... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Andrej320D
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW 320D
Kraj: Trnavský

vôla diferenciálu

Utorok, 9. Septembra 2014, 17:03

Stretol sa niekto z vás s veľkou vôlou diferenciálu?
Mám e90 320D 120kw. 2005.
Najprv len mala vola(cvaknutie) pri zmene pohybu- z jednotky do spiatočky a opačne.
Teraz aj pri pridaní a ubraní plynu. Ktorá časť to spôsobuje?
Je možné že sú to drážky na vstupnom hriadeli? Popočúval som to a ide to od diferencialu.
A este nieco, idem menit gufero priamo na tom vstupnom hriadeli lebo som zistil ze to tam
zacalo tiect, pozeral som mnozstvo oleja a je tam dost(-3mm pod napustnou skrutkou).
Za vase rady dakujem
 
polkov
Príspevky: 65
Registrovaný: 22.3.2013
Kraj: Žilinský

Re: vôla diferenciálu

Streda, 10. Septembra 2014, 19:55

Aj mne to cinká, pri rozjazde aj pri preradení zo spiatočky do D a naopak.
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: vôla diferenciálu

Streda, 10. Septembra 2014, 20:14

u mna to iste, uz som bol pod autom x-krat ,kontroloval ramena, brzdy, kardan ale stale som neprisiel na to odkial to ide, uz som to vzdal. U mna je to jemne cinknutie ked napr. dobrzdim na semafor, zastavim, zacnem sa rozbiehat a "cink" , to iste aj pri cuvani. Ked stojim na mieste so zaradenou rychlostou a rozhupem auto tak cinkanie nepocujem, cize kardan, zotrvacnik, diferak som vylucil.
 
MatkoPE
Príspevky: 26
Registrovaný: 11.3.2012
Kraj: Trenčiansky

Re: vôla diferenciálu

Štvrtok, 11. Septembra 2014, 12:00

mne to robi to iste a ide to od difrencialu vela ludi mi hovorilo ze to nemam riesit..ak na to pridete co to je bude rad za radu mam 318d manual
 
polkov
Príspevky: 65
Registrovaný: 22.3.2013
Kraj: Žilinský

Re: vôla diferenciálu

Štvrtok, 11. Septembra 2014, 19:32

Sranda, a to som myslel že som jediný s chorou e91 320d :-D

No takto, bol som v REEM autoservise, tam chalani na nič neprišli, mali to na zdvihaku, cinkalo, od diferaku to nešlo, od kardanu tiež nie.

Ešte známy skúsený automechanik mi hovoril že pod výfukovým vedením zhruba niekde v strede auta, je nejaké uloženie kardanu, alebo nejaké ložisko ktoré to môže spôsobovať, ale musí ísť dole výfuk komplet celý aby sa tam dostal... že môže to byť opotrebované a je to uložené v nejakej objimke a vždy pri rozbehu to cinkne.

V REEM-e tiež hovorili že to môže vydržať cinkať ešte milión kilometrov, na presnú závadu neprišli.

A veľa ludí tvrdí že to budú brzdové doštičky cinkať, resp. tá pružina, čo je somarina a vylúčené ako prvé.
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: vôla diferenciálu

Piatok, 12. Septembra 2014, 06:47

u mna su brzdy praveze podozrivy cislo jedna (aj ked som ich mal zhodene a vsetko som prekontroloval) lebo cinkne mi to vzdy iba ked pouzijem k zastaveniu auta brzdy a nasledne sa rozbieham (ci uz dopredu alebo dozadu) ked s autom zastavim bez pouzitia brzdy (dogulam sa napr. pred semafor) tak vtedy je rozbeh bez cinknutia

este ma napadlo: kto z Vas ma na aute autom. system brzdenia v kopci ? to je u mna dalsi podozrivy :)
 
polkov
Príspevky: 65
Registrovaný: 22.3.2013
Kraj: Žilinský

Re: vôla diferenciálu

Piatok, 12. Septembra 2014, 19:46

No, veď aj ja, keď zabrzdím a potom sa rozbieham tak to cinkne, stojím na brzde a spiatočka tak to tiež cinkne, aj keď už idem napríklad 20km/h a potom razantne pridám tak to cinkne tiež, vo vyšších rýchlostiach to už necinká teda nad 20km/h. Všimol som si to raz náhodou keď som mal otvorené okno a išiel som cez úzke uličky kde bola dobrá akustika.

Mám automat, tiež mám brzdenie v kopci. Ale brzdy sú výlučené úplne.

MD-Bavaria Žilina, vyjadrenie tiež neisté, technik nevedel určiť, tipoval kardan... Zlý tip :-)
Naposledy upravil/-a polkov v Piatok, 12. Septembra 2014, 19:47, upravené celkom 1 krát.
 
lisiak
Príspevky: 99
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW 3
Kraj: Nitriansky

Re: vôla diferenciálu

Sobota, 13. Septembra 2014, 13:08

robi to diferencial neviem ako ty na automate ale ked mas manual tak zarad jednotku a nech niekto rozhupe auto a krasne budes pocut ze to cinka vnutri v nom
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: vôla diferenciálu

Sobota, 13. Septembra 2014, 14:28

lisiak napísal:
robi to diferencial neviem ako ty na automate ale ked mas manual tak zarad jednotku a nech niekto rozhupe auto a krasne budes pocut ze to cinka vnutri v nom


v tretom prispevku z hora som pisal ze toto som uz skusal, v zavretej garazi kde je kazdy pazvuk auta dokonale pocut ale nic, u mna do diff nieje.
 
lisiak
Príspevky: 99
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW 3
Kraj: Nitriansky

Re: vôla diferenciálu

Sobota, 13. Septembra 2014, 14:43

skus to poriadne rozhupat mne to robilo presne to iste co pises a bol to dif ...moze buchat silentblok difu ,hardyspojka,uchytenie kardanu vacsinou sposobuje vibracie ale to specificke cink robil diferak :D
 
polkov
Príspevky: 65
Registrovaný: 22.3.2013
Kraj: Žilinský

Re: vôla diferenciálu

Sobota, 13. Septembra 2014, 19:38

Ak to je diferenciál aké sú možnosti v tomto prípade?
Nevyznám sa do toho, mení sa to kus za kus, alebo komplet náprava zadná sa mení?
 
lisiak
Príspevky: 99
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW 3
Kraj: Nitriansky

Re: vôla diferenciálu

Nedeľa, 14. Septembra 2014, 10:52

da sa vymenit za druhy kus v pohode alebo dat stary opravit
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: vôla diferenciálu

Pondelok, 15. Septembra 2014, 14:15

u mna to pri rozhupani auta fakt nepocujem, ale asi preto ze je to opacny pohyb od kolies cez diff ku kardanu, pri jazde je to opacne, kazdopadne asi to bude naozaj ten diff, resp, spoj s kardanom, v tomto liku je to popisane aj s obrazkami:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=175885

video: http://m.youtube.com/watch?v=eWAT-ENBbXc

lisiak, ako to opravili tebe, vymenili tu spojku s tisic hranom alebo
tam dali specialne lepidlo ako v tom linku ?
 
lisiak
Príspevky: 99
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW 3
Kraj: Nitriansky

Re: vôla diferenciálu

Pondelok, 15. Septembra 2014, 19:37

opravu som neriesil tu u nas ani neviem kde to opravuju...ale tiez mi vsetci hovorili ze to neni dif ze to sa nemoze pokazit na 2.0d :lol:
Naposledy upravil/-a lisiak v Štvrtok, 12. Novembra 2015, 22:43, upravené celkom 1 krát.
 
nairam2

Re: vôla diferenciálu

Streda, 17. Septembra 2014, 10:21

lisiak napísal:
ja som zohnal druhy z buracky za 100vku takze som opravu neriesil tu u nas ani neviem kde to opravuju...ale tiez mi vsetci hovorili ze to neni dif ze to sa nemoze pokazit na 2.0d :lol:


:!:
Bez UDRZBOVE skor povedali nie? ...ked sa pokazi tak sa vymeni...obcas sa pozre ci netecie a vole, manzety, ulozenie...
pri bezporuchovej prevadzke bez poruchy funguje...
POKAZIT sa da vsetko, len treba vediet ako, :idea: hh

zevraj je dif. a dif., taky sportovy, kt. ma rebrovanie kvoli lepsiemu chladeniu...v podstate, tym padom je jedno ci 2.0d alebo co za motor mas...
Prílohy
e90 propulsion.jpg
e90 propulsion.jpg (47.85 KiB) 3978 zobrazení

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: gassgeber a 33 neregistrovaných