... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

odstranenie farby z interieru

Streda, 10. Septembra 2014, 07:06

Zdravim vas.

Mam v ruke auto ktore bolo kedysi dokonale dizajnove. No jebo ho za ten kratky cas co ho mal uplne znicil.

Celu palubovku a dalsie plasty v aute nastriekal na cierno. Vsetko co nastriekal bolo biele, nejaka origo dizajnova edicia aj s podpisom na palubke.

Je nejaka moznost ako odstranit tu dorobenu ciernu farbu pri zachovani origo bielej?

Acetonom to ide do nejakej hnusnej hnedej, voda s jarou podobny efekt ale menej ucinne.

Chcel by som to zachranit ale to nebude mozne co ](*,)
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: odstranenie farby z interieru

Streda, 10. Septembra 2014, 08:20

Zalezi na farbe, velmi dobry ucinok ma alkohol (denturak) alebo benzin/petrolej.

Aceton (hoci by mal byt najucinnejsi ale je aj najagresivnejsi) radsej nie lebo ten uz narusa povrch plastu.

V tvojom pripade si myslim ze dokonaly ucinok nedosiahnes a preto radsej pohladaj vhodne (neznicene) interierove diely.
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: odstranenie farby z interieru

Streda, 10. Septembra 2014, 10:03

Ked mi najdes bielu palubovku a tapacire na e36 kabrio tak to kupim hned. Samozrejme je moznost kupit aj cierne ked to inak nepojde.

Vyskusam teda ako hovoris alkohol a benzin a uvidime.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: odstranenie farby z interieru

Streda, 10. Septembra 2014, 10:09

s alkoholom to bude prplacka ale mohlo by sa to podarit
 
nrtm
Príspevky: 555
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: firemne
Kraj: Nitriansky

Re: odstranenie farby z interieru

Streda, 10. Septembra 2014, 16:10

Skus vodu po holeni s alkoholom.
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: odstranenie farby z interieru

Štvrtok, 11. Septembra 2014, 11:51

SineDko: len ta upozornujem ze aj keby to slo dokonale odstranit s alkoholom (co asi nepojde ked to neslo s ucinnejsim acetonom) tak minies tolko flias denaturaku ze z toho zmagoris (uz len tym pulirovanim).

A ani to nebude lacne (1L flasa stoji cca 2,50 EUR a tych flias pre dokonaly vysledok spotrebujes urcite zopar).
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: odstranenie farby z interieru

Štvrtok, 11. Septembra 2014, 12:14

Kebyze to mam v dokonalom stave za 20e tak by som sa vobec neurazil. Ale myslim ze to nepojde zachranit kedze sa jedna o bielu. Keby to bolo naopak ze zebrak ciernu strekne na bielo tak by to slo urcite jednoduchsie. Uvidim ked sa k tomu dostanem dalsi tyzden.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných