... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
eerror
Autor témy
Príspevky: 193
Registrovaný: 3.6.2011
Kraj: Košický

Zadny kufor e39

Utorok, 21. Októbra 2014, 15:12

Boha krista ma trafi s toho auta uz. Vlozim do zadneho kufra part ktory idem ku mechanikovy menit a kokos na druhy den idem do kufra nejde otovorit nemozem ho ani vybrat ten part lebo :D nemam sedacky sklapatelne . Este rano siel normalne otvorit ale vsimol som si ze naraz nesvietilo osvetlenie kufra ked som ho otvoril ale neriesil som to lebo som sa ponahlal do prace a vecer uz nereagoval vobec . Nejde otvorit ani mechanicky klucom . Pozeral som poistky vyzeraju byt v norme ked tak napiste ktore konkretne pozriet cisla poistiek lebo s tej nemciny sa nevyznam . Myslim ze spinac to nieje lebo skratka to nejde vobec ako elektrika keby tam nesla najprv osvetlenie kufra a nasledne ani kufor . Jedna vec divna ked sadnem do auta a stlacam tlacidlo otvorenie kufra tak pod poistkami co su v prehradke niekde v zadu pod nohami tusim nejaky modul tam je a odtial ide taky slabucky zvuk cvaknutia co to moze byt ?

Dakujem za rady kurna to auto si robi fakt co chce ako je rok dlhy tak nic ale ked sa serie tak sa serie rad radom :( :/
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Zadny kufor e39

Utorok, 21. Októbra 2014, 16:46

mechanicky kľúčom sa to ale otvára tak, že musíš prejsť akoby dve polohy... tá prvá otvára elektricky a až ked otočíš ešte viac (90°), tak to ide mechanicky..
 
eerror
Autor témy
Príspevky: 193
Registrovaný: 3.6.2011
Kraj: Košický

Re: Zadny kufor e39

Utorok, 21. Októbra 2014, 19:14

Napster dakujem takze mechanicky klucom to ide otvorit :) takze kde je problem ked to nejde klucom a tlacidlom v interieri pod volantom len take slabulinke cvaknutie pod prehradkou spolujazdcovych noch to robi
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Zadny kufor e39

Utorok, 21. Októbra 2014, 19:35

cvaknutie znamená, že relé zopne, takže chyba bude až za ním... bud odišlo to relátko, že síce cvaká, ale nespína, alebo sa predral kábel v tej gumenej hadici čo ide do veka kufra. Ked otvoríš kufor tak ju uvidíš na boku.
alebo je tu ešte možnosť, že odišiel ten elektro mechanizmus čo otvára zámok. Ak máš možnosť tak zmeraj či ide šťava pri otváraní do konektora na tento mechanizmus. Ako sa to rozoberá ti ale nepoviem, lebo som to rozobraté ešte nemal...
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Zadny kufor e39

Streda, 22. Októbra 2014, 09:57

Podla mna to budu predrate kable.

Mne prestalo ist osvetlenie SPZ, ale iba jedna lampicka, tak som to rozobral a 1 kabel zlomeny a dalsich 5 nalomenych. Tak ci onak by som to preventivne aj tak pozrel, tie kable mozu byt nacate, tak nech Ti to tam nevyhori...

Kable treba potom vytiahnut a nahradit cely kus trasy co ide cez tu gumenu prechodku, nie zapajkovat v mieste kde sa zlomili, lebo sa to zlomi zas, len o par mm dalej kde vyvzlina cin...najlepsie sa to robi tak, ze rozoberies tapec na kufrovych dverach, odpojis vsetky konektory, zapaskujes ich izolackou aby sa niekde nezasekli a vytiahnes ich smerom do kufra, kde uz s nimi vies robit. Samozrejme si predtym odpoj baterku...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
eerror
Autor témy
Príspevky: 193
Registrovaný: 3.6.2011
Kraj: Košický

Re: Zadny kufor e39

Streda, 22. Októbra 2014, 12:15

Ok pojdem pozriet tie kable len este predtym pozriem tie poistky neviete ktore cisla poistiek pozerat ? Lebo ked otvorim kufor tak ani osvetlenie kufra nesvieti pohybam tymi kablami co su v tej gumenej trubke co by naznakom aspon svetla zablikaju ale nic . Take tusienie na poistky mam . Podotykam to cvaknutie co pocut ide od skrynky nad spolujazdcovymi nohami za uloznym priestorikom
 
eerror
Autor témy
Príspevky: 193
Registrovaný: 3.6.2011
Kraj: Košický

Re: Zadny kufor e39

Streda, 22. Októbra 2014, 15:14

Vyriesene !!! Tak nakoniec to bol kablik zlomeny v tej ciernej vrubkovanej hadicke co spaja kufor a ide dnu to interieru ako ste vraveli :)
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Zadny kufor e39

Streda, 22. Októbra 2014, 15:19

Vidis.
U mna bol 1 zlomeny a dalsie nalomene, ale nie v rovnakom mieste. Treba to vytiahnut a poskodene kable nahradit novym lankom v celej trase tej prechodky...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných