... všetko o BMW ...

obchodna sekcia
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

BMW E34 535iA, voľnobeh, servo, divné zvuky a zopár ďalších.

Streda, 22. Októbra 2014, 14:36

Zdravím Vás

Mám zopár problémov s mojou E34 motor M30B35, prevodovka 4HP22, a chcem zistiť či mi niekto nebude vedieť pomôcť v ich riešení. :roll:

Prvý problém je že na voľnobehu mi mierne kolíšu otáčky, v rozmedzí cca 50 - 100ot/min, chod motora to neovplyvňuje nieje to nič strašné, napadá ma buď voľnobežný ventil alebo možno nejaká podtlaková hadička...tie moje toho už majú za sebou dosť, každopádne ich budem meniť za nové keď sa mi k tomu podarí dostať...

Druhý problém je že pri rozbiehaní počuť akokeby také praskanie...zdá sa mi že to ide niekde s pravej strany...je to zvuk ako keď praská vadný homokynetický kĺb avšak nieje to až také hlasné. Robí to len pri rozbiehaní s nuly len do cca 20km/h možno aj menej.

Ďalší neviem či to nazvať problém je ten že ak radím P,R,N,D je všetko OK ale keď radím s D do R tak občas ako keby trhne prevodovka konktrétne ked už dávam s N do R, predošlý majiteľ mi vravel že keď radím s D do R tak keď som v N tak mam pustiť brzdu, znovu ju stlačiť a tak hodiť do R. Ak to spravím tak ako mi vravel tak je všetko OK nič netrhá. Ako je to podľa vás?

Ďalší problém nastáva ak v aute nemám vôbec batériu. Ak ho chcem zamknúť kľúčom klasicky cez zámok tak ho zamknem, ale keď ho chcem otvoriť ta ho neotvorím? Ako tam funguje ten mechanizmus na centrál?

Asi posledný probém je zatekanie do auta po daždi...viem že cez šíber sa to stáva keď sa upchajú tie odvodňovacie kanáliky ale mne to tečie z predu od spolujazdca konkrétne to ide ako keby poza palubovku potom okolo toho repráku čo je pri nohách a tak na koberec...mal s tým niekto podobný problém? Ak nie tak chyba bude v čelnom skle, resp. pri jeho lepení.

Najnovšia závada je že hučí servo, pravdepodobne čerpadlo, po dnešnom prvom naštartovaní som vo volante pri zatočení také jemné zadrhnutie a prasknutie od motorovej časti čiže najskôr asi horné uloženie tlmiča...myslel som že to bude horne uloženie tlmiča...asi po pol minúte mi začalo hučať servo aj napriek tomu že som s volantom netočil. Potom už po zatočení nepraskalo. Čo s tým? Viem možno že je to banalita ale možno že aj zlá predzvesť že niečo je na odchode. Do teraz som s tým problém vôbec nemal, akurát včera som išiel po najväčšom lejaku tak či sa niekde nedostala voda a preto to hučalo?

Ešte taká technická otázka. Aké najmenjšie kolesá obujem ak tam dám brzdy s 540i V8? Predpokladám že 16" a tiež s akým ET môžu byť aby mi brzdič nešúchal o koleso?

Vopred vďaka za všetky rozumné odpovede. :thumbup:
Naposledy upravil/-a MaTuloo v Štvrtok, 23. Októbra 2014, 18:42, upravené celkom 1 krát.
 
kobrakai

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Streda, 22. Októbra 2014, 14:46

Na všetky brzdy 518i-540i obuješ aj R15, ET po 35. Ak by si chcel dávať 324x32 brzdy z 750i ´91+ alebo M5 alebo brzdy z 8er tak potom najmenej R16.
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Streda, 22. Októbra 2014, 14:54

Dik :wink:

kobrakai napísal:
Na všetky brzdy 518i-540i obuješ aj R15, ET po 35. Ak by si chcel dávať 324x32 brzdy z 750i ´91+ alebo M5 alebo brzdy z 8er tak potom najmenej R16.
 
Užívateľov profilový obrázok
bnykolass
Príspevky: 709
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: vela
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA Ruzinov

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 09:11

No m30b35 automat je uz celkom oldschool. Ku volnobeznaku a vsetkym hadickam je tam celkom super pristp. Vymen hadicky a volnobeznak vycisti cisticom. (ked s nim zahrkas mal by pekne plynulo hrkat a nezasekavat sa)

Ten automat ma uz toho zasebou asi riadne vela. Pokial ti to trha ked radis Dcko alebo Rko moze to byt ze mas uvolneny diferak. Ak to nebude v diferaku kardane tak to je v prevodovke a stym sa uz asi nic neda urobit. Mne robi automat to iste niekedy este som to ale neriesil. Pokial vie radit vsetky stupne plynulo bez trhania tak ho povazujem za funkcny :D

To praskanie skus diagnostikovat ze skade presne ide (predok zadok ci je to od motora od kolesa...). Lebo praskotu v starej e34 moze byt hodne 8)

Ked prsi je normalne vidiet prudik vody ako ti tam tecie ? No moze byt zle nalepene celne sklo alebo tam moze byt vyhnita diera cez ktoru ti tam pekne tecie.
Daj dolu stierace daj prec tie plasty okolo a kukni to tam ci tam neuvidis nieco co tam nepatri. Ak nie mozno by som docasne skusil zasilikonavat znovu spodok skla. Ak to pomoze daj si ho prelepit ku niekomu co to vie :thumbup:
E53 4.4i on
E32 730iA on
E32 740iA on
E32 pickup on
E34 540i on
E34 525i on
E34 525tdsA off
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 09:25

Automat tak trha aj za tepla ? Alebo len ked je olej studeny ? To praskanie treba pozriet odspodu na aute a pozriet vole - difik, ulozenia, klby,...
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 11:11

Trhne to ak radím s D do P a to tak že s D dam do N a je to OK ale keď davam s N do R vtedy to trhne, potom už keď davam s R do P tak je to OK, ale ak idem s D do N, pustim brdzu znova ju stlačim a davam s N do R tak je to OK, a potom keď už idem s R do P tak je všetko v poriadku....

To praskanie skusim zisťiť bližšie odkiaľ to ide ale zdá sa že to ide niekde s predu s prava


Čo sa tyka zatekania tak tam bolo menene čelne sklo a pravdepodobne je zle zalepene, diera tam nieje vyhnita pozeral som pod torpedo, podlahy všade všetko a to auto nema nikde vyhnite diery. S tym zatekanim som mal kedysi problem na felde, tiež to zatekalo popod okno a kvapkalo mi to za jazdy rovno do topanok :mrgreen:





bnykolass napísal:
No m30b35 automat je uz celkom oldschool. Ku volnobeznaku a vsetkym hadickam je tam celkom super pristp. Vymen hadicky a volnobeznak vycisti cisticom. (ked s nim zahrkas mal by pekne plynulo hrkat a nezasekavat sa)

Ten automat ma uz toho zasebou asi riadne vela. Pokial ti to trha ked radis Dcko alebo Rko moze to byt ze mas uvolneny diferak. Ak to nebude v diferaku kardane tak to je v prevodovke a stym sa uz asi nic neda urobit. Mne robi automat to iste niekedy este som to ale neriesil. Pokial vie radit vsetky stupne plynulo bez trhania tak ho povazujem za funkcny :D

To praskanie skus diagnostikovat ze skade presne ide (predok zadok ci je to od motora od kolesa...). Lebo praskotu v starej e34 moze byt hodne 8)

Ked prsi je normalne vidiet prudik vody ako ti tam tecie ? No moze byt zle nalepene celne sklo alebo tam moze byt vyhnita diera cez ktoru ti tam pekne tecie.
Daj dolu stierace daj prec tie plasty okolo a kukni to tam ci tam neuvidis nieco co tam nepatri. Ak nie mozno by som docasne skusil zasilikonavat znovu spodok skla. Ak to pomoze daj si ho prelepit ku niekomu co to vie :thumbup:
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 11:15

Robi to aj za tepla aj za studena :wink: ale nie vždy

Rottwa napísal:
Automat tak trha aj za tepla ? Alebo len ked je olej studeny ? To praskanie treba pozriet odspodu na aute a pozriet vole - difik, ulozenia, klby,...
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 11:16

Ked to trhne, klesnu aj otacky motora na chvilu ?
Radis to z D do P pomaly cez vsetky polohy, alebo naraz ?
Trha aj z P do R ?
Trha aj z P do D ?
Trha pri podradovani niektory stupen ?
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 11:34

Nespozoroval som aby sa dialo niečo s otáčkami pri tom trhnutí takže nie
Radim s D do P postupne, nie naraz
Z P do R netrhne
S P do D neviem nakoľko radím postupne
Pri podraďovaní netrhá vôbec, avšak občas pri radení, väčšinou keď radí s 2 do 3

Pomôže tomu automatu výmena oleja? Či sa na to vykašlem tento dojazdím a zoženiem si druhý?





Rottwa napísal:
Ked to trhne, klesnu aj otacky motora na chvilu ?
Radis to z D do P pomaly cez vsetky polohy, alebo naraz ?
Trha aj z P do R ?
Trha aj z P do D ?
Trha pri podradovani niektory stupen ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 11:41

To ze neklesnu otacky a R za studena netrhne by malo znamenat, ze hydromenic sa zopina spravne. Skor bude bordel v oleji a ventily sa pridrhavaju. Vymen olej a pozri ci v nom nie su mikroskopicke hlinikove ciastocky, taky prasok. Popozeraj aj magnety ci na nich nie je bordel a taky cierny maglajz. Filter samozrejme vymen tiez. Ten olej cely preplachni, aj s menica.

Odporucam neradit postupne ale naraz, nech neradi R a N a D ale rovno D. Zbytocne impulzy a potom solenoidy nevedia co skor.
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 11:56

Ak by boli ako hovoríš tie mikročastice hliníka v oleji čo by to znamenalo? S tým radením to skúsim tak ako vravíš, a BTW. môže mať ten olej vplyv aj na to že prevodvka niekedy trhne pri keď radí z 2 do 3? nerobí to stále ale občas áno. Aj predošlý majiteľ mi vravel že by bolo dobré ten olej vymeniť že už má čo - to za sebou. Prípadne ako zistím aký a koľko oleja má ísť do tej prevodovky? Označenie prevodovky 4HP22.


Rottwa napísal:
To ze neklesnu otacky a R za studena netrhne by malo znamenat, ze hydromenic sa zopina spravne. Skor bude bordel v oleji a ventily sa pridrhavaju. Vymen olej a pozri ci v nom nie su mikroskopicke hlinikove ciastocky, taky prasok. Popozeraj aj magnety ci na nich nie je bordel a taky cierny maglajz. Filter samozrejme vymen tiez. Ten olej cely preplachni, aj s menica.

Odporucam neradit postupne ale naraz, nech neradi R a N a D ale rovno D. Zbytocne impulzy a potom solenoidy nevedia co skor.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 12:07

Ten hlinik by znamenal ze kose su uz nacate a preto to trha, ale mozu byt aj gumicky na piestoch uz za zenitom a prepustaju. Skus ten olej najprv.
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, divné zvuky a zopár ďalších vec

Štvrtok, 23. Októbra 2014, 12:13

Skusim ten olej teda, každopadne Dik :wink:


Rottwa napísal:
Ten hlinik by znamenal ze kose su uz nacate a preto to trha, ale mozu byt aj gumicky na piestoch uz za zenitom a prepustaju. Skus ten olej najprv.
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, servo, divné zvuky a zopár ďalš

Streda, 29. Októbra 2014, 23:02

Nikto nič :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E34 535iA, voľnobeh, servo, divné zvuky a zopár ďalš

Štvrtok, 30. Októbra 2014, 09:53

uz si vymenil olej ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných