... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

vymena motora e39

Pondelok, 4. Augusta 2014, 09:27

cavte,...chcem vymenit motor v 39 520i r.v.97...za motor tiez 520i ale je 99r.v. ma niekto stym skusenosti?bude mi to pasovat?myslim prevodovka aj riadiaca jednotka?staci mi ho vybrat a len nahodit alebo ma cakaju nejake komplikacie s elektrikou?alebo ako postupovat a co si vsimat pri hladani motora..dik za rady..
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: vymena motora e39

Utorok, 5. Augusta 2014, 12:32

rj urcite nepojde, je to uplne iny motor. problem bude len elektrina.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: vymena motora e39

Utorok, 5. Augusta 2014, 16:38

No,to som si uz ako tak očekoval ze tam je iny motor m54?uz nepametam aj riadiaca jednotka,cize toby bolo na babracku s elektrikou,..len predavajuci ma zle informoval o tom motore neni to 99r.v. Ale je to 98r. 8mesiac SE..co je to SE? som pozrel na bmwfans porovnal riadiacu jednotku tak mi ukazuje tu istu..vo stvrtok idem mrknut..
 
hessy

Re: vymena motora e39

Utorok, 5. Augusta 2014, 20:41

Ja som chcel menit m52 za m52tu a uz by bol vraj problem z elektrikov kvoli double vanosu... kedze mas 97 problem budes mat asi rovnaky
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: vymena motora e39

Streda, 6. Augusta 2014, 07:41

Jednovanosi sa montovali do roku 98?doublevanosi od 98?alebo ako to je stymi vanosmi?. cize budem mat problem s elektrikou pri vymene za motor 98?..
 
hessy

Re: vymena motora e39

Streda, 6. Augusta 2014, 11:13

Nechcem teraz zahovarat ale zda sa mi ze dobre vravis. Ked sa pozries na motor uvidis ci mas tu-ckovy motor ak mas len taky vybezok u sahary mas klasiku jedno vanos. Ale zda sa mi ze od 98 mozno koniec rok 97 uz bol aj tu motor. Co som zistoval ja bol by problem z elektrikov...
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: vymena motora e39

Streda, 6. Augusta 2014, 15:24

niesom nejaky mechanik alee asi budem vidiet rozdiel aspon vtom ako si to opisal ten doublevanos,..zajdem mrknut na ten motor porovnam vizualne tak sa rozhodnem,..alebo da sa to odkontrolovat podla winka?..myslim ze hej,..
 
hessy

Re: vymena motora e39

Streda, 6. Augusta 2014, 18:44

Ano da sa to pozriet. Ked si to pozries na internete pozries obrazky m52 vs m52tu je tam vidiet rozdiel u tych vanosov na konci hlavy u sahary je na single len taka kupola a doublevanos je ta kupola vacsia az po saharu skoro a je siroka na celu sirku hlavy. Hlavne pozri olej, vodu, nemal by si pocut klepotanie hydrostelou ani na studeny start (ako sijaci stroj) ziaden dym z vyfuku modro/cierny... nechaj to poriadne zohriat mal by kurit na obe zony, nemal by tlakovat hadice a chladic vanos nemoze klepat ako diesel... Ale vsak to asi poznas :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: vymena motora e39

Streda, 6. Augusta 2014, 20:37

Ved prave,..aaz velmi dobre to poznam,preto to chcem riesit vymenit motor,..300e som vyhodil pred mesiacom za hydrostely,jeden bol rozbity pravdepodobne bude chyteny aj ventil lebo ten sijaci stroj je tu zase,nebol by problem hlavu zhodit dole vymenit ventil a poskladat to aleee stifty sktorymi sa pritahuje vacka sa nedaju dotiahnut,asi strhane zavity v hlave..a ked si to spocitam tak je vyhodnejsie vymenit motor pokial by bol v poriadku..tak ten singel vanos ma len jednu tu kupolu aa doube byy to malo byt mohutnejsie v predu..som zajtra zvedavy na ten anglicky motor,..ak snim nieco bude tak zozeniem hlavu a ju vymenim,motor mi vobec olej nezerie ide aj ma tah,aaaz na to klepanie sijaci stroj,..to som pisal vlastne aj v druhej teme..ok omrknem zajtra ten motor..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných