... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
kalafaster
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 10.10.2009
Auto: BMW e65 745i
Kraj: Nitriansky

Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Streda, 4. Januára 2012, 22:06

Cafte, mam nasledovny problem, od leta sa mi cudne sprava smerovka, ak je zima vsetko v pohode ak sa zohreje motor respektive jeho priestor blbne mi smerovka a to tak ze ak ju zapnem tak blika takym spôsobom ako by bola niektora z nich vypálená, takze blika rychlo no ked vyjdem von z auta a pozriem vsetky smerovky tak vsetky su OK, (vsetkych sest) potom pocas toho ako su pustene tak sa sama unormalni a znova "relatko" cuka normalne ako by bolo vsetko OK, toto mi robi ako prava tak aj lava smerovky, potom sa mi stane ze znicoho nic mi zacne signalizovat vypalenu ziarovku pritom vsetky funguju no ked drzim dlhsie brzdovy pedal kontrolka na palubovke zhasne, a ako som spominal ak je zima vsetko ide normalne no ako sa zohreje auto zacne to blbnut, bojim sa ze to bude asi studeny spoj no ten hladat by stalo o nervy. Menil som vsetky ziarovky a funguju vsetky, len to relatko cuka ako by bola niektora vypálena a taktiez oni aj rychlo blikaju ako by niektora strana smeroviek nebola OK ale zapnem druhu stranu smeroviek a to isté a vsetky blikaju. Taktiez mi prestala fugovat zadna roletka stlacenim gombika na jej stiahnutie sa nic nedeje poistky som pozeral vyzerajú OK, No a na zaver je sedacka vodica, ak pustim vyhrievanie zasvieti mi na dve sekundy zelena kontrolka na vyhrievani a potom zhasne a je jedna na aku intezitu nastavim vyhrievanie, no napriklad v lete som skusal a par krat sa mi vyhrievanie spustilo... no v zime ani raz vsak naco ked to potrebujem, o auto sa straram TIP TOP no toto ma sere a potrebujem pomoc, kto by mi s tym vedel poradit....Co sa tyka vozu E39 528i, r. 1999

Dakujem vsetkym co sa pridaju do debaty a pomozu
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Streda, 4. Januára 2012, 22:55

vyrhievanie by som videl bud skrat, alebo pretrhnuta decka

tie smerovky ja to vidim na lichtmodul (neviem ci tvoj model este nema grund), ale viac by mohla povedat diag
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
kalafaster
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 10.10.2009
Auto: BMW e65 745i
Kraj: Nitriansky

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Sobota, 7. Januára 2012, 13:28

Vedel by mi na tieto moje problemy urobit diagnostiku aby som vedel ako dalej???
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Sobota, 7. Januára 2012, 17:17

ahoj, mne to blblo podobne, niekedy mi blikali rychlo, inokedy len ked som do smerovky tukol, tak ostala blikat nekonecne dlho, mal som mnozstvo problemov v aute pretoze som menil celu elektriku v kasni a mal som odpojeny kabel na magneticky zamok na radicke (mam automat) a takisto som omylom zapojil kabel z klimy do prevodovky 8-[ (nepytajte sa prosim ako sa mi to podarilo) islo o to ze prevodovka kopala a nejak mi to vsetko z toho blblo aj tie smerovky raz isli raz rychlo raz dlho, teraz uz mam vsetko ok a smerovky sa zdaju ist v pohode, mal som aj vypalenu jednu obrysovku a e39na to vyhodnoti tak ze zapne blinker namiesto obrysovky, jedine co mozes spravit je skusit pozriet kable v mieste konektoru ci tam nie su zalomene inde by nemali byt, pretoze ak si s elektrikou nic nerobil nemalo by sa jej znicoho nic stat, no a skus si pozriet ten panel na roletku a vyhrev ci zozadu to nie je nejak zblbnute, nie som odbornik na to len pisem svoju skusenost :wink:
oo=[ ][ ]=oo
 
kalafaster
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 10.10.2009
Auto: BMW e65 745i
Kraj: Nitriansky

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Sobota, 7. Januára 2012, 21:55

diky, skusim napisem ako som dopadol
 
Risho_21
Príspevky: 782
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: BMW E36 318i LPG
Kraj: Košický

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Nedeľa, 8. Januára 2012, 16:07

so smerovkami mám úplne ten istý problém aj s výhrevom sedadla... neprišiel som na nič, ani diagnostika nič nevyriešila...
Ex BMW E39 523iA 98" Cosmoschwarz
Ex BMW E39 540iA 98" Kashmeerbeige
________________________________
BMW E36 318i LPG 93" Cosmoschwarz
Audi S6 (C4) 4.2 Quattro
 
robertlamos
Príspevky: 26
Registrovaný: 25.12.2011
Auto: BMW 523IA LPG E39
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MT

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Nedeľa, 8. Januára 2012, 18:33

kalafaster napísal:
Cafte, mam nasledovny problem, od leta sa mi cudne sprava smerovka, ak je zima vsetko v pohode ak sa zohreje motor respektive jeho priestor blbne mi smerovka a to tak ze ak ju zapnem tak blika takym spôsobom ako by bola niektora z nich vypálená, takze blika rychlo no ked vyjdem von z auta a pozriem vsetky smerovky tak vsetky su OK, (vsetkych sest) potom pocas toho ako su pustene tak sa sama unormalni a znova "relatko" cuka normalne ako by bolo vsetko OK, toto mi robi ako prava tak aj lava smerovky, potom sa mi stane ze znicoho nic mi zacne signalizovat vypalenu ziarovku pritom vsetky funguju no ked drzim dlhsie brzdovy pedal kontrolka na palubovke zhasne, a ako som spominal ak je zima vsetko ide normalne no ako sa zohreje auto zacne to blbnut, bojim sa ze to bude asi studeny spoj no ten hladat by stalo o nervy. Menil som vsetky ziarovky a funguju vsetky, len to relatko cuka ako by bola niektora vypálena a taktiez oni aj rychlo blikaju ako by niektora strana smeroviek nebola OK ale zapnem druhu stranu smeroviek a to isté a vsetky blikaju. Taktiez mi prestala fugovat zadna roletka stlacenim gombika na jej stiahnutie sa nic nedeje poistky som pozeral vyzerajú OK, No a na zaver je sedacka vodica, ak pustim vyhrievanie zasvieti mi na dve sekundy zelena kontrolka na vyhrievani a potom zhasne a je jedna na aku intezitu nastavim vyhrievanie, no napriklad v lete som skusal a par krat sa mi vyhrievanie spustilo... no v zime ani raz vsak naco ked to potrebujem, o auto sa straram TIP TOP no toto ma sere a potrebujem pomoc, kto by mi s tym vedel poradit....Co sa tyka vozu E39 528i, r. 1999

Dakujem vsetkym co sa pridaju do debaty a pomozu

Smerovky bude pravdepodobne studeny spoj alebo skrat ktory zapricini nedostatok voltou a preto moze vypnut aj ohrev a nemusi stiahnut roletku predpokladam ze roletka sa ti vysunie v poho no nejde stiahnut ..... ak ano pravdepodobne mas niekde skrat alebo studeny spoj ktorý zapricini vsetko ,,,, nechce sa mi verit ze vyhrev sedadla bude sposobeny pretrhnutim decky aj ked je to mozne ale su vedsinou nesmrtelné mam E39 tiez z roku 1999 a podobny problem mam z ledkovim osvetlenim interieru a z palubnym pc raz to svieti raz nie uz som zufaly lebo hladat studeny spoj alebo skrat je na ](*,) palicu .....
 
Užívateľov profilový obrázok
kipsii
Príspevky: 182
Registrovaný: 25.10.2011
Auto: 525 TDS
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad okolie

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Štvrtok, 26. Júla 2012, 18:45

Chlapci prosím vas vyriešili ste niekto to rychle blikanie smeroviek? :( tiež mi to začalo robiť ale iba občas a vždy len lavá strana. Prosim o radu
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Štvrtok, 26. Júla 2012, 23:39

a blikaju ti vsetky smerovky? to robi ked jedna vypadne
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
kipsii
Príspevky: 182
Registrovaný: 25.10.2011
Auto: 525 TDS
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad okolie

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Piatok, 27. Júla 2012, 18:06

Ano ano blikaju mi všetky smerovky tak neviem včom by to mohlo byť :(
 
323/525
Príspevky: 196
Registrovaný: 26.10.2009
Auto: 525tds, Alpina B10
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Pondelok, 30. Júla 2012, 18:27

Pozrite si vsetci, komu blikaju rychlo smerovky konektory na zadnych svetlach. Mal som to iste - do praveho konektoru sa mi dostala voda a dielo skazy bolo hotove... Nesiel ani rozpojit, tak to bolo vo vnutri zaoxidovane...
Ked to opravite, pri montazi svetiel doporucujem vymenit tesnenie medzi svetlom a karoseriou, alebo to dobre utesnit napr. silikonom.
 
Užívateľov profilový obrázok
dimeco
Príspevky: 51
Registrovaný: 20.5.2012
Auto: BMW 525d Touring
Kraj: Nitriansky

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Streda, 18. Marca 2015, 06:51

toto iste zacalo robit aj mne nejde mi zadna prava smerovka. vymenil som LCM islo vsetko a po dnoch to zas nejde. :( prisli ste niekto na nieco??
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Streda, 18. Marca 2015, 10:27

323/525 napísal:
Pozrite si vsetci, komu blikaju rychlo smerovky konektory na zadnych svetlach. Mal som to iste - do praveho konektoru sa mi dostala voda a dielo skazy bolo hotove... Nesiel ani rozpojit, tak to bolo vo vnutri zaoxidovane...
Ked to opravite, pri montazi svetiel doporucujem vymenit tesnenie medzi svetlom a karoseriou, alebo to dobre utesnit napr. silikonom.


toto by som tiez odporucil...kolega ma x5 tu staru a vecne s tymto problem... svieti... nesvieti... blika rychlo atd... konektory vzadu zaoxidovane atd
 
Užívateľov profilový obrázok
dimeco
Príspevky: 51
Registrovaný: 20.5.2012
Auto: BMW 525d Touring
Kraj: Nitriansky

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Streda, 18. Marca 2015, 19:04

konektory dobre som ich cistil a triekal kontak sprejom. nepomohlo
 
Užívateľov profilový obrázok
wladi
Príspevky: 420
Registrovaný: 30.6.2007
Auto: E39 540i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Rychle blikanie smerovky, roletka, sedacka POMOC!!!

Pondelok, 9. Mája 2016, 19:52

zacalo to robit aj mne, ale len smerovky vsetko ostatne funguje..nechapem fakt :(

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných