... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 19. Marca 2015, 20:22

bruno75 napísal:
Fukany 4-hrniec v 5er, po tom, co mas teraz... U must be kidding... /

...brontosaurus tiez vyhynul lebo sa neprisposobil novym modelom BMW :D
To co mam teraz je very gooood, ale o par chvil to bude minulost a zastarale a prekonane a ja urcite nechcem skoncit ako experti co jazdia na 20-30-40 rocnych vozoch tvdiac ze to je nostalgia a romantika a ine zvasty (vynimka su mladi sraci a ich prve auto). Nieje to nic ine ako 2-hy ci 3-ti semester na strojarine a skuska z pruznosti/pevnosti a unavy materialu... :mrgreen: Navyse moje prve auto bola vyse 20-rocna Zigula, takze "oldies" som uz mal. :D a nemyslim ze ten novy 230konovy 4valec v 525d bude zly. Bude to uz vyzrety motor, tak ako teraz je 3.0d. Navyse auto bude lahsie a s vykonnejsim motorom bude zivsie. Mensi preturbovany motor ponukne vacsi/sirsi dynamicky rozsah vykonu motora co sa z jednej stany pejavi na kultivovanejsom chode a efektivite, z druhej strany bude klast vacsi doraz na kvalitu pouzitych materialov a vyhotovenia. Ale ak bude zachovany MTBF, co iste bude, tak nieje co riesit. Nepoviem "pokrok" (lebo je to vpliv EU regulacii a to nema nic s pokrokom, hoci ludia si myslia ze EU je fasa, ale to len preto lebo nevedia co nevedia.... priroda vzdy chani neznalych...ale to je uz o inom :D ), ale zmeny nezastavis a treba sa im len prisposobit, flexibilne a bez falosnej pozy (pozistov je okolo nas viac ako dost-unavne! :twisted: )...
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Piatok, 20. Marca 2015, 07:40

MTBF motora nemoze byt dodrzane (porovnatelne s atmosferickymi motormi) uz len kvoli turbu co je dost problemova suciastka (pri jazdenych autach - typicky pripad aut v SR).

Problemom je, ze cele toto downsizovanie a oturbovanie je iba deformacia, ktora vznikla zasluhou uradnickych EU nariadeni.
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Piatok, 20. Marca 2015, 10:20

auto111 napísal:
MTBF motora nemoze byt dodrzane (porovnatelne s atmosferickymi motormi) uz len kvoli turbu co je dost problemova suciastka (pri jazdenych autach - typicky pripad aut v SR).

Problemom je, ze cele toto downsizovanie a oturbovanie je iba deformacia, ktora vznikla zasluhou uradnickych EU nariadeni.

Ano, presne, aby MTBF s turbom bola rovnaka ako u atmosfery tak to turbo by muselo byt konstruovane z niecoho ako ...neviem co si vymysliet... :-) z druhej strany vyrobcovi nahrava planovana zivotnoist produktu, a na to doplatia zakaznici jazdenych aut, ale vyrobca profituje...

A ano, EU vie zaviest "opatrenia" ktore zamotali hlavu nejednemu designerovi. Viete si predstavit aky zufaly krok musel byt pouzitie mocoviny v aute len aby sa splnila euro6... myslim ze vyvojari museli byt totalne zufali, ked boli nuteni pristupit k takemuto kroku. Mna prd zaujima kolko CO2 moje auto vygrca. A nebude ma to zaujimat kym velke podniky ktore maju nekonecne statne dotacie budu toho grcat milion krat viac. Je to pokrytectvo a tlak orientovany smerom k najmensieho odporu teda na uboheho spotrebitela. A samozrejme taketo 'kompetenetne" EU rozhodnutia niesu len a automobilizme, pravidelne sa s nimi stretavam v praci....bezolovnate spajkovanie, srubovanie CE kriterii vyzarovania a ine bludy.... ach EU nasa vysnivana... :( sorry, trochu som sa nechal uniest, ale stve ma to... toto uz asi patri do temy "politika a ine sracky" kde je akosi ticho, akoby vsetko bolo v poriadku a pritom smrdi beru desiatok z EU fondov... oooo eu nasa vysnivana... STOP :D
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Piatok, 20. Marca 2015, 12:17

BranoMW napísal:
A ano, EU vie zaviest "opatrenia" ktore zamotali hlavu nejednemu designerovi. Viete si predstavit aky zufaly krok musel byt pouzitie mocoviny v aute len aby sa splnila euro6... myslim ze vyvojari museli byt totalne zufali, ked boli nuteni pristupit k takemuto kroku. Mna prd zaujima kolko CO2 moje auto vygrca. A nebude ma to zaujimat kym velke podniky ktore maju nekonecne statne dotacie budu toho grcat milion krat viac. Je to pokrytectvo a tlak orientovany smerom k najmensieho odporu teda na uboheho spotrebitela. A samozrejme taketo 'kompetenetne" EU rozhodnutia niesu len a automobilizme, pravidelne sa s nimi stretavam v praci....bezolovnate spajkovanie, srubovanie CE kriterii vyzarovania a ine bludy.... ach EU nasa vysnivana... :( sorry, trochu som sa nechal uniest, ale stve ma to... toto uz asi patri do temy "politika a ine sracky" kde je akosi ticho, akoby vsetko bolo v poriadku a pritom smrdi beru desiatok z EU fondov... oooo eu nasa vysnivana... STOP :D


Brano, mas obrovsku pravdu :thumbup: a suhlasim s Tebou aj v tom, ze tato debata asi nepari sem... tiez ma to stve (ako mnoho inych veci v nasej "milovanej" krajinke) [-( :-& , ale asi s tym my nic nenarobime... rad by som sa proti tym vsetkym nezmyslom branil, ale neviem ako :-k =;
v com s Tebou ale nesuhlasim je nazor na 4-valce, aj som poskuloval po F10 525d (4-hrniec so 150 kW/218k), ale vsetci ma od tohoto vyberu odradzovali, dokonca aj predajca v nemenovanom dealerstve BMW mi potichu povedal, ze kedze som uz zvyknuty na 6-valec (mam uz 2. za sebou), tak 4-hrniec by ma neuspokojil, nech je oturbeny ako chce... papierovo tma tie kone sice su, ale pocitovo to je niekde uplne inde...
cudujem sa Tvojmu nazoru najma preto, ze viem ako si si svoje auto poladil a ukazal si nam pred dvoma rokmi na Nive, co s nim dokazes... :mrgreen:
skratka a dobre, podla mna je najlepsiu volbou do F10 (a myslim, ze aj do novej G30) motor N57D30 v roznych variantach... a kym sa bude tento 6-valec vyrabat, asi do ineho nepojdem
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Piatok, 20. Marca 2015, 12:51

bruno75 napísal:
a kym sa bude tento 6-valec vyrabat, asi do ineho nepojdem

Ako ho chceš doinštalovať do toho pežota a renolda čo si si toť nedávno skladal v konfigurátoroch. Hááá?
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Nedeľa, 22. Marca 2015, 08:29

bruno75 napísal:

Brano, mas obrovsku pravdu :thumbup: a suhlasim s Tebou aj v tom, ze tato debata asi nepari sem... tiez ma to stve (ako mnoho inych veci v nasej "milovanej" krajinke) [-( :-& , ale asi s tym my nic nenarobime... rad by som sa proti tym vsetkym nezmyslom branil, ale neviem ako :-k =;
v com s Tebou ale nesuhlasim je nazor na 4-valce, aj som poskuloval po F10 525d (4-hrniec so 150 kW/218k), ale vsetci ma od tohoto vyberu odradzovali, dokonca aj predajca v nemenovanom dealerstve BMW mi potichu povedal, ze kedze som uz zvyknuty na 6-valec (mam uz 2. za sebou), tak 4-hrniec by ma neuspokojil, nech je oturbeny ako chce... papierovo tma tie kone sice su, ale pocitovo to je niekde uplne inde...
cudujem sa Tvojmu nazoru najma preto, ze viem ako si si svoje auto poladil a ukazal si nam pred dvoma rokmi na Nive, co s nim dokazes... :mrgreen:
skratka a dobre, podla mna je najlepsiu volbou do F10 (a myslim, ze aj do novej G30) motor N57D30 v roznych variantach... a kym sa bude tento 6-valec vyrabat, asi do ineho nepojdem

Evidentne na tych dvojlitroch pracuju kedze u G30 sa deklaruje vyssi vykon, takze som optimista. :D A ak nie, 3.0 to isti. :thumbup:
 
sebastiaan
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 16. Apríla 2015, 17:58

http://www.7post.com/forums/showthread.php?t=1114721

Včera utajený launch G11, kto rozumie po anglicky si môže prečítať prvé dojmy :-"
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Sobota, 18. Apríla 2015, 19:36

Pekny marketing :lol: ináč pochybujem žeby niekto kto tam bol, riskoval pre pár drobných z novín robotu, a celkom peknú pokutu [-X
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
sebastiaan
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 7. Mája 2015, 12:47

F30 LCI :smile:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ked F30 vysla som nebol vobec ohureny, ale ako plynie cas tak sa mi pozdava viac a viac :D
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 7. Mája 2015, 14:13

zabudol si doplnit ze zaklad je benzinovy trojvalec 100kW :-({|=
 
sebastiaan
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 7. Mája 2015, 18:26

j.matrix napísal:
zabudol si doplnit ze zaklad je benzinovy trojvalec 100kW :-({|=


Ako pozri mne sa to tiež nepáči, ale taká je doba a robia to viac menej všetci... Takisto ako MB dáva do W222 štvorvalec diesel, takisto ako Ford vyrába Mustang s Ecoboostom.
 
Užívateľov profilový obrázok
Igmaus
Príspevky: 681
Registrovaný: 14.10.2012
Auto: G20 330dx
Kraj: Trenčiansky

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Piatok, 8. Mája 2015, 19:34

Tá farba na tej f30 je asi individual že?
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Nedeľa, 10. Mája 2015, 21:54

Myslím že nie, mala.by to.byt platinsilber, čo je normálna farba, ale tak ja som viacmenej farboslepy na odtiene, Umna to je sivohneda :lol:
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Bojsi5
Príspevky: 663
Registrovaný: 30.12.2009
Auto: F30 335i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Spišské Podhradie

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Štvrtok, 14. Mája 2015, 18:06

E30 320i coupé (92kW) - ex
E36 320i coupé (m52) - ex
E46 328Ci - ex
Obrázok
F30 335i
Obrázok
 
sebastiaan
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Novinky vo svete automobilizmu, testy automobilov!

Streda, 3. Júna 2015, 09:01

Nová X1... Nikdy by som si ju nekúpil, ale určite vyzerá lepšie ako E84 (a myslím si že aj ako Q3 a GLA).

Obrázok

Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 31 neregistrovaných