... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Napster050
Autor témy
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

530D/A - alternator problem

Streda, 30. Júla 2014, 22:01

Ahojte,
čítam to tu už relatívne dlho, ale teraz by som od Vás skúsených potreboval radu.

Mám problém s alternátorom...minulý týždeň mi alternátor zadymil a zhorel stator. Zohnal som druhý použitý, ale mal na regulátore iný konektor, tak som tam dal regulátor z toho pôvodného o ktorom som si myslel že je OK. Rozmery a parametre toho druhého alternátora sú totožné (zrejme bol z 330D).
Po založení a naštartovaní išiel správne, na baterke bolo napätie 14,1V nič sa nehrialo. Problém nastal keď som naštartoval druhý krát, keď som založil aj všetky krycie plasty na motore. Alternátor sa začal zase enormne zohrievať tak som to rýchlo vypol.
Viete mi prosím vás povedať čo toto spôsobuje ? Nechcem odpáliť aj druhý alternátor... môže takéto zahrievanie až horenie spôsobiť vadný regulátor ? (ten by mal skôr spôsobiť že sa nebude dobíjať, nie? )

ďakujem vopred za odpovede.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: 530D/A - alternator problem

Piatok, 1. Augusta 2014, 06:46

No ale ty mas regulator napatia v alternatore a to si predsa menil.
 
sendo5
Príspevky: 14
Registrovaný: 8.12.2013
Auto: BMW E 39 530d
Kraj: Banskobystrický

Re: 530D/A - alternator problem

Piatok, 1. Augusta 2014, 06:55

ak sa to neumerne hreje tak je niekde skrat alebo velký odber ... skús pozrieť svetla a odkontrolovať poistky či su na každej spravne ampere ak niekto dal silnu poistku na skratujuce zariadenie, poprípade skontroluj spravnosť zapojenia alternátora ešte na inom vozidle.... ak sa nedopatraš tak ti prichodí len merať prud a napatie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných