... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Nedeľa, 6. Novembra 2011, 14:43

Len taká somarinka: z dlhej chvíle som pozeral na mobile.de na E46 M3 a našiel som toto: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1 za také auto celkom dobrá cena, na fotkách vyzerá super, tak som kontaktoval predajcu, ktorý veľmi ochotne zaslal VIN. Cez "skroznámeho" som si nechal u najbližšieho dealera urobiť zoznam výbavy (bol až nečakane ochotný a rýchly) a podľa toho VIN ide o anglický model s pravostranným riadením, ako vidno na fotkách auto má volant vľavo a nezdá sa, že by niekto fotky zrkadlovo obrátil. Stretli ste sa s takouto "profi" prestavbou alebo niekto urobil za auta "puzzle" a zrovna nemal poruke lepší VIN? Samozrejme o takéto auto už záujem nemám. :?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Nedeľa, 6. Novembra 2011, 15:30

jop, je to tak, vsimni si sedacky, vodic ma len elektricku, spolujazec pamet, ale stierace sedia, dokonca nastavovanie spetakov je na lavej strane rovnako ako laktovka/rucna
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
OgiBMW
Príspevky: 132
Registrovaný: 31.5.2007
Kraj: Trnavský

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 20:51

Existujú firmy, ktoré ti auto prestavajú bez problémov na ľavostranné riadenie. Cena sa odvíja od auta samotného, náročnosti a pod.
Je možné aj ako si spomenul že VIN nie je originálne.

Ale najväčší háčik je...
....
......
........
že to proste neprihlásiš. Anglický VIN nie.
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 23:20

OgiBMW napísal:
... to proste neprihlásiš. Anglický VIN nie.


No veď to :? , inak tiež som počul o takých úpravách. Ale urobiť to poriadne musí predsa príjsť na hrozné prachy, ako sa to niekomu môže oplatiť, naviac, keď to ani nie je možné prihlásiť? :shock: ](*,)
Ale ako je možné, že to je prihlásená na nemeckých číslach? Veď tie d*bnuté predpisy EU platia aj tam... :? :roll:
Auto je síce pekné, ale radšej preč od neho.... tá cena ma už mohla varovať... :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 23:45

bruno75 napísal:

No veď to :? , inak tiež som počul o takých úpravách. Ale urobiť to poriadne musí predsa príjsť na hrozné prachy, ako sa to niekomu môže oplatiť, naviac, keď to ani nie je možné prihlásiť? :shock: ](*,)
Ale ako je možné, že to je prihlásená na nemeckých číslach? Veď tie d*bnuté predpisy EU platia aj tam... :? :roll:
Auto je síce pekné, ale radšej preč od neho.... tá cena ma už mohla varovať... :mrgreen:



v nemecku natlacis to seicenta nejaky V12 s intercaptorom, spravis na to TUV a mas to oficialne zapisane v TP. auto dokonca tam aj predas, ale keby si ho doviezol na SK, tak pochybujem, ze by si ho prihlasil
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Streda, 14. Januára 2015, 22:26

 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Streda, 14. Januára 2015, 22:38

Je to trosku PAR ROKOV stara tema :D Ale... Presne ako bolo spomenute, v Nemecku, ked si das do auta kokot, ktory bude mat rotujuci pohyb a prenesie tocivy moment na kolesa a prejdes s tym cez TUV, tak proste to bude legalne a bude ti kokot pohanat auto. Bezpochyby taketo auto pokial ma TUV z Nemecka, prihlasis tu, neviem o tom, ze u nas v SK by platil zakon/pravidlo (EU totiz tieto veci dava do pozoru), ze nemozes prihlasit auto z anglicka pokial ma oficialnu prestavbu volant vlavo.

V polsku prihlasis anglicke auto na ich znacky normalne, len je vyssia poistka, pretoze je tam vyssia sanca na nehodu ked vodic sedi na druhej strane.

V polsku tak isto spravis legalnu prestavbu z RHD na LHD a prihlasis to tam - ci sa to da dalej predat do ineho statu neviem.


V cechach normalne prihlasis (poplatkov je tam dost) RHD auto na ceske znacky, poistka je rovnaka.

V CZ sa takisto da spravit legalna prestavba z RHD na LHD, je to dlhsi proces ale pre ludi, ktori v tom chodia, je to na jeden tyzden a v piatok uz jazdis. Taketo auto ale ma v TP napisane, ze to je byvale RHD auto prerobene, a nesmie/neda sa predat do inej krajiny, musi ostat v CZ.
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Streda, 14. Januára 2015, 22:43

banned napísal:
Je to trosku PAR ROKOV stara tema :D Ale... Presne ako bolo spomenute, v Nemecku, ked si das do auta kokot, ktory bude mat rotujuci pohyb a prenesie tocivy moment na kolesa a prejdes s tym cez TUV, tak proste to bude legalne a bude ti kokot pohanat auto. Bezpochyby taketo auto pokial ma TUV z Nemecka, prihlasis tu, neviem o tom, ze u nas v SK by platil zakon/pravidlo (EU totiz tieto veci dava do pozoru), ze nemozes prihlasit auto z anglicka pokial ma oficialnu prestavbu volant vlavo.

V polsku prihlasis anglicke auto na ich znacky normalne, len je vyssia poistka, pretoze je tam vyssia sanca na nehodu ked vodic sedi na druhej strane.

V polsku tak isto spravis legalnu prestavbu z RHD na LHD a prihlasis to tam - ci sa to da dalej predat do ineho statu neviem.


V cechach normalne prihlasis (poplatkov je tam dost) RHD auto na ceske znacky, poistka je rovnaka.

V CZ sa takisto da spravit legalna prestavba z RHD na LHD, je to dlhsi proces ale pre ludi, ktori v tom chodia, je to na jeden tyzden a v piatok uz jazdis. Taketo auto ale ma v TP napisane, ze to je byvale RHD auto prerobene, a nesmie/neda sa predat do inej krajiny, musi ostat v CZ.

tak nechcel som zakladat novu :) inak velmi prinosne postrehy :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Štvrtok, 15. Januára 2015, 09:01

cize ako citam tak jedine na slovensku ta za napriklad swap 3,0i do 2,8i daju do klietky hanby na namesti, potom ta budu natahovat na skripec, obesia ta a nasledujuce 3 generacie budu splacat rozne pokuty ktore ti stat vyrubi..... pekneeeeeee. milujem slovensko ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Štvrtok, 15. Januára 2015, 10:32

no pokial ja viem, tak uz sa aj u nas da prihlasit auto s pravostrannym riadenim a to uz od minuleho roku
https://www.netfinancie.sk/aktuality-z- ... -riadenim/
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Streda, 28. Januára 2015, 08:13

neda... slovenske zakony to neumoznuju, clanky na nete nemaju vypovednu hodnotu radsej si precitaj zakon ktory sa asi ani menit nebude ;)

ked tak mozes auto prihlasit na CZ znacky, tam si poziadat o prestavbu a nasledne ako lavostranne by ti mozno dovolili auto prihlasit
 
lisiak
Príspevky: 99
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW 3
Kraj: Nitriansky

Re: Prestavba z pravostranného na ľavostranné riadenie?

Streda, 28. Januára 2015, 14:22

pozrel si si tu e46 co je hore pridana ? ako to potom prihlasil :?:
 

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných