... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Aký podvozok na 528?

Pondelok, 9. Marca 2015, 16:18

Zdar,

Dnes sme zistili s mechanikom že jeden predný tlmič doslúžil a druhý už tiež nieje čo býval, takže musím objednať nové, idem to rovno vymeniť všetko nech je pokoj aj so zadnými. Rozmýšlam ale čo tam idem dať. Mám Mtechnik II. podvozok momentálne vpredu a vzadu nejaký lacný čínský štelovák, rád by som sa dostal jazdnými vlastnosťami na úroveň nového Mtechnik origa alebo vyššie, ale nech mi to nevytrasie zuby zas... O cenu mi až tak nejde, prvoradá je kvalita. Vedel by som si predstaviť ísť ešte nižšie čo sa týka svetlej výšky, uvažujem teda nad nasledovnými variantami:

1. Sachs Advantage + Origo pružiny

2. BC Racing (Asi najväčší favorit u mňa)

3. HR Cup Kit

4. Poradte niečo??
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1876
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: Aký podvozok na 528?

Pondelok, 9. Marca 2015, 17:22

Ja mam Mtech I podvozok a som s nim spokojny, je spotovo-komfortny a drzi velmi dobre.
Auto nieje nejak nizko no mne to vyhovuje, niesom vyznavac bruchoplazov. :mrgreen:
Menil som vsetko teda pruziny (lesjofors), tlmice (sachs advantage), ulozania (lemforder), dorazy a prachovky (sachs).
Pruziny som ani menit nemusel kedze medzi novymi a starymi nebol ziaden rozdiel vo vyske, takze tie mam odlozene, v podstate su aj na predaj.
Neviem ako vysoko to mas teraz, no predpokladam ze ak tam das origo Mtech II tlmice a pruziny tak to bude asi vyssie.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Aký podvozok na 528?

Pondelok, 9. Marca 2015, 18:33

na sachs advantage mal martin nejakú akciu, opýtaj sa ho, k tomu buď origo mtech pružiny, alebo ak chceš o chlp nižšie tak napr. sadu pružín eibach, H&R
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: Aký podvozok na 528?

Pondelok, 9. Marca 2015, 18:38

Práve toto že ešte by som to dal nižšie, zadok o dva centimetre a predok aj o tri kludne... HRko má moc nízko zadok na môj vkus, preto uvažujem nad štelovákom, no žiadny JOM alebo TA... Buď KW alebo BC Racing.
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných