... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2069
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Piatok, 19. Decembra 2014, 23:17

mne osobne dala vysoká škola veľa... kto nechce nedá mu nič, takisto kto sa len biflí a nechápe súvislosti z toho veľa mať nebude...
nikdy som nepatril medzi premiantov, skôr som väčšinu skúšok spravil len tak aby boli :mrgreen:
zase na druhej strane naučil som sa systému, naučil som sa jednať s ľuďmi čo pri mojej súčasnej pracovnej pozícii je alfa a omega, naučil som sa že nikto nespraví nič za mňa, čo je tímová práca atď... keď si porovnám človeka čo na tú školu prišiel a kto z nej vyšiel, zmenilo ma to dosť. A som za tú skúsenosť a možnosť veľmi vďačný
INSTAGRAM: korado_korado
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Piatok, 19. Decembra 2014, 23:32

tak je to 5rokov zivota, to zmeni aj ked nechces...prvych pat rokov zivota si sa naucil sam papat, kakat do zachoda, chodit, rozpravat, ...myslim ze ti to dalo do zivata viac jak tych 5rokov v skole :mrgreen:

trochu spat k teme, mate niekto skusenosti s ABC slov. hospodarstvo? to je tiez zaujimava partia z ciech...ponukaju dokonaly "marketing" B2B za vyhodne peniaze (pre nasu firmu nieco cez 1000,- EUR/rok) podmienky zmluvy jednostrane nevyhodne pre klienta, zaruky ziadne, obchodne praktiky na hranach zakona ale po vyziadani kontaktu na preverenie refencii na spolocnost z nasej oblasti podnikania ostalo akosi ticho :mrgreen:
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4115
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Sobota, 20. Decembra 2014, 00:51

Pelo, tak jasne, že spôsobov ako sa vzdelávať je veľa, človek sa učí celý život a ja si rád rozsirujem obzory aj keď hlavne vo veciach čo sú mi povecsine nanic, a neprinesu mi žiaden zisk, tu skôr ide o ten pocit zadostucinenia ako si písal, aj keď prospechovo som bol na úrovni 3-4 vždy som pocuval žeby som to mal skúsiť, že nato ako jeden zmala z triedy mám, a ja som sa nato vysral, proste keby som skúsil a nevyšlo bol by som kľudný, takto som ani neskúsil čiže nepoznam svoje hranice, to je všetko. Ináč mám ten titul celý uriti. Mať vedomosti z matematiky ako na konci strednej a nepracovat v zahraničí, tak asi by som to skúsil, takto to je žiaľ ešte nesplnena mäta.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Sobota, 20. Decembra 2014, 06:46

asfethan napísal:

...tak v dnesnej dobe to absolventi nemaju zrovna jednoduche. Kazdy by chcel hned hotoveho cloveka s praxou. A ked uz tak dopyt po uchadzacoch je castokrat mensi ako ponuka.
A aby jedinec prezil dovtedy kym najde pracu hodnu svojho vzdelania tak zial asi bude musiet chvilu balit bagety...


To je zas len o tom kto si co z tej vysky odnesie. my sme skoncili naraz skoro 50ti, z toho sme sa max 10 zamestnali hned a ako si napisal v praci hodnej svojho vzdelania, ostatny sa dlho trapili aby si vobec nieco nasli, kedze mali bud celu vysku na salame alebo len dreli do seba teoriu . . . ak chodi clovek na nejaky technicky program tak nie je problem skoncit vysku s nejakou tou praxou a to nemyslim byt x rokov zamestnany ale rozumiet sa danym veciam a prave o to ide, seriozny zamestnavatel sa nepyta na roky praxe ale na to co vies a ci mu to vies aj dokazat . . .
Napr. Prac. zmluvu som podpisoval 4 dni po statniciach, s 0 rokmi praxe, to len tak aby si videl ze aj tak sa da
a samozrejme ak niekto studoval blbost, resp. si studoval program ktory je len vymyslena blbost ktora sa v praxi neuplatnuje tak nech nic neocakava :)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 00:33

Ak môžem po mojom 5 ročnom pôsobení zhodnotiť VŠ tak najdôležitejšie sú samozrejme vedomosti. Odniesť si odtiaľ fakt to, čo budem do života potrebovať - reálne. Ďalšia vec sú kontakty. To je po vedomostiach asi druhé najdôležitejšie. Nie je nič lepšie ako byť v kontakte s ľudmi čo študovali to čo ja a poznajú kopec iných ľudí čo zase poznajú ďalších ktorí robia to a to a dokážu pomôcť v tom alebo onom atd.
To vie strašne urýchliť rozbeh a pomôcť človeku čo je pri čerstvom absolventovi nenahraditeľné.
Posledná, nemenej (alebo najmenej ? dôležitá vec :D ) je titul. Dnes už má síce niektorý hodnotu hajzel papiera, ale sú profesie kde má stále svoju váhu.

Tieto 3 veci sú u mňa asi top čo môže VŠ človeku dať. Plus by som ešte veľkú váhu pripísal pozitívnemu vplyvu výšky na osobnostný rozvoj, formovanie zmýšľania a konania človeka. Presne ako písal korado, človek keď sa obzrie späť v čase ako "vyzeral" keď nastúpil, tak je to veľký skok.
Niekto môže ešte doplniť ako jeden z prínosov študentský život, teda ženy, intrák a chlast (čo som si imho myslel že bude top vec), realita však taká že ženy často špatné a nesmelé, intrák plesnivý a rozbitý a chlast za pár € a finančná neschopnosť nie je to pravé. :mrgreen: Teda aspoň pre mňa nebolo.

Ľudí čo išli do práce hneď po SŠ a dokázali sa dobre uplatniť obdivujem a utvrdzuje ma to v tom, že stále sa to dá, ak človek dostatočne chce.

Maco napísal:
...Ale najviac som sa vzdy smial z jedneho nasho profesora na strednej...


Toto je proste typická veta stredoškoláka. Profesora. :mrgreen: My sme ich tak tiež volali a keď sa na to pozriem teraz s odstupom, tak sa smejem ako kár. Sú to pošahaní magistri aj to v tom lepšom prípade. :mrgreen: A ešte ako podaktorí na tom lipli aby sme im tak hovorili, no trapas.
Nič v zlom samozrejme, neber si to osobne, každý ich tam tak volal, iba som sa tak zamyslel a vylial si srdiečko. :mrgreen:
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 08:08

Tak boli taky ktori ked si ich tak nazval ta skarali jak mariu ale boi zas taky co na tom lipli a ked si ich nazval ucitel tak sa porad urazil :lol: :lol: :lol:
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 09:30

Az na vyske vacsinou studentik zisti kto je ozaj profesor... ja len doplnim ze vyska dava ozaj iny pohlad svet, vseobecnu rozhladenost, stretnete tam ozaj vzdelanych a doslova mudrych ludi a je to samozrejme lepsi start do zivota ako stredna skola. Nikde nie je napisane ze hned po vyske musi clovek robit to co vystudoval ale na druhej strane je to nieco na cely zivot, pretoze vzdelanie vam nikto nezoberie.
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 10:13

ja som sa vykaslal na 2 vysoke skoly a nelutujem to. teda mozno by som aj lutoval no tie skoly ma nudili. zastarale ucebne, zastaraly sistem vzdelavania a co som potreboval som sa doucil sam na strednej. matikarka a ucitelia technickych predmetov neprotestovali ked sme vyvijali iniciativu a pytali sa aj na veci ktore neboli v osnovach. (mal som neospravedlnenych 144 hodin no vdaka mojmu pristupu k nim som skoncil len s 3 zo zpravania a ako povedala jedna ucitelka, byt to niekto iny tak uz leti :mrgreen:)
najdolezitejsie je to co sa clovek nauci sam. ale to vie kazdy ktory na skole studoval a nie sa len viezol.

a oslovenie profesor je dobry for. jednej ucitelky som sa opytal ci bola u prezidenta. prekvapene mi povedala nie. tak som ju zacal oslovovat pani ucitelka a ona pochopila, ze nama zmysel ma presviecat o tradicii ineho oslovenia :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 11:21

EBOLA napísal:
...ja som sa vykaslal na 2 vysoke skoly a nelutujem to...

EBOLA napísal:
..zastaraly sistem vzdelavania..

Vidieť. :mrgreen:
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 12:40

EBOLA- si pobavil, :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 12:44

M3 lover napísal:

Vidieť. :mrgreen:

Presne som čakal, kedy sa to tu zvrhne :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Streda, 24. Decembra 2014, 12:46

z diktatov som mal vzdy 4-5 a zo slovenciny som bol rad ak som neprepadol, nemozem byt predsa dokonaly :mrgreen:
tie skoly boli technicke, tam sa na taketo kraviny nehladelo ;-)
 
Bikemann

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Nedeľa, 11. Januára 2015, 13:46

LOKI napísal:
bikerman mozes prezradit co sa ti stalo, ked ti dali 12k ? niekto tu/na tom hojko pisal, ze mi vypichli oko či čo a dostal 8k.



Zlomil som si nohu v clenku, dost skaredo. Sroby, droty atd. Mam denne odskodne 70euro a bol som PN skoro pol roka.
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: z cim sa este na slovensku neobchoduje?

Nedeľa, 11. Januára 2015, 15:00

PetoK napísal:
Ja napisem len tolko, kazdy kto nebol na VS, nevie o co prisiel... a nebudte uz taki naivni, vyska vam da do zivota viac ako si myslite. A kto to nechape, pochopi casom. To nie je len o nejakom titule pred alebo za menom.



Ja zase pridam tolko, ze ked niekto cita prispevky a tam hrubky typu "dalsich ktory robia", alebo "slovensky chlapci", alebo "sistem" (boli to priklady) tak myslim, ze kazdy ma nazor utvoreny. Clovek, ktory nevie ani slovensky pravopis jasne ukazuje ake skoly pocas svojho zivota navstevoval,ako k tomu pristupoval a kam ho zaradit. Nemusi to nic znamenat, ale napovie to velmi vela aj o ostatnych zrucnostiach a vedomostiach daneho cloveka. :wink: Za dalsie je velky rozdiel v debatovani, nazoroch a vystupovani cloveka vzdelaneho "lepsimi skolami" a cloveka, ktory vychodil odbornu skolu. Cest vynimkam.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných