... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Piatok, 27. Mája 2011, 06:50

ja nemam rozbehanu DIS :(, v nedelu na zraze bude kosti, ked bude taky dobry pomoze rozbehat dis aj mne, plus ma ho aj on, cize daco by sme mohli pomajstrovat

zrazy-a-stretnutia/29-5-11-14-30-ke-letisko-vysna-mysla-weekendove-stretka-t5191-1455.html
Naposledy upravil/-a jararak v Štvrtok, 12. Júla 2012, 11:37, upravené celkom 1 krát.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Kulo
Príspevky: 5
Registrovaný: 15.5.2011
Kraj: Košický

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Sobota, 28. Mája 2011, 17:23

ROSCO D10 napísal:
Mám k vám takú otázku?De sa roby kvalitná diagnostika de sa dá zistiť presne tie vstreky ako davkuju a akom su v stave ostatné???Lebo to viem že vstrek č.3 je v riti!A či by nestačilo kupiť jeden alebo dvoje nove a funguje dalej ??
okolie KE,PO??? [-o<


Tak skus nechať zmerať vstreky v bosch servise tam ti povedia že čo a jak, v prípade sa opýtať že či sa daju repasovať. Ja mam teraz stýmto ten istý problém. Dal som si inzerat na BMW klube SK a CZ že kupim vstreky tak sa mi ozvalo par ľudi a vybral som si, objednal. Po odneseni do servisu my to vymenili ale priznam sa zatial auto stale nebeha. Ten pan čo mi vstreky predaval tak mal certifikat z bosch a vstreky boli z toho isteho auta len je otazka čo tam stale "jebe mater" Ono mne auto funguje beha všetko ok ale idu z toho neskutočne zvuky :(.
Čo sa tyka vymeni vstreku tak hlavne nezabudnuť vstreky prihlasiť na riadiacu jednotku + ja som po vymene vstrekou nechal skontrolovať vstrekovacie čerpadlo, vymeniť palivoví filter.
Ja sa viac o poznatky nedokažem podeliť pretože čakam na pondelok čo mi zavola servisak. Viem že mi ešte bude pre istotu merať tlaky vo valcov.
A čo ty už auto beha ?
 
Užívateľov profilový obrázok
ROSCO D10
Autor témy
Príspevky: 61
Registrovaný: 4.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: K.Ch.

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Sobota, 28. Mája 2011, 18:22

Dnes akurát mi vyberaju vstreky a pondelok sa posiela do madarska na repas do BOSCH servisu so 1ročnou zárukou!!!tak potom uvidíme ako bude dalej! A s stým prihlásením neviem ešte ako bude či vedia to či ne lebo som sa nespýtal.Len aby už išli na všetky valce lebo o 2 týžne sa chystám na zraz!!
 
Kulo
Príspevky: 5
Registrovaný: 15.5.2011
Kraj: Košický

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Pondelok, 30. Mája 2011, 20:09

ROSCO D10 napísal:
Dnes akurát mi vyberaju vstreky a pondelok sa posiela do madarska na repas do BOSCH servisu so 1ročnou zárukou!!!tak potom uvidíme ako bude dalej! A s stým prihlásením neviem ešte ako bude či vedia to či ne lebo som sa nespýtal.Len aby už išli na všetky valce lebo o 2 týžne sa chystám na zraz!!


držim palce nech ti všetko dobre dopadne. Ja idem merať tlaky vo valcoch :)
Dnes mi ale servisak hovoril že pri opravovani BMW nebol prihlasovať vstreky a že není treba ale zase je lepšie zajsť do BMW a opytať sa na nakodovanie.

Tak nech ti vyjde nech je to len ten vstrek/y a hlavne ked to maš v servise nech ti povedia prečo to odyšlo lebo to je hlavna otazka ( zla nafta alebo proste už boli stare ? )
 
Užívateľov profilový obrázok
ROSCO D10
Autor témy
Príspevky: 61
Registrovaný: 4.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: K.Ch.

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Utorok, 31. Mája 2011, 19:54

Diky za pekné slová len aby už fungovali ako má!!
Dnes som bol akurát pozrieť auto ta mi hovoril servisák že dosť sa natrápili s vyberaním vstrekov 4 svalnačov viberalo celí deň!
a teraz akurat ich mám v BOSCH servise a čakám že čo im je a kolko bude stáť.
dúfam po poskladaní nebudu komplikácie lebo ma šlak trafí!!!
 
Užívateľov profilový obrázok
ROSCO D10
Autor témy
Príspevky: 61
Registrovaný: 4.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: K.Ch.

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Utorok, 31. Mája 2011, 19:58

Kulo napísal:

držim palce nech ti všetko dobre dopadne. Ja idem merať tlaky vo valcoch :)
Dnes mi ale servisak hovoril že pri opravovani BMW nebol prihlasovať vstreky a že není treba ale zase je lepšie zajsť do BMW a opytať sa na nakodovanie.

Tak nech ti vyjde nech je to len ten vstrek/y a hlavne ked to maš v servise nech ti povedia prečo to odyšlo lebo to je hlavna otazka ( zla nafta alebo proste už boli stare ? )


Ty ako stojíš s autom KULO???
 
Užívateľov profilový obrázok
ROSCO D10
Autor témy
Príspevky: 61
Registrovaný: 4.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: K.Ch.

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Streda, 6. Júna 2012, 11:04

Po roku sa vraciam späť na nedokončenú tému lebo sa zabudlo nato!
Čiže vstrekovače sa vrátili do autíčka naspäť po kompletnom repase a so zárukou
a teraz fungujú ako majú popritom som nabehal už dosť kilometrov a dúfam že ešte niaký ten čas vydržia!!!
 
Lipi
Príspevky: 301
Registrovaný: 25.2.2010
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Bratislavský

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Pondelok, 28. Júla 2014, 16:09

oživím tuto temu...

Mam 530d... Manual prevodovku...

Niekedy mi vibruje auto... na volnobeh... lepšie povedane trasie..

Dvojhmota ma asi rok a pol... spojka ide ok... ak to trasie na volnobeh a vytlačím spojku tak bez zmeny..

Podtlakove hadičky k silentblokom som menil...

Jeden vyzera že je menení... druhy neviem... (silenty prevodovky su menene)

Robí to občas... na vyšie otačky to necítit... jedna sa o jemne chvenie... otáčky su ok.. nekolišu...

može to robit silentblok? (ten pod turbom vyzera byt nemeneny)
"Audi si kupujú preto ako vyzerá, BMW preto ako jazdi.."

BMW 530d Touring /// 2001 - M5 -styl. 82 (e39)
Volvo V70 II 2.0T /// 2001 - M5
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Štvrtok, 31. Júla 2014, 08:43

ak vypnes klimu trasie? Tam su napinaky na remene, jeden na klimu jeden na altik a servo. Mne to triaslo tak jemne na volnobehu a zistil som ze ak vypnem klimu tak prestane. Napinak remena klimy nebol pri tom zly ale proste zapecenu hriadelku mal v tom puzdre cize bol takpovediac pevny bez pruzenia. Skus pohnut s jednym aj s druhym napinakom, ci sa hybu (velky srubovak, alebo tyc ktora tam vlezie) vloz to tak aby si vedel spravit paku a tlac dole ci s tym pohnes aby uvolnilo remen. Je tam urcita sila, ale nie taka aby sa to nedalo pohnut. Ja som sa na to vesal a neslo to pohnut.
Inak kamosovi z roboty tiez natriasalo na volnobehu ale na oktavke, tak dal do servisu, a naozaj zboznujem tym profikov v autorizakoch, opravili ze netrasie, ale co tomu bolo nevedia :) Vraj prehadzovali vstreky a kade co ine, ale prestalo to robit ked resetli RJ motora. Asi zle davkovanie bolo ci co. Nik nevie :)
Môj airbrush blog

Obrázok
 
Lipi
Príspevky: 301
Registrovaný: 25.2.2010
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Bratislavský

Re: Trasie sa celé auto e39 530d

Štvrtok, 31. Júla 2014, 09:32

Jo... Zabudol som... To trasenie robí aj keď nieje zapnuta klíma..
Takže ak je vypnuta a robí to... moze to robiť aj ta druhá cast kladiek.. Jeden napinak jedost tuhy... A niekedy sa chystám na to ich pomenit.... Hlavne remene. Tie uz niečo pamataju...
"Audi si kupujú preto ako vyzerá, BMW preto ako jazdi.."

BMW 530d Touring /// 2001 - M5 -styl. 82 (e39)
Volvo V70 II 2.0T /// 2001 - M5

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných