, 25. Marca 2015, 13:36

:thumbup:

PeqpeK napísal:
vypinac radia teda skor mute resp vypinacie tlacidlo radia resp volume
M3 -> Ducati
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: navigacia

Štvrtok, 26. Marca 2015, 10:28

O.K. vdaka, uz som pochopil...
a to sa taketo ficurky dozvedam teraz, ked uz je auto na konci zivotneho cyklu u mna... :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: navigacia

Pondelok, 30. Marca 2015, 11:24

vidis, lebo necitas navod!!! :mrgreen:

mimochodom, k teme - podla mna je vstavana navigacia najlepsia, hlavne napr. CIC NBT. je velmi presna, rychlo startuje, nema problem so signalom, prepojenie s HUD jednym slovom popici...a tak dalej.

jedine co tomu u mna ako-tak konkuruje su google maps online navi na telefone.

bruno75 napísal:
O.K. vdaka, uz som pochopil...
a to sa taketo ficurky dozvedam teraz, ked uz je auto na konci zivotneho cyklu u mna... :mrgreen:
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: navigacia

Pondelok, 30. Marca 2015, 11:51

miso_525d napísal:
....jedine co tomu u mna ako-tak konkuruje su google maps online navi na telefone.


konkurovali by, ak by boli prepojene na infotaiment vozidla (hlasovy vystup z reprakov auta, mapa na iDrive obrazovke, smerove sipky na HUD...), to je ale task pre sudruhov inzinierov z Mnichova na next generation infotaiment system... takze to nebude ani v G30.... :?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných