... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
engel666
Príspevky: 42
Registrovaný: 15.2.2014
Auto: BMW 530D A/T
Kraj: Trnavský

Re: Vymena kladky

Štvrtok, 15. Mája 2014, 21:37

mam vsetko zhodene len to ramienko nie a nie vybrat....skusim tam najskor brzdovej kvapaliny naliat to ma nenapadlo mozno si najde zarez a pusti :) dakujem za odpoved ale.CENÍM SI TO \:D/
 
Užívateľov profilový obrázok
hellrider
Príspevky: 1089
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: e39 530d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA-VT

Re: Vymena kladky

Piatok, 16. Mája 2014, 09:07

mozno blba otazka... ale tu maticu zo zadu si odsruboval?... (ja ked som menil teraz napinak a kladku na klime tiez bo nechcelo ist von... navod... pacienie, WD, kladivo a cas... teda aspon mne to pomohlo).
e39 530d 06/2000 - BledoModreWozitko |

bmwcoding.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
engel666
Príspevky: 42
Registrovaný: 15.2.2014
Auto: BMW 530D A/T
Kraj: Trnavský

Re: Vymena kladky

Piatok, 16. Mája 2014, 19:37

jasne odsroboval som to.nespravil som to ale pretoze mi neslo nasponovat remen a potom to zaistit.nato sluzi ten srobik viachran co zatiahnem do ramienka?vobec mi to tak nezaistilo,pohol som tym ramienkom na sponovacej kladke aby som nasponoval remen a mal by som zatiahnut ten srobik na tej zadnej kladke a malo by to drzat nie?mne to ta pruzinka stale vracia naspat aj ked je srobik dotiahnuty na max.strhol som uz zavit:-D poradte prosim teplo sa blizi
 
Užívateľov profilový obrázok
hellrider
Príspevky: 1089
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: e39 530d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA-VT

Re: Vymena kladky

Pondelok, 19. Mája 2014, 12:25

no teraz myslis klimu ci hlavny remen? ak klimu, tak sa sponuje tak ze vezems očkovy kluc, velkost neviem, tusim 15 a zalozis ho na kladku zvonka. zatiahnes smerom dole, zalozis remen a mas... nic nefixujes ziadnym viachranom. Alebo klasika ze zapries srobovak a kladku odklonis.... teda aspon tak som to robil ja selskym rozumom. Mozno je na to nejaky sofistikovanejsi navod...
e39 530d 06/2000 - BledoModreWozitko |

bmwcoding.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vymena kladky

Pondelok, 19. Mája 2014, 20:55

Tá pružina ti to bude vracať stále,na to tam je.Nedá sa to nastavovať.Tá šestka matka len drží páku s kladkou na mieste v šponováku
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
kgbike
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: Vymena kladky

Nedeľa, 25. Mája 2014, 21:05

Rudo ZM napísal:
Nieje tam puzdro ale šponovák.Tu máš obrázok... Ako vidíš,koniec ramena kladky sa zasunie do vybratia v šponováku.Rameno kladky prechádza blokom motora,ale tam nieje žiadne puzdro...

No dnes som to vybral a to rameno mam este v horsom stave ako na tvojich fotkach...
 
Užívateľov profilový obrázok
kgbike
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: Vymena kladky

Nedeľa, 25. Mája 2014, 21:07

Inac ventilator, teda viskozna spojka ma opacny zavit? Mam pokazenu aj tu a kupil som od chlapika druhu ale ten mi to dal komplet aj s vodnu pumpou lebo mu to neslo odkrutit
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vymena kladky

Nedeľa, 25. Mája 2014, 21:13

Ano,visco-spojka má opačný závit...
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
kgbike
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: Vymena kladky

Pondelok, 26. Mája 2014, 21:07

Vymenene, hadam to bude okej, Zatial to vyzera v pohode. Ale poviem vam bola to riadna makacka :D
 
Užívateľov profilový obrázok
kgbike
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: Vymena kladky

Sobota, 19. Júla 2014, 20:39

Vymenil som vsetky kladky, aj napinak a stale mam tu kladku sikmo a akoby ju neak triaslo. Inac v tom otvore kde sa vsuva je velka medzera, ked tam vlozim ten drziak s kladkou hybe sa to do stran,.. nema sa vymenit aj to puzdro kde je ulozeny ten drziak na kladku? Dakujem za rady, uz som z toho na nervy...
 
Užívateľov profilový obrázok
kgbike
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: Vymena kladky

Pondelok, 21. Júla 2014, 21:40

Chlapi napadlo ma ci to nemoze byt hlavna remenica.. ako poznam ze je uz na konci svojho zivota, ?? :D
 
Užívateľov profilový obrázok
kgbike
Autor témy
Príspevky: 70
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: e65
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: Vymena kladky

Utorok, 22. Júla 2014, 15:57

Nieco taketo som myslel ci tam niekto nedval, ako sa da kupit na podobnu kladku ktora je na klime
Prílohy
Bez názvu.png
 
Užívateľov profilový obrázok
hellrider
Príspevky: 1089
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: e39 530d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA-VT

Re: Vymena kladky

Pondelok, 28. Júla 2014, 07:30

Spravne si nasiel, treba menit aj to. Kupis to v nejakej bavarii/tempuse ci ako sa tie origo shopy volaju. Ja ked som to menil tak ten diel cislo 6 tam skoro uz ani nebol.

PS: menil si aj napinaky? (diel cislo 3 na tom obrazku co si poslal).
e39 530d 06/2000 - BledoModreWozitko |

bmwcoding.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Vymena kladky

Štvrtok, 31. Júla 2014, 08:55

omyl chlapi, ta hriadelka nemoze byt ulozena len v bloku su tam mosadzne ci ake puzdra jedno spredu jedno zozadu, na to puzdierko sa nasadzuje ta tesniaca gumicka aby do toho nesiel bordel, a napinak neplni svoju funkciu prave preto ze je ta hriadelka v tom zapecena a nepruzi, najskor napinak (ten zo zadu) bude v pohode lebo sa nehybal a nemusel nic pruzit :) ja som tak mal na klime, a menil som aj tie puzdra, je.acka neskutocna :) Takze puzdra tam su, treba uvilnik skrutku v strede napinaku zozadu a vytiahnut hriadelku von, ja viem ze nepojde to lahko ale kladivo a nadavky pomozu a ked to bude vonku, treba hriadelku vycistil a natriet vazelinou, vycistit dieru (ako vy vsetci vravite) a vlozit to naspat a nezabudnut tu gumicku nasadit vpredu NOVU a mozno nic ine netreba :D
Môj airbrush blog

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
hellrider
Príspevky: 1089
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: e39 530d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA-VT

Re: Vymena kladky

Štvrtok, 31. Júla 2014, 09:20

no mne bolo treba aj to puzdro... lebo ako vravim skror tam uz nebolo ako bolo... :smile: je to par € a viem ze je to tam nove :) s tou krytkou suhlas.. nezabudnut nasadit.. ta by mala byt sucastou kladky, nie je potrebne ju objednavat zvlast.
e39 530d 06/2000 - BledoModreWozitko |

bmwcoding.sk

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných