... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lukass37
Autor témy
Príspevky: 111
Registrovaný: 18.8.2014
Auto: BMW 523i 170ps
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

523i viskospojka odmieta spolupracovat

Piatok, 7. Novembra 2014, 15:50

takze problem je nasledovny: visko nefunguje je zopnuta stale, chcel som ju odmontovat lenze matica velkost 32 nejde povolit, vystriekal som pol WD 40, buchal som kladivom po kluci aby sa uvolnila pod narazom - nic, zablokoval som to srubovakom o jednu zo 4 matic co drzia remenicu vodneho cerpadla vysledok zlomeny srubovak na 3.krat, potom som to zablokoval poriadnym klucom a vysledok po skusani odmontovat visko je prasknuta remenica vodnej pumpy :cry: :x ](*,) 4 hodiny som sa s tym hral a nakoniec toto, uz neviem co robit, jedine co ma napadlo kupit nove vodne cerpadlo a remenicu a vymenit to za stare ktore vyberiem aj s viskospojkov, ked mate lepsi napad rad sa poucim [-o<
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: 523i viskospojka odmieta spolupracovat

Piatok, 7. Novembra 2014, 17:53

ked uz je prasknuta remenica nic ine ti neostava asi.

inak dufam, ze si sa to snazil odkrutit naopak. je tam opacny zavit!
a ak si to odkrucal spravne tak by si mohol skusit streknut cez hadicku brzdovu kvapalinu, je ucinnejsia ako WD.
 
maniaczv

Re: 523i viskospojka odmieta spolupracovat

Piatok, 7. Novembra 2014, 20:27

a odkrucal si v proti smere ??? ja so m si spravil nieco taketo na to ..

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
lukass37
Autor témy
Príspevky: 111
Registrovaný: 18.8.2014
Auto: BMW 523i 170ps
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: 523i viskospojka odmieta spolupracovat

Piatok, 7. Novembra 2014, 22:22

ano viem ze je tam opacny zavit, predtym nez som sa do toho pustil som si to tu poriadne nastudoval :smile: ale kazdy pisal ze staci len klepat klativom a povolí lenze ja som klepkal aj klepal aj tahal aj trhal a nic, skusal som vsetko ale asi to bolo este z vyroby lebo to neslo vôbec, remenica je prasknuta len trochu z boku zatial splna funkciu, ale ajtak ju vymenim aj s cerpadlom pre lepsi pocit, zatial som to poriesil tak ze som zobral pilku na zelezo a odrezal visko s vrtulov od pumpy kedze teraz ked je chladnejsie je tam asi zbytocna, hlavne ked je zopnuta stale a dlho sa mi zohrieva motor, cerpadlo s remenicou vymenim az po zime rovno s novou viskospojkov
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: 523i viskospojka odmieta spolupracovat

Piatok, 7. Novembra 2014, 22:41

nuz budes musiet kedze zavit ktory si odrezal na ktorom je namontovana visko je sucastou cerpadla :mrgreen:
ale v podstate je to najlogickejsie riesenie a nieje ani drahe ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
lukass37
Autor témy
Príspevky: 111
Registrovaný: 18.8.2014
Auto: BMW 523i 170ps
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: 523i viskospojka odmieta spolupracovat

Piatok, 7. Novembra 2014, 22:55

sak to ze cerpadlo aj s remenicov ma nove vyde do 50eur tak nebudem saskovat a nieco vymyslat, akurat som nieco cital o nahradeni visko za elektricky ventilator co by myslim mohlo ist, alebo chladenie prenechat ventilatoru klímy co neviem ci by v lete stihal, aj ked nejazdim dlhe trasy a nestojim v zapchach, ale asi to nebudem riskovat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných