... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sandy158
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

TDS niekedy nema výkon

Pondelok, 28. Júla 2014, 00:50

zdravim vas,mam taky problem ze niekedy auto nema zatah ako ma mat prejavuje sa to len ked sa rozbieham na menších prevodových stupnoch,problem je vtom že zaradim jednotku rozbieham sa pomali a ked mu dam podlahu tak ide ako bez turba to iste spravi aj na dvojke idem si pomali mestom na dvojke a ked pridam tak opet ako keby bez turba ma aj budik turba a ked netaha tak ani turbo nenatlaci vobec ako ma ide tak max po 0,7-0,8 bar aj to sa ktej hodnote splha velmi pomali ako keby niečo obmedzilo výkon ale zaujimave je to že staci pustit plyn a opet pridat a výkon je spet a vždy ked toto spravi že ide ako hladky diesel stači pustit plyn a opet pridat a ide ako raketa a ručička na budiku krasne ukazuje ako ma raz sa mi to stalo aj na trojke ale vždy len ked idem na menších otačkach motora a vždy stači len pustit plyn a výkon je spet ale stane sa to len raz zacas,ci sa stým niekto už stretol auto je E39 2,5TDS auto inač ide krasne rozvody nastelovane startuje super aj teple nabeh turba od 1500ot. nova vaha vzduchu kedze stara dala papa uz davno a nova je orignal diagnostika nič neukazala podtlakove hadicky su menene.ak by niekto vedel poradit co by stym mohlo bit budem vdačny.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: TDS niekedy nema výkon

Pondelok, 28. Júla 2014, 07:18

Predpokladam ze to bola nejaka univerzalna dianostika, pada ti to do nudzaku pretoze sa niektora prevadzkova hodnota velmi lisi od pozadovanej.
 
sandy158
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: TDS niekedy nema výkon

Pondelok, 28. Júla 2014, 18:17

Ano bola to taka zakladna diagnostika preto som bol dnes na poriadnej diagnostike a jedina chyba ktora bam bola a aj sa objavuje po vymazani je,,System recilkulacie spalin EGR"ale egr mám odpojene vlastne zapojene len je do hadicky vlozena gulicka a je aj zaslepene,zaslepene je hned od privodu hlavneho podtlaku k ventilu co ovlada egr.
 
kamil 525tds
Príspevky: 99
Registrovaný: 7.1.2009
Auto: E61 525D, E46 320D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Sereď

Re: TDS niekedy nema výkon

Pondelok, 4. Augusta 2014, 14:29

moze byt aj uz v minulosti spominane ochranne sitko v nadrzi pri plavaku.
Pod PZ sedadlom treba otvorit nadrz, vybrat plavak a sitko vycistit.
Mne to robilo tiez - sporadicky nemalo vykon, niekedy nenastartovalo. Vycistil som a odvtedy OK :wink:
BMW E39 525TDS, E46 320D
 
sandy158
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: TDS niekedy nema výkon

Sobota, 16. Augusta 2014, 10:52

Cerpadlo v nadrzi bolo menene komplet vtom problem nebude lebo mne startuje nikdy nehamprovalo,jasne ked bolo cerpadlo v nadrzi v pčku tak ano,moj problem spociva vtom ze niekedy ako keby nezareaguje ze som mu dal plny plyn nepusti tolko nafty co by malo a nenatlaci turbo ako ma a samozrejme ani taky zatah neni ale staci ked pustim plynovi pedal a opetovne pridam a uz ide uplne normalne ale spravi to len ked idem pomeste na nizsich otackach a chcem akcelerovat,napr.idem si na dvojke 1500 ot.a chcem zrychlit tak ako keby mi nieco odstavilo plnu dodavku nafty po pridani pustil plyn a opetovne pridam tak je vsetko ako ma a ide ako raketa.diagnostika je cista,okrem egr ventilu ziadne ine chyby.
 
Užívateľov profilový obrázok
wmax
Príspevky: 98
Registrovaný: 11.6.2009
Auto: e36 325tds
Kraj: Žilinský
Bydlisko: okr.Namestowo

Re: TDS niekedy nema výkon

Štvrtok, 21. Augusta 2014, 10:07

:mrgreen: AKTA X -ja to riesil 2roky a zvykol som si,vlastne ma to nenormalne j% b€,lebo nik na to este neprisiel.Mne to robi na kazdej rychlosti ked idem dlhsie(staci15-30s) ustalenou rychlostou, prestane to az na dialnici,ale nesmie ist pod 2500ot/min..mne nepomoze ubrat plyn,musim nechat padnut otacky na volnobeh.Tlak na budiku turba presne ako ty+ekonomer sa tiez posunie o palicku mozno dve pri tej chybe.
Nejdem pisat co vse som menil a skusal ](*,) ale skusal a pomenil som naozaj vsetko co sa dalo od nadrze cez plyn az po vahu vzduchu.Jedine co sa nemenilo je spodok vstrekovacieho cerpadla..ale ja uz nemal sil na tych profikov v servisoh
Pls ak to nejak vyriesis,napis co v tom bolo...vela stastia :thumbup:
 
sandy158
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: TDS niekedy nema výkon

Pondelok, 9. Februára 2015, 22:23

Sice trocha neskoro ale kedze mi nikto nevedel pomoct aj ked sa snazili tymto im dakujem a co sa tyka tych ktory boli ,,ochotny" to spravit ale len tak ze,dones auto spravim len aby odomna vytiahli prachy som sa rozhodol stym pohrat sam,sice to bolo hodiny stravene skúšaním a prehadzovanim vsetkeho mozneho ale podarilo sa a mozno to niekomu pomoze ako mne ale k rieseniu problemu..... Stacilo sa troska pohrat s cerpadlom presnejsie vrskom cerpadla posunutim ale fakt jemne treba a cuduj sa svete moj problem je odvtedy fuc a vykon mam konecne ako ma bit a ziadny vypadok......hadam to niekomu pomoze ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: TDS niekedy nema výkon

Utorok, 10. Februára 2015, 07:01

no a keď to odnesieš niekomu, kto sa snažil odteba vytiahnuť prachy tak to pichne na diag, za 5sekund zistí že je dávka v pi*i, doladí hlavu čerpadla presne ako má byť a za pol hoďku si vybavený
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: TDS niekedy nema výkon

Utorok, 10. Februára 2015, 07:17

Presne ako vravi Viktor, moj brasko sa uz tolko krat vyhral s nastavovanim cerpadla...nie je problem aj cele rozobrat, pretesnit a pod.
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
sandy158
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: TDS niekedy nema výkon

Piatok, 13. Februára 2015, 07:23

Lenze problem bol ze na diagnotike to bolo priamo u pana co robi cerpadla a davka bola nastavena potom ten problem nastal asi po pol roku tak to bolo na diagnostike opet aj davka bola dobra vravel ze do cerpadla sa nemam vrtat ze je hlava cerpadla zla ta elektricka cast ze uz to je nastavene na maximum aby islo dobre auto,a ze mi vymeni cerpadlo respektive vrsok cerpadla a bude dobre lenze nova hlava cerpadla bola dost draha takze som to nehal tak a odvtedy som sa stym hral len ja az nakoniec to stačilo posunut o kusok dalej tu hlavu cerpadla a je pokoj.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: TDS niekedy nema výkon

Piatok, 13. Februára 2015, 08:29

Vaha vzduchu!!!!Skus odpijit ci pojde lepsie....na vela tds som riesil to iste.....ak startuje dobre sj za studena aj tepla zameraj sa na vahu....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných