... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Branik116i
Autor témy
Príspevky: 103
Registrovaný: 20.8.2011
Auto: BMW 116i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Vplyv poveternostných činiteľov na životnosť a kvalitu laku

Piatok, 4. Júla 2014, 19:54

čafte, ako väčšina z nás, aj ja si veľmi šanujem svoje auto a keďže počas najbližších dvoch mesiacov budem parkovať vonku, chcem sa opýtať:

ako je to naozaj s vplyvom dažďa a slnečných lúčov na lak? počul som napr. že slnko dokáže "vyťahať" farbu alebo podobné názory...
Keď sa budete snažiť porozumieť celému vesmíru, nepochopíte nič.
Keď sa pokúsite porozumieť sebe, pochopíte celý vesmír.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Vplyv poveternostných činiteľov na životnosť a kvalitu l

Štvrtok, 31. Júla 2014, 09:52

Branik116i napísal:
čafte, ako väčšina z nás, aj ja si veľmi šanujem svoje auto a keďže počas najbližších dvoch mesiacov budem parkovať vonku, chcem sa opýtať:

ako je to naozaj s vplyvom dažďa a slnečných lúčov na lak? počul som napr. že slnko dokáže "vyťahať" farbu alebo podobné názory...

voskuj, voskuj, voskuj
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Vplyv poveternostných činiteľov na životnosť a kvalitu l

Piatok, 1. Augusta 2014, 15:41

Branik116i napísal:
čafte, ako väčšina z nás, aj ja si veľmi šanujem svoje auto a keďže počas najbližších dvoch mesiacov budem parkovať vonku, chcem sa opýtať:
ako je to naozaj s vplyvom dažďa a slnečných lúčov na lak? počul som napr. že slnko dokáže "vyťahať" farbu alebo podobné názory...


Ja osobne velke skusenosti nemam, ale pokial da sa, vzdy s bavorakom na ktorom mi zalezi parkujem v garazi, doma samozrejme iba v garazi, ked som autom niekde dalej tak si vyberam pokial sa da zaparkovat v garazi (hotel/budova etc)
A nosim so sebou autoplachtu, mal som ich uz viac, mal som aj polyetylen - ten je nanic, tazky a trha sa, plachta nevyschne, aj nylon, ten je fajn ale premokne. Momentalne mam pre BMW http://www.plachty.as/cz/ochranne-plach ... ikost-4XL/ a este jednu malu nylonku noname uz neviem kde som ju kupil, odporucam. cena lepsej plachty je cena jednej navstevy pumpy alebo vylestenia/navoskovania auta a za tu ochranu to stoji.
Osobne plachty mam pre 3 auta, s ktorymi jazdim, pouzivam aj ked idem niekam na kupalisko a parkujem mimo tiena. Nahodit plachtu na auto je zalezitost minuty a nemam auto rozpalene. raz za cas staci nylonku hodit do pracky a zasa je pokoj. Par som ich uz aj vyhodil, lebo sa potrhali alebo boli moc spinave, ale to beriem ako udrzbu.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Vplyv poveternostných činiteľov na životnosť a kvalitu l

Nedeľa, 3. Augusta 2014, 12:07

mam stareho golfa IV a nechal som ho tyzden pod plachtou vonku...zaparilo sa to a uz tak zly lak mi zisiel dolu ;)

nehovorim o mikroskrabancekoch, ktore si mozes narobit tymi hacikmi...

voskovat voskovat voskovat
 
Užívateľov profilový obrázok
erik_1
Príspevky: 289
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: E90 316 LCI
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice, SR

Re: Vplyv poveternostných činiteľov na životnosť a kvalitu l

Nedeľa, 3. Augusta 2014, 14:54

2 mesiace sstatia vonku nic laku neurobi. Bezne stoja auta pri showroomoch von pokial sa nepredaju a nezda sa mi aby bola vyblednuta. Ak zacneme hovorit o rokoch tak to je uz ina debata.
Sam som kedysi na predoslom aute pouzival autoplachtu a nikdy viac, hoc to nieje zo zaciatku vidno ale casom pri castom nahadzovani a zhadzovani to strasne nici lak (skriabe), darmo nikdy nezabranis vonku aby sa pod plachtu nedostal prach a pri stahovani to robi mikroskrabance co mi ukazal az chlapec co mi daval vosko a pekne to nasvietil lampou. Ostal som velmi nemilo prekvapeny!

Cize ako radi PeqpeK voskuj,voskuj,voskuj. Bude drahsie ako ta plachta v konecnom dosledku ale aj ten lak bude ovela zachovalejsi.
Plachta je dobra ked auto stoji dlhodobo a mas ho len ako vikendovku alebo jadzdis len sezonne (jar,leto). Inak ti lak zachova len vosk a dobra garaz!
BMW E90, 316i (90kW) LCI, r.v. 2009
VW Polo 6R 1.2 TSI, r.v. 2016
VW Golf V 1.6, r.v. 2005 EX
Skoda Felicia 1.3 MPi, r.v. 1996 EX
 
Užívateľov profilový obrázok
skoki
Príspevky: 1300
Registrovaný: 14.10.2009
Auto: BMW e46 328i touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv poveternostných činiteľov na životnosť a kvalitu l

Nedeľa, 3. Augusta 2014, 15:07

prípájam sa k názorom vyšie, plachta je dobrá na poškriabanie laku. to že by slnko vytiahlo farbu sa pri nových autách nedeje. Robilo to na starých škodovkách... hlavne ich striekali metodou že priehladny lak naliali do farby, potom sa to nedalo ani vylestiť... na ochranu laku jednoznačne treba dať kvalitný vosk, šetrne umývať a kludne môže auto stáť vonku a nič mu nebude. Samozrejme pokiaľ nejaký dobrak auto nepoškriabe...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných