... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Pondelok, 25. Augusta 2014, 22:26

Moj maly nazor do plena - kamos ma Octu 3 RS v benzine.
Sedel som v tom, osahal tlacitka - teda ani omyom to na mna neposobilo ako auto za 30k [a viac]
Ma ju v tkzv "plnke" cize nielen kozka a ksenony, ale aj ACC rozni asistenti, kamera a co ja viem co - proste vybava o akej sa 99% autam tu na klube ani len nesniva...ALE - detaily su to, co odlisuje premiovy segment od toho "ludoveho" a tam je prave vidno, ze je to stale "len" Skodovka - sedacky to ma naozaj super, ale itnerier mi kvalitou prisiel, jak keby som sedel v obchode s cinskymi hrackami - obvzlast dvere uplna tragedia. Dotykovy display osobne povazujem za cisty fail - neni nad iDrive knob, kt. ma clovek hned po ruke.
Zadny difuzor - akoze tie vyfuky su v 4valci uplne na smiech. Jednak v dieslvoej verzii je jedna strana zaslepena, a je to len fejkova rura ale hlavne, je vidno, ze tie otvory na narazniky su len diery a samotny vyfuk konci par cm pred naraznikom..cize to cele posobi smiesne a lacino.
Verim, ze to je relativne solidne auto, ale za tie peniaze to je vysmech, kedze v podobnej cene ma uz clovek pomaly F30 320d a to je auto uplne inde.
Jo a btw. auto bral ako predvadzacku a malo to obute tri roky stare gumy! ](*,) ](*,)
Viac ako 15k by som za to nedal ani s tou vybavou. Nedavno som mal pozicany Peugeot 307 akoze motor ziadny ale vybava brutal a cenovka jak zadarmo.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
cayman
Príspevky: 825
Registrovaný: 11.11.2012
Auto: E34 540i 6q
Kraj: Bratislavský

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Utorok, 26. Augusta 2014, 09:34

Hlavne je smiesne robit RS ako sportovu verziu...v dizli, ked 320d ju sfukne :smile: snad aj 318d. Ta benzinova ako pise jkk ide slusne, ale dizel a so 180 konmi aby bol oznaceny ako RS... :-k
Ja som dost odporca Skody a nikdy by som si ju dobrovolne nekupil, ale zase na druhejs trane musim priznat, ze aspon ta nova RSa v tej modrej farbe nevyzera zle..
E34 540i 6q - LSD 2,93 25%, BC-racing, 4pot E32 750iL brakes, AMA exhaust w/ X-pipe, front strutbar, M5 sway bars, styling 21, Michelin PS4, full M-tech
E46 330ti 5q - swap M54B30, ECUGarage, LSD 3,46 25%, BC-racing, polyurethane bushings, 330i brakes, Hawk HP+ pads, HEL Performance BL, Schmiedmann headers, K&N intake, front/rear strutbar, X-brace, BBS-CH 007, Westlake 235 square setup, Sparco EVO2+, AnimalRacing consoles, stripped interior, oil cooler

daily MB GLB 2021

E90 330i EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Dogg88
Príspevky: 6052
Registrovaný: 25.1.2009
Auto: n/a
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Utorok, 26. Augusta 2014, 09:39

porovnavat BMW a Skodu mi pride smiesne a od veci...
co je na tom nepocjopitelne? Ked bezna 2,0TDi ma 140k tak "silna" 180k nesie oznacenie RS

to je ako M550d co je na tom M? Hociake Ferrari ho s prehladom roznesie, aj ta najslabsia verzia...
tiez porovnanie rovnako odveci ako Skoda vs. BMW
Klub tvoria ľudia, nie autá...
________________
W140 & S210 & E36 & E36 & E34 & GIII & C5 & 312
________________
Mám prázdny život a žiadnych kamarátov, preto sedím celý deň na internete, stalkujem ľudí a vnucujem im svoje správne názory. Marián K., Trenčín
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Utorok, 26. Augusta 2014, 10:44

Dogg88 napísal:
porovnavat BMW a Skodu mi pride smiesne a od veci...
co je na tom nepocjopitelne? Ked bezna 2,0TDi ma 140k tak "silna" 180k nesie oznacenie RS

to je ako M550d co je na tom M? Hociake Ferrari ho s prehladom roznesie, aj ta najslabsia verzia...
tiez porovnanie rovnako odveci ako Skoda vs. BMW


Od veci to tak uplne nieje nakolko cenovo "TOP" modely Skodovky atakuju zakladne motorizacie BMW... preto porovnanie RS vs. 320d
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Utorok, 26. Augusta 2014, 11:27

keď sa niečo označuje ako S, RS, M, sport, atď., tak čakám že pod kapotou tam bude nacpaná poriadna pokroková technika, podľa mňa je 162kW z dvojlitrového turbobenzínu v roku 2014 skôr na smiech, na podobných hodnotách boli iný výrobcovia už pred 20+ rokmi
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Utorok, 26. Augusta 2014, 16:04

Nemozno cakat od automobilky organizacne a technicky podriadenej VW, ze bude moct produkovat spicku ked bola zaradena (v ramci VW) do kasty kde je najvacsia prednost presuvadla velky kufor. :wink:

Inak M550d nie je Mko je to "M performance" teda predstupen/vstupenka do M modelov.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 119 neregistrovaných