... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
ketxup
Autor témy
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

530D teplota motora

Nedeľa, 14. Decembra 2014, 01:37

Ahojte, idem sa opýtať, či niekto má skúsenosť s tým, že auto ide v pohode a pri stúpaní do kopca mi začala stúpať a klesať teplota (nad polku). Neviem či to má nejaký súvis (prípadne čo sa stalo) ale išiel som pár dní pred tým na aute a vpredu zvuk ako keby nejaka reťaz alebo niečo kovové búchalo. Od vtedy mi aj ventilátor aj pri kľudných cestách točí a hučí ako keby išiel na maximum. Chodím teraz ako stíhačka.

K tomu ventilátoru ma ešte napadá otázka. Dorábalo sa rádio 4:3 a predtým tam bol len iris, či môže mať vplyv uvedená výmena na ventilátor. Veľmi pekne ďakujem za každý postreh.
 
ketxup
Autor témy
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: 530D teplota motora

Nedeľa, 14. Decembra 2014, 01:40

Ešte dodtám, že auto sa správa normálne. Akurát kde tu mi vybije batériu, ale to môže byť aj horšou batériou.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: 530D teplota motora

Nedeľa, 14. Decembra 2014, 08:30

Rucicka opusti smerom dolu stred jedine v pripade ked je zly termostat.
Smerom hore ked sa motor prehrieva.
V tvojom pripade sa prehrieva a prave preto ti vrci aj viskovrtula.
Pocujes kovovy zvuk tak si laskavo vymen vodné cerpadlo.
 
ketxup
Autor témy
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: 530D teplota motora

Pondelok, 15. Decembra 2014, 20:22

csuka530d napísal:
Rucicka opusti smerom dolu stred jedine v pripade ked je zly termostat.
Smerom hore ked sa motor prehrieva.
V tvojom pripade sa prehrieva a prave preto ti vrci aj viskovrtula.
Pocujes kovovy zvuk tak si laskavo vymen vodné cerpadlo.


Kovový zvuk nie je počuť, spravilo to iba raz, ale nerád by som bol ak by sa to opakovalo. Viskospojka menená cca rok s5. Ventilátor sa spustí na maximum aj keď nie je zohriaty motor na polku. Jednoducho ako keby si robil čo sa mu zachce. Žiadne nezvyčajné správanie.
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: 530D teplota motora

Nedeľa, 21. Decembra 2014, 01:51

ketxup napísal:

Kovový zvuk nie je počuť, spravilo to iba raz, ale nerád by som bol ak by sa to opakovalo. Viskospojka menená cca rok s5. Ventilátor sa spustí na maximum aj keď nie je zohriaty motor na polku. Jednoducho ako keby si robil čo sa mu zachce. Žiadne nezvyčajné správanie.



skus to odvzdusnit.......resp. nerobil di nic s chladenim? ten kovovy zvuk bol umerny otackam motora?cize ked si pridal plyn zrychlilo sa aj rapotanie?
bmw e39 530i "01
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: 530D teplota motora

Utorok, 23. Decembra 2014, 09:41

Ja nechcem malovat certa na stenu ale mne to pride tiez ako potucha na vodnej pumpe, preventivne by som ju zhodil amrkol, pritom cekol termostat.

Kedvsi dorabal 4:3 kodoval si ju? Mozno preto ti ju vybija, lebo nevie, ze ju ma uspat, alebo si ju niekde zle napojil a je zapijena na stale zivy vodic.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
cajnik
Príspevky: 52
Registrovaný: 1.2.2014
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Handlova

Re: 530D teplota motora

Pondelok, 12. Januára 2015, 19:34

mne tiez spravilo tak v novembri jak keby som mal motorovu pilu pod kapotou a po par sekundach to prestalo... odvtedy sa to uz neozvalo a auto sa spravalo normalne...
po asi mesiaci som zacitil odparujucu sa chladiacu kvapalinu a ked som otvoril kapotu tak bol cely motor od chladiacej kvapaliny...

takze nakoniec som prisiel na to ze to chvilkove vrcanie bolo lozisko vodnej pumpy a nakoniec cez neho zacalo tlacit chlad. kvapalinu von a vrtula ju hadzala na motor...

urcite pozri vodnu pumpu... povol a vyber vrtulu, zhod remen a skus pohybat remenicou na vodnej pumpe ci nema radialnu volu... ak ma hned vymen...
BMW e39 530d
Mazda Xedos 9, 2.3 MCE
Mazda 626, 2.0i
Skoda 120L
Fiat 126p
 
ketxup
Autor témy
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: 530D teplota motora

Nedeľa, 8. Februára 2015, 21:00

No tak vodna pumpa by mala byť v poriadku, to kodovanie niečo môže byť, mám malý BC a dal som tam 4:3 čiže vrtuľa možno nemá korektné informácie. Teraz som prišiel nato, že bolo malo chladiacej kvapaliny a doliali, ale neodvzdušnili, tak že mám ešte skúsiť odvzdušniť. Hádam to pomôže. potom ešte pozriem tie termostaty.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných