... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Streda, 19. Novembra 2014, 13:07

Nie, nezacal byt zly. Ale chodil som do Wolfsthalu preto lebo je to blizko z prace a dufal som ze tankujem rakusky benzin. A btw, ked to mas blizko tak vies na nadrzi usetrit aj 10€ co v pivnych jednotkach je 8-10 piv. Co je dost piva! :mrgreen:

O peniaze mi ale nejde, tankujem teraz len Nat 98 ktory je podstatne drahsi. No do AT chodim pravidelne aj na nakupy kedze niektore produkty tu v SR nemaju, alebo v AT maju kvalitnejsie a atd...

Btw, uvadzal som zdroj odkial to mam, takze si si uz mohol dat tolko snahy a prezriet aj par riadkov nizsie.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 02:13

asfethan napísal:
Nie, nezacal byt zly. Ale chodil som do Wolfsthalu preto lebo je to blizko z prace a dufal som ze tankujem rakusky benzin. A btw, ked to mas blizko tak vies na nadrzi usetrit aj 10€ co v pivnych jednotkach je 8-10 piv. Co je dost piva! :mrgreen:

O peniaze mi ale nejde, tankujem teraz len Nat 98 ktory je podstatne drahsi. No do AT chodim pravidelne aj na nakupy kedze niektore produkty tu v SR nemaju, alebo v AT maju kvalitnejsie a atd...

Btw, uvadzal som zdroj odkial to mam, takze si si uz mohol dat tolko snahy a prezriet aj par riadkov nizsie.


hmm fakt doveryhodny, zdroj az z 3. ruky, a tie kvalitnejsie potraviny, neviem ako v AT ale ja zijem v DE, tu predavaju napr. chleba co ma trnvanlivost skoro dva tyzdne, ked toto povazujes za kvalitny produkt tak ...., hlavne plnme standardy eu :thumbup:
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 05:53

Preco mam taky pocit ze kritizujes vacsinu co clovek robi inac? Mne nevadi ze mam jetku v hainburgu 15km a idem tabkovat ked je lacnejsie aj o par centov lebo mam overene ze to palivo je o dost kvalitnejsie ako u nas. A ked sa ti zda par centov malo dam ti taky priklad. Cena 98 tam 1,384 doobeda aj 1,354. U nas? 1,58x+. Zvykol som si uz tankovat len tam a nie domace patociky....
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 10:50

pistacik11 napísal:
a tie kvalitnejsie potraviny, neviem ako v AT ale ja zijem v DE, tu predavaju napr. chleba co ma trnvanlivost skoro dva tyzdne, ked toto povazujes za kvalitny produkt tak ...., hlavne plnme standardy eu :thumbup:


Teraz ti napisem taky pribeh ktoremu asi nebudes verit, ale tu na Slovensku existuje dedina a nie jedna kde este pecu chlieb v kazdej domacnosti rucne. Nepecie sa do zasoby, ale na spotrebu, kedze sa veri ze je to dar od boha, nesmie sa nim plytvat. To znamena ze sa nerecykluje ziadny stary chlieb do vyroby noveho.

Takyto chlieb si ti predstav maju v oblube aj horolezci, pretoze ked si ho zabalia dobre do batohu, tak im vydrzi na horach aj MESIAC! Takze v com spociva hodnota tvojho vyroku o kvalite ked poctivo doma upeceny chlieb vydrzi taku dobu? Podla mna je normalne ked pecivo pri spravnom skladovani vydrzi byt konzumovatelne dlhsiu dobu ako len tych par hodin co ho teple polozili na pult hypermarketu. Toto vsak akosi prekaza konzumnemu trendu, vsakze ;-)

No a aby som ti objasnil preco chodim do AT ja, je to napriklad aj kvoli macacej podstielke do hajzlu. Lepsie zadrziava pachy a hlavne vrecko vydrzi 2-3x dlhsie pri kazdodennom cisteni. Premavam sa teda hore-dolu s 10kg vreckami o polovicu menej. Setri to cas ktory by som mohol vyuzit na nieco ine ako si sam pisal :thumbup:

Taktiez maju v AT lidli lepsi/sirsi vyber m:asovych produktov. Prosciuto je tam jemnejsie ako to co predavaju tu. Aj vyber syrov je lepsi. Pecivo tam nekupujem kedze pecivo sa u nas velmi nekonzumuje a ak, kupujem ho v SR.

Kupujem vakuovo balene produkty, takze mi staci chodit do AT 1-2 razy do mesiaca. Ostatne veci vykryjem aj v lokalnom lidli pretoze kvalita produktov od stejnej znacky je totozna ci uz je to AT/SK.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 12:12

Maco napísal:
Preco mam taky pocit ze kritizujes vacsinu co clovek robi inac? Mne nevadi ze mam jetku v hainburgu 15km a idem tabkovat ked je lacnejsie aj o par centov lebo mam overene ze to palivo je o dost kvalitnejsie ako u nas. A ked sa ti zda par centov malo dam ti taky priklad. Cena 98 tam 1,384 doobeda aj 1,354. U nas? 1,58x+. Zvykol som si uz tankovat len tam a nie domace patociky....


ak su az take rozdiely tak ok, len ja take ceny netrafim nikdy ked idem domov z de (mozno je to tym ze jak vyndem na dialnicu zidem snej pri TT), az niekde za tt. povecsine vidavam v rakusku ceny ako v de, ci ba na pumpach pri dialnici,

asfethan hej mas pravdu ze domaci chleba vydrzi tiez dlho, pri spravnom skladovani, ale ten co som mal doma ja kupeny z obchodu v de, sacok z dnu zaroseny, kedze som ho nechal dva dni na slnku, otvorim po dvoch dnoch a pozeram, ze zapach normalny plesen nic, co sa tyka masa, mas pravdu vecsi vyber, ale so syrmi nesuhlasim, unas doma zozeniem syr aky chcem, ale v de je tazke najst syry ktore mne chutia

ale tak to som odbocil od temy, ospravelnujem sa, len mi to nahananie za cenami pripomenulo toto :oops:

E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 12:24

Ak mam hovorit za seba tak za cenami sa urcite nenahanam, no prilezitosti nakupit lacnejsie a v lepsej/rovnakej kvalite sa urcite nevyhybam. Ked som bol naposledy v AT tak som velmi rozmyslal ze by som tankol plnu na ENI, kedze na ENI tankujem aj v SR (Agip) Nat 98 a cena v AT bola 1,439 a tu je 1,509. Zial nemal som dostatok hotovosti a v AT som sa stretol s tym ze niekde neberu VISA karty, iba Maestro (wtf?!).
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 13:02

Na jetke v hainburgu beru vsetko :) na pumpe musia predsa.

Pista aj drogeria je lacnejsia v neporovnatelne lepsej kvalite alebo oreco ten isty vyrobok je v podstate iny.
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 13:21

na dialnici sa neoplati tankovat, staci zist na hocijakom vyjazde do prvej dediny a je tam rozdiel ceny 20centov, to za tu stratu casu stoji..

syr je o zvyku, tie som si vo svajciarsku kupil rovno na salasi syr a nechutil mi, lebo bol uplne iny ako nas ovci na ktory som zvyknuty..

a veru poriadny chlieb by mal vydzat minimalne tyzden, u nas este taky pecu nastastie..
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 13:21

na tej ENI v Hainburgu som parkrat tankoval, a visu brali, ale tiez som sa s tym stretol ze visa neberu vsade... a tiez sa z rakuska vraciam okrem plnej nadrze aj s plnym kufrom potravin :)
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 13:37

durike napísal:
na tej ENI v Hainburgu som parkrat tankoval, a visu brali


Diky za info :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 14:30

zvycajne maju ved uz na dverach oznacenie ake karty beru
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 21:53

VISA je bohuzial out. Stare casy su prec. Ked si budete obnovovat kartu, tak urcite Master Card.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 22:45

Ty si tiez out :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Piatok, 21. Novembra 2014, 07:57

ja by som skor povedal ze out je american expres :D

ale inak napr. v belgicku som sa stretol s tym ze v obchodoch (napr. lidl) nebrali ani visu, ani mastercard. brali iba tie srackove neembosovane (maestro, electron atd)
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: TANKOVANIE V RAKUSKU

Piatok, 21. Novembra 2014, 09:55

Ako podla mna to je inak dost tragedia lebo clovek si zvyka, ja pomerne lahko, ze nemusim pri sebe nosit skoro vobec hotovost. Pre mna je vyberanie penazi obtazujuce. A teraz toto ze neakceptujeme... WTF?! :shock:

Toto je inak dost nonsens, pretoze VISU mi akceptuju americania, cinania (paypal, ebay, amazon, aliexpress) a v EU kde by to malo byt jednotne narazim na taketo problemy. Hlavne ze tie uhorky mame rovnake... :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných