... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
etridsatdevat
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 29.1.2015
Auto: Bmw e39
Kraj: Prešovský

523i vypadaný katalyzator ?

Štvrtok, 29. Januára 2015, 16:02

Zdravím Vás

Pred 2 týždňami som kúpil 523i baworak a hneď sa dostavila 1 chyba akoby deravý výfuk zvuk ide spredu od zvodov včera som mal celý dole od zvodov až po koniec celý som prezrel nič som nenašiel vymenil som tesnenia pred aj za zvodami po 5 hodinách (nešlo povoliť zvody a nechcel som odtrhnúť study) som to všetko zložil naštartoval a čuduj sa stále to isté a preto mám otázku aký zvuk by to malo ak by bol vypadaný katalyzátor ? teraz to má akoby bol deravý výfuk najviac to počuť hneď za katalyzátorom avšak ak tam dám ruku nič necítiť /plechový kryt na katalyzátore/ a ak zapchám výfuk na konci všetko stíchne akoby bol výfuk celý ....nemáte niake tipy ? ďakujem vopred
 
Užívateľov profilový obrázok
H@wky
Príspevky: 462
Registrovaný: 28.12.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN, Dca, IL

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 10:59

ak by bol vypadany KAT tak by si pocul take hrkanie/drncanie vo vyfuku so zvysujucimi otackami....a mal by si zvysenu spotrebu

aky ma chod motor?
 
etridsatdevat
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 29.1.2015
Auto: Bmw e39
Kraj: Prešovský

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 16:45

H@wky napísal:
ak by bol vypadany KAT tak by si pocul take hrkanie/drncanie vo vyfuku so zvysujucimi otackami....a mal by si zvysenu spotrebu

aky ma chod motor?


Spotreba 14.5 po meste hrkať nič nepočuť ja som mal ich obe dole nepočul som nič aj som snimy triasol dnu som videl aj čásť mriežky skôr som myslel či ich nemal predchádzajúci majitel vybraté a či nevytiahol stamadial črevá a teraz sa to v tom ozýva....skôr by ma zaujímalo či tie katalyzátori majú na sebe niake kryty alebo niečo pre ktoré som nemusel vidieť dieru ? zajtra idem zasa do garáže stým znova všetko dole ale už ma to aj serie čakal som spotrebu tak do 12 litrov preto aj ma napadli tie KATY.
 
Užívateľov profilový obrázok
bloodyxxl
Príspevky: 183
Registrovaný: 11.3.2009
Auto: 523iA+LPG
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Bardejovske Kupele

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 16:55

vies ako zistit kde mas dierky, netesnosti?
ak ano prepac ale rukou ,,upchaj,, vyfuk a druhy nech pod auto smeduje kde fuci..
popripade ti moze dakto pridat plyn aby bol vacsi tlak (samozrejme netreba upchat vyfuk az tak ze auto zdochne ;) )
318i e36 + LPG - EX
523iA e39 + LPG
 
etridsatdevat
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 29.1.2015
Auto: Bmw e39
Kraj: Prešovský

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 17:52

bloodyxxl napísal:
vies ako zistit kde mas dierky, netesnosti?
ak ano prepac ale rukou ,,upchaj,, vyfuk a druhy nech pod auto smeduje kde fuci..
popripade ti moze dakto pridat plyn aby bol vacsi tlak (samozrejme netreba upchat vyfuk az tak ze auto zdochne ;) )


Áno skúšal som aj to upchal som kamarát sledoval ale ten zvuk pri upchani sa hneď stratil auto išlo potichu a nič nesycalo aj kus papiera som skúšal okolo zvodov až po 1 spoj a nič. ....nechápem
 
Užívateľov profilový obrázok
H@wky
Príspevky: 462
Registrovaný: 28.12.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN, Dca, IL

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 18:54

...na 2,5 L motor to je brutal vysoka spotreba
 
etridsatdevat
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 29.1.2015
Auto: Bmw e39
Kraj: Prešovský

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 19:05

H@wky napísal:
...na 2,5 L motor to je brutal vysoka spotreba


Takže niekde bude diera pod krytom tepelných na katalyzatoroch
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Piatok, 30. Januára 2015, 19:36

predpísaná spotreba na 523i je 15 po meste. Ja osobne robím 13,5 lpg. Menej sa nedá, je nastavená bohatá zmes, aby bol rozdiel oproti benzínu čo najmenší. Benzínu som robil okolo12. Popozeraj vstup, to že vela zerie moze byt dosledok niecoho.
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
etridsatdevat
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 29.1.2015
Auto: Bmw e39
Kraj: Prešovský

Re: 523i vypadaný katalyzator ?

Pondelok, 9. Februára 2015, 04:21

dasto napísal:
predpísaná spotreba na 523i je 15 po meste. Ja osobne robím 13,5 lpg. Menej sa nedá, je nastavená bohatá zmes, aby bol rozdiel oproti benzínu čo najmenší. Benzínu som robil okolo12. Popozeraj vstup, to že vela zerie moze byt dosledok niecoho.


Problém vyriešený rozparany katalyzátor po celom obvode :-) dik za rady...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných