... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Štvrtok, 13. Februára 2014, 23:10

Alebo ZP Automatic blucina. Toto su ludia co fakt v amerike aj BOLI a fakt maju aj nejake SKUSENOSTI
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
jeremy
Príspevky: 5
Registrovaný: 14.7.2012
Auto: BMW 525tds e39
Kraj: Banskobystrický

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 28. Novembra 2014, 05:28

Lubo mt to je cisto obchodnik a priekupnik.Prides s vadou prevodovky tak ti ju vymeni za repas do ktoreho ti da tvoju staru mechatroniku zaplatis2500€ a vysmiaty ziztis na druhy den ze.vlastne prevodovka funguje uplne rovnako ako pred repasom.takze on zarobil aty si bijes hlavu ze skade si zohnal taky kontakt tel cislo.ano vie vymenit prevodovku a olej ale to je asi tak vsetko.vdaka lubo mt aspon si ma donutil opravit si to sam len skoda tych penazi co som u teba nechal
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 28. Novembra 2014, 08:36

Ja by som chcel vidiet, ako prebieha taky pokec pred samotnou opravou u slovenskych opravarov. Za seba len poviem, ze ked prevodovku diagnostikujeme v praci, tak len samotna jazda a odhalovanie symptomov trva niekedy aj par hodin. Dokonca sme si uz urobili dotaznik, na zaklade skusenosti a podla vyskytu symptomov sa vieme jednoznacne orientovat, do coho ist a co opravit. A este pred samotnou vymenou sa robi vzdy poriadna diagnostika samotnej prevodovky (nie ECU, ale TCU), freeze-frame data su uplna nutnost a zaklad pred pokracovanim v oprave a to nespominam absolutnu povinnost urobit nanovo kalibraciu a teach-in prevodovky, porovnat originalne data s novymi a opat sa previezt.

Tu stale citam, ze niekto zaplatil vela penazi a nejak zistil, ze nic nebolo vymene. Ako sa to da zistit ? Je zakaznik pri demontazi a poznacujete si originalne data-matrix kody na dieloch ? Pretoze aj ked sa nieco vymeni, zial, nemusi to odstranit chybu a spravanie auta. A to prave kvoli zlej prvotnej diagnostike symptomov. Potom sa vselico meni za vela penazi a nepomaha to.

jeremy, vies opisat ako to u teba prebiehalo ?
 
jeremy
Príspevky: 5
Registrovaný: 14.7.2012
Auto: BMW 525tds e39
Kraj: Banskobystrický

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 28. Novembra 2014, 20:05

Našiel som na fóre tel.číslo na pána opravára, keďže auto nie je BMW tak som hľadal úplne na iných fórach. Tak som zavolal pánovi ok nieje problém nasledujúci pracolný deň môžem pristavit vozidlo ktoré bude následne zdiagnostikovane aj počas jazdy oprava na dva tri dni čo sa aj skutočne udialo následne sme spísali prijímací protokol o oprave kde bolo podrobne opísané ako sa prevodovka správa kópiu som dostal do ruky keď bude prevodovka von dajú mi vedieť čo a zakolko a odišiel som (všetko perfekt ako má byť).pondelok auto pristavene vo štvrtok volám ako s mojim autom máme veľa ok neriešim počkám.auto malo nabehne skoro 300tisic km takže im oznamujem ak bude čierny olej tak nech ju zrepasuju, na ďalší týždeň V stredu zase volám ja nikto mi nedal nič vedieť. Prevodovka je vybratá zajtra ju pozrieme ok na druhý deň volám auto bude v piatok spravené to by šlo,ale treba spraviť adaptáciu RJ motora a prevodovky ale im sa to nedá tak volám že ja som si to dal spraviť u nich na komplet tak nech to spravia komplet aj externe nech ja nebeham a nevysvetlujem po servisoch čo to vlastne chcem. V pondelok si mam auto vyzdvihnúť.V pondelok príchod auto studené išli sme ho vyskúšať bolo to dobré všetko Ok chyba žiadna prevodovka bola menená za repasovanu ale mechatronika je moja pôvodná tak som prevzal dokumenty a vyplatil.domov to bolo cca 70km na druhý deň sadnem do auta a čuduj sa svete problém ten istý ako pred repasom tak volám že prevodovka ide úplne rovnako ako pred zásahom áno treba vám repasovat mechatronicu 500€. Jasné to som pochopil aj ja tak volám že chcem moju pôvodnú prevodovku späť aj s peniazmi a ja mu vrátim jeho repas keďže mne pôvodne stačilo repasovat mechatronicu a samozrejme som začal mať obavy či vôbec nieco repasoval "to sa takto nerobí a takých ľudí tu už bolo "pípanie koniec telefonátu.prevodovku som teda otvoril a poslal mechatronicu na repas do Brna našťastie je vidno že sú v prevodovke dobré lamely takže netvrdím že nieje repasovana,ale za tu cenu?
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 28. Novembra 2014, 20:51

Tak lubeeenkovi vzdy isla karta :)
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 28. Novembra 2014, 20:52

Tu mi rozum trocha stoji. Aky bol vlastne symptom ? A aj tak je to jedno, lebo hodil mechatroniku do inej prevodovky a potom aj tak trebalo repasovat prave tu mechatroniku ? Co je to za picovinu ? Ak je toto pravda, tak to asi ani nemali sajn co treba opravit a iba skusali ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 28. Novembra 2014, 20:55

Rottwa napísal:
tak to asi ani nemali sajn co treba opravit a iba skusali ?

No a o tomto tu je 90 percent skusenosti s tymto clovekom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
marobmw
Príspevky: 48
Registrovaný: 30.11.2011
Auto: bmw X5
Kraj: Trnavský
Bydlisko: PN

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 5. Januára 2015, 21:48

presne všetci ako píšete čistá pravda z príboviec ked budem mať chvíľu času pichnem tu môj súdny posudok na moju dodr... prevodovku na tu ich poľsku prácu .
 
Užívateľov profilový obrázok
VaNoS
Príspevky: 378
Registrovaný: 4.11.2011
Auto: Ne demande pas
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: SK, A, D

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 5. Januára 2015, 22:03

marobmw napísal:
presne všetci ako píšete čistá pravda z príboviec ked budem mať chvíľu času pichnem tu môj súdny posudok na moju dodr... prevodovku na tu ich poľsku prácu .


Budeme sa tešiť.
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Streda, 7. Januára 2015, 12:57

inak podľa tuto témy http://acislovensko.sk/forum/a4-b8-2008 ... -servis-za roboty má chlapec podľa tohto veľa :mrgreen:
...ani stránku nemá.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Streda, 7. Januára 2015, 13:13

No kde je ten posudok? Myslim ze na to caka viac ludi...
 
pegi
Príspevky: 2
Registrovaný: 14.1.2015
Auto: ford
Kraj: Prešovský

Podvodnik z Priboviec.

Streda, 14. Januára 2015, 21:41

Ja mam z panom Križakom len tie najhoršie skusenosti tiež som mu dal pred istým časom urobit repas automatickej prevodovky, za ktoru si zapýtal 2320€ (repas variatora, 2 ks ložisk, gufera tesnenie a olej ) samozrejme ked som potom kontroloval čislo prevodovky tak už bolo celkom ine. Tvrdil že musel vymenit aj čast obalu,
na moje požiadanie aby mi ukazal môj pôvodny už mal len vyhovorky , typu že ho dal tam a tam... Tato bola na prvy pohľad po vizualnej stranke vyzerala staro a špinavo, prve čo ma napadlo lacny vtedy ešte ako tak funkčny šmejd z Polskeho vrakoviska. Na moju otazku nech mi ukaže niejaky doklad že to bolo fakt repasovane ako tvrdil v nemecku, kvôli dôveryhodnosti povedal že to mi ukazat nemože. Auto malo len o niečo vyššiu hodnotu ako ma stala cela oprava o tych nekonečnych telefonatoch s nim už radšej ani nepišem. A teraz to najdôležitejšie prevodovka mi vydržala 18000 km žial pre mna už po zaruke ktoru dava len pol roka, a je zasa v tom istom stave ako bola predtym, potvrdily mi to štiria rôzny odborny servisaci. Takž ak nechcete prisť o peniaze a hlavne o nervy tak si dajte s tymto arogantnym človekom bez chrbtovej kosti radšej pokoj.
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Podvodnik z Priboviec.

Štvrtok, 15. Januára 2015, 09:01

Toto len potvrdilo to čo si o ňom viacerí myslia a aj vedia. Je len škoda, že si ten ďalší čo mu sadol na lep. Škoda, že si nečítal tie zlé recenzie o ňom skôr ako si tam išiel. Lebo ten repas tej prevodovky za takú cenu je úplne nekresťanský. Sa čudujem, že ten človek ešte funguje a má robotu.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Podvodnik z Priboviec.

Štvrtok, 15. Januára 2015, 10:11

presunte to sem: bmw-pokec/pribeh-mojej-automatickej-prevodovky-t76408.html
inak nechapem naco si tam vôbec chodil ked internet je plny negativnych recenzii na tohto pana ](*,)
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Podvodnik z Priboviec.

Štvrtok, 15. Januára 2015, 11:47

nadro napísal:
Sa čudujem, že ten človek ešte funguje a má robotu.


a nie málo ako píše http://acislovensko.sk/forum/a4-b8-2008 ... -servis-za
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných