... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
GiBBo
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E39 523i
Kraj: Banskobystrický

e39 523i trasie auto, skacu otacky

Utorok, 2. Septembra 2014, 20:59

zdravim mam problem s autom s ktorym si uz dlhsie neviem dat rady. mam e39 523i rok 2000 automat. najprv som mal taky problem ze stracal vykon a obcas nestartovalo na prvy krat, ked som ho pripojil na pocitac tak sa zistilo ze je vadny airflow meter a crankshaft sensor (neviem ako to je po slovensky) takze sa vymenil ten airflow meter a dva crankshaft senzory. najprv to vyzeralo tak ze vsetko je ok a problem vyrieseny, ale neskor mi naskocila kontrolka motora a ked sa pripojilo auto na pocitac tak napisalo za celu stranu engine misfire. skusali sme dat naspet tie stare veci co sa predtym menili ale nijako to nepomohlo. auto za jazdy velmi trasie a na volnobehu skacu otacky. kontrolka motora svieti stale, ale niekedy ide auto dobre ze netrasie a vykon tiez dobry, ale zase inokedy ked nastartujem tak velmi skacu otacky a uz sa mi aj stalo ze som zaradil spiatocku a zdochol motor. niekedy to po chvilke prejde a trochu sa ukludni ale inokedy trasie celu cestu a dnes sa mi tiez stalo ze som bol v zapche a ked som vysiel zo zapchy ze sa trochu rozbehnem tak mi napisalo na displeji engine failsafe program a rozsvietila sa kontrolka ASC a zacalo velmi triast a vykon ziadny a neslo rychlejsie nez 80kmh, odstavil som auto a znovu nastartoval a kontrolka ASC zhasla a uz islo rychlejsie ale sa mi zdalo ze malo nejaky slaby vykon. auto uz bolo u mechanika niekolko krat ale stale mu len davam peniaze a problem nie a nie vyriesit. najprv mi povedal ze motor niekde nasava vzduch cize to cele rozobral, nasiel kde to salo vzduch a utesnil to... vysledok - ziadny rozdiel. dalsie co potom spravil bolo ze vymenil sviecky, znovu ziadny efekt. dalej vymenil lambda senzory - zase nic. skusal potom vymenit aj igniton coils (tiez neviem ako sa to povie po slovensky) a zase nic. teraz mi povedal ze chce skusit vymenit ECU tak uvidime... mna este napadlo ze to moze byt vanos, ale to len z toho co som cital na internete, kedze ja do tejto problematiky moc nevidim. neviete mi niekto poradit co s tym moze byt? dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Sobota, 27. Septembra 2014, 20:58

Si si isty tym senzorom? Pises ze ti vyhodilo crankshaft senzor co je cidlo polohy kluky, to nasvedcuje aj dlhsiemu startu. Ak ti to vyhodilo camshaft senzor tak to je cidlo vacky tie by si mal mat dve a ich nefunkcnost sa prejavuje slabym vykonom a vysokou spotrebou.

Mozno to co si kupil niesu tiez najlepsie cidla, akej znacky si kupoval?
Vanos netrasie motorom a prejavuje sa len za studena. Ako riesil tu netesnost? Skus pri nastartovanom motore odsrubovat viko dolievania oleja, auto by malo chciet zdochnut.

Ignition coils - cievky, menil za nove vsetkych 6?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
GiBBo
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E39 523i
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Sobota, 27. Septembra 2014, 21:21

fuha tak s tymi senzormi si ma dostal, neviem ci to bol crankshaft alebo camshaft, budem sa musiet spytat toho co mi to menil a dam vediet, ale mal som problem so startom ktory sa po vymene vyriesil, takze asi ten crankshaft. a znacka? tak to neviem, ale menili sa dva tie senzory a dokopy stali priblizne 150. cievky mi chalan nevymenil, iba tam vyskusal dat zo svojho auta tiez ma ten isty model ako ja a vraj to islo este horsie tak tam dal naspet tie co boli.

edit: volal som chalanovi a vravel ze mi vymenil aj crankshaft aj camshaft senzory a vraj boli kvalitne, ale tak to moze povedat hocikto... povedal ze mi objedna dalsie tie senzory a vymeni to a ked to pojde tak super a ked nie tak ich posle naspet. potom budem informovat... zatial dakujem jararak za pomoc.
 
Mathess
Príspevky: 15
Registrovaný: 6.4.2013
Auto: BMW e38 728i manual
Kraj: Bratislavský

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Utorok, 30. Septembra 2014, 16:42

jararak-A ten motor ma zdochnut ci ma drzat otacky?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Utorok, 30. Septembra 2014, 17:19

no, zdochnut by nemusel, ale rozhodne nema ostat bezo zmeny, mal by sa poriadne zakuckat
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Mathess
Príspevky: 15
Registrovaný: 6.4.2013
Auto: BMW e38 728i manual
Kraj: Bratislavský

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Piatok, 10. Októbra 2014, 10:38

No mne pri otvoreni viecka na olej zdochne tak isto studeny start motor nabehne a za 10 sekund zdochne. Ked mu pridam zadusi ho neviem co stym moze byt. ked druhy krat nastartujem uz ide taktiez obcas zaskacu otacky ke dje studeny. Potom uz ide bez problemou
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Piatok, 10. Októbra 2014, 10:48

jararak takze zdravy motor ma na volnobehu po otvoreni vicka doplnania oleja zmenit prejav? zakuckanie, pokles otacok, pridusenie? ci ako. mne motor vobec nereaguje na otvorenie :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Piatok, 10. Októbra 2014, 12:24

bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Piatok, 10. Októbra 2014, 12:31

a ked ziadnu zmenu nezaznamenam? uz mam na ceste olejovy separator cize to moze byt aj nim. len som bol v tom, ze by nemala byt zmena po otvoreni na rozdiel od odpojenia dobrej vahy vzduchu.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Piatok, 10. Októbra 2014, 16:51

nerob viac ako jednu vec na aute. ked tak potom generalka celeho systemu.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Piatok, 10. Októbra 2014, 17:36

zacinam od najlacnejsieho... a aj tak som ho mal v plane vymenit kedze som na nom presiel cca 26000.
 
GiBBo
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E39 523i
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Sobota, 25. Októbra 2014, 12:21

Takze mensi update. Vymena camshaft senzora nepomohla, ale mam dalsi zvlastny problem. Vyhadzuje mi to random chyby na displeji, check coolant, check brake lights, check low beam lights atd. stale nieco ine, ale svetla aj nemrznucu mam ok.
 
GiBBo
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E39 523i
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Utorok, 28. Októbra 2014, 23:32

tak tie random chyby nakoniec neboli vobec random, ale fakt som mal menej nemrznucej a svetlo tiez chciplo tak teraz je to uz okej... ale problem s motorom je stale. objednal som sa do autorizovenaho servisu bmw a len za diagnostiku mi povedali ze 200-300 budem platit :( ale snad pridu na to co s tym je, lebo uz fakt si neviem dat rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Streda, 29. Októbra 2014, 07:51

za diagnostiku 200-300???? WTF :shock:

to ti idu tu diagnostiku predat? ci uvadzas v inej mene?
 
GiBBo
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E39 523i
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 523i trasie auto, skacu otacky

Streda, 29. Októbra 2014, 11:59

sorry je to v anglickych librach, cize este viac kusok. normalne rozmyslam ze sa zbavim toho auta a kupim si nieco insie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných