... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
tommi
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 6.4.2010
Kraj: Košický

BMW E39 530d koliesko nastavovania teploty - nefunguje

Pondelok, 5. Januára 2015, 16:01

Ahojte. Obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc nakolko som nikde o tom nenasiel vlakno. Dnes sa mi stala taka neprijemna vec s kolieskom nastavovania teploty z prednych fukarov nad navigaciou a to v takomto style: chcel som tym kolieskom pootocit aby mi do priestoru vozidla nefukal tak horuci vzduch a tak som pootocil smerom na chladnejsi vzduch, zdrazu nieco 2x puklo, kolieskom viac uz pootocit nejde a z fukarov mi fuka iba studeny vzduch. (silu som skoro vobec ziadnu nepouzil)
Co sa mohlo stat a co to bude obnasat aby som to opat spojazdnil. Velmi prijemne to nieje ked mi ide iba studeny vzduch :(
Za kazdu radu a pomoc vopred dakujem.
 
tommi
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 6.4.2010
Kraj: Košický

Re: BMW E39 530d koliesko nastavovania teploty - nefunguje

Pondelok, 5. Januára 2015, 16:47

Takze ak by sa toto niekomu stalo a nevedel by si rady co s tym tak tu je podrobny navod ako sa k tomu koliesku dostat, ako vytiahnut "fukare" vonku bez poskodenia a ako to vlastne cele pozriet a opravit. (podarilo sa mi to najst na bimmerfest-e)
http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=372180
Snad dosluzilo len lanko v bowdene.
 
Užívateľov profilový obrázok
pepino
Príspevky: 214
Registrovaný: 20.1.2008
Bydlisko: Malacky

Re: BMW E39 530d koliesko nastavovania teploty - nefunguje

Streda, 7. Januára 2015, 08:32

Vdaka za link na navod, zase viem nieco nove.
e39 530iA titansilber 170 kW
e90 LCI 320xd 130 kW
 
tommi
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 6.4.2010
Kraj: Košický

Re: BMW E39 530d koliesko nastavovania teploty - nefunguje

Streda, 7. Januára 2015, 12:52

Pepino, nieje zaco. Mne to taktiez pomohlo, inac by som ten fukar pacil z palubovky zbytocne.
V mojom pripade sa pokazilo nieco na tom ovladacom kolecku na nastavovanie teploty. Zatial sa mi to nepodarilo vybrat a polamat by som to nechcel. Takze budem vyberat navi a vypacim to zo spodu von.
Ked pridem na nieco blizsie samozrejme to tu postnem. Mozno sa niekomu bude hodit
 
tommi
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 6.4.2010
Kraj: Košický

Re: BMW E39 530d koliesko nastavovania teploty - vyriesene

Štvrtok, 8. Januára 2015, 08:59

Takze som tu opat.
Nefungujuce nastavovanie klapky na teply/studeny vzduch ktore reguluje koliesko na vyduchoch z palubovky (v strede) bolo sposobene (neviem z akeho nepochopitelneho dovodu) vylamanymi zubkami na ozubekom koliesku ktore pohanalo bezec a tym padom lanko v bowdene prepojene s ovladanim klapky.
Postup ako to cele rozobrat je v prispevku vyssie z bimmerfestu.
Riesenie: bohuzial vymena vyduchov za ine, neposkodene.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných