... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
bmw_fan
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 12.9.2012
Kraj: Bratislavský

Nepravidelny tah E90 318i

Pondelok, 8. Septembra 2014, 19:09

Zdravim odbornici,
mam 318i 105kw, najazdene cca 40tkm.

Ked poriadne pridam plyn na dvojke alebo trojke, tak okolo 2000ot mam pocit akoby mi vyslovene obmedzilo vykon a tah. Po cca pol sekunde sa skokovo zlepsi tah, akoby tam bolo turbo a dalej ide dobre.

Skusal som to aj s vypnutym DTC, na suchu aj na mokre...ziadny rozdiel. Viem, ze 18i je slabota a v takych nizkych otackach o nicom, ale predtym boli tah a gradacia vykonu plynule.

Dakujem za rady.

Btw, viete poradit servis v BA?
 
Užívateľov profilový obrázok
Doofy134
Príspevky: 24
Registrovaný: 5.2.2014
Auto: e61LCI 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Utorok, 9. Septembra 2014, 10:58

bmw_fan napísal:
Zdravim odbornici,
mam 318i 105kw, najazdene cca 40tkm.

Ked poriadne pridam plyn na dvojke alebo trojke, tak okolo 2000ot mam pocit akoby mi vyslovene obmedzilo vykon a tah. Po cca pol sekunde sa skokovo zlepsi tah, akoby tam bolo turbo a dalej ide dobre.

Skusal som to aj s vypnutym DTC, na suchu aj na mokre...ziadny rozdiel. Viem, ze 18i je slabota a v takych nizkych otackach o nicom, ale predtym boli tah a gradacia vykonu plynule.

Dakujem za rady.

Btw, viete poradit servis v BA?


Zdravim ta ,mam ten isty problem s e92 320i 170ps s 55 tkm ,tankoval som 95 a robilo to tak som skusil dlhsiu dobu tankovat 100 oktanovy benzin z OMV,robil to tak isto a dokonca asi este viac,a ani sa pre tieto motori neodporuca tankovat stovka.Teraz aktualne tankujem uz par mesiacou 98oktanovy benzin a zda sa mi, ze to trosku ustupilo.Kazdopadne je motor zivsi.
Pred servisovanim som podozrieval palivovy filter,objednali sme ho a po rozobrani celeho auta sme zistili ze sa neda menit a je zabudovany na cerpadle v nadrzi,pricom som objednany diel drzal v ruke takze je mozne ze to je filter ale to by robilo aj v inych otackach.okrem toho som vymenil aj vzduchovy filter,motor trosku ozil ale problem sa nestratil.Medzi dalsie najlacnejsie alternativy opravy zaradujem este oktobrovu vymenu sviecok a cievok zapalovania,pokial ani to nepomoze,tak to bud risknem so skrtiacou klapkou atd..ale nechce sa mi do toho investovat lebo je to chyba na ktoru som si zvikol,a obavam sa aj toho ze je to jednoducho jedna z viacerych chyb/nedokonalosti motorov N43b20
PS: v mojom pripade to nieje len nahla strata vykonu na sekundu najcastejsie na 2 stupni pri 1500-2200 otackach ale aj castejsie zmeny zvuku motora,chvylocku je tichy a kultivovany a inokedy len tak z nicoho nic pri zrychlovani zahuci ako trojvalcove htp-cko.
 
bmw_fan
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 12.9.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Streda, 10. Septembra 2014, 08:47

Dakujem za odpoved. Zvlastne je, ze niekedy to robi a niekedy je vsetko ok, nepodarilo sa mi najst ziadnu pravidelnost.

Ide mi hlavne o to, ci to postupne nebude prerastat do dalsich problemov s motorom (?) a ci sa mi niekde 1000km od domu zrazu neodporuca motor.
 
Užívateľov profilový obrázok
Doofy134
Príspevky: 24
Registrovaný: 5.2.2014
Auto: e61LCI 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Streda, 10. Septembra 2014, 21:30

Spojitost s niecim som nenasiel ani ja... #-o viac menej sa mi to stava ale v meste,pri rozjazde raz za cas niekde mimo obce alebo pri beznom jazdeni do prace sa mi to nestava.Vetsinou sa to stalo pri mestskej prevadzke a napr na vyjazde z mensieho kruhoveho objazdu po zaradeni dvojky a pokuse sa popri vyjazde rozbehnut.Lajcky by som povedal ze to ma nieco spolocne so zakrutami alebo skorim preradenim do vyssieho stupna,ale urcite je to blbost.Asi to uzavrieme do tej doby, pokial sem niekto nenapise ako podobny problem vyriesil alebo co na to povedali v servisoch ludia so skusenostami a vedomostami ohladne BMW.
 
IGLA003
Príspevky: 256
Registrovaný: 7.9.2010
Auto: e90lci
Kraj: Bratislavský

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Štvrtok, 11. Septembra 2014, 17:56

su to vstrekovace,do tohto motoru bmw odporuca 98 tankovat,vymenit nakodovat,zmazat adaptacie,previest sa na dialnici 120nou asi 50km
 
Užívateľov profilový obrázok
Doofy134
Príspevky: 24
Registrovaný: 5.2.2014
Auto: e61LCI 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Nedeľa, 28. Septembra 2014, 16:28

ste si isty tymi vstrekovacmi ?pokial viem tak ba sa mali menit vsetky naraz co moze byt draha sranda,o par dni pojdem na diagnostiku a uvidim ci nieco ukaze.je to vasa osobna skusenost ze to sposobuju vstrekovace ? nemoze to robit iba cievka ?
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Nedeľa, 28. Septembra 2014, 17:26

jeden vstrek cca 120€, pri nepravidelnosti chodu motora je to pri tychto priamovstrekoch casta zavada, ale moze to byt aj cievka, sviecka, vaha vzduchu a kopec dalsich veci urcite to treba kvalitne zdiagnostikovat
 
muhal
Príspevky: 16
Registrovaný: 7.8.2014
Auto: BMW 320Ci
Kraj: Trnavský

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Utorok, 30. Septembra 2014, 09:34

Podľa mňa bude problém vo váhe vzduchu. Ja mam ten istý problém a na 318d... Informoval som sa u viacerých mechanikov a hovorili, že váha vzduchu sa dá veľmi jednoducho vyčistiť pomocou špeciálnych sprejov...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12249
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nepravidelny tah E90 318i

Utorok, 30. Septembra 2014, 18:46

Ak je zla,tak ju nevycistis nicim aby fungovala...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných