... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

e39 520i oranzova kontrolka

Nedeľa, 3. Apríla 2011, 20:15

zdravim,...posledny cas mi zacala svietit kontrolka na panely oranzovy trojuholnik vstrede,nesvieti to stale ale dost casto pri nastartovani svieti a nezhasne,mam pocit ako by auto ani nechceloist, tlacim na plyn a nie a nie zeby sa rozbehlo neviem ci to ma stym suvis ale asi ano,predtym mi ta kontrolka len obcas blikla ked mi presmykli kolesa,.ked stlacam asc tak to nevipne ale ked ta kontrolka nezasvieti pri startnuti a to asc stlacim tak svieti aj ju vypnem.kde hladat chybu?
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Nedeľa, 3. Apríla 2011, 20:29

Je to kontrolka ASC/DSC/ABS. Pokial svieti, tak Ti nefunguje ASC/DSC, pripadne ABS.
Zbehni na diagnostiku, ta povie presne kde je zrada, moze to byt vela veci.
PS: napis model a rok E39

LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Nedeľa, 3. Apríla 2011, 21:32

LuCKy napísal:
Je to kontrolka ASC/DSC/ABS. Pokial svieti, tak Ti nefunguje ASC/DSC, pripadne ABS.
Zbehni na diagnostiku, ta povie presne kde je zrada, moze to byt vela veci.
PS: napis model a rok E39

LuCKy



mne diagnosstika urcila ze dsc nefunguje............tiez mi svieti ta kontrolka..... co s tym teraz??
bmw e39 530i "01
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2069
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Nedeľa, 3. Apríla 2011, 22:25

vymeniť alebo repasovať riadiacu jednotku?
INSTAGRAM: korado_korado
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Pondelok, 4. Apríla 2011, 04:14

Lucky - 97r.v 520i 24v..,moze to mat suvis stym ze sa nechce dostat do otacok ako keby bol brzdeny ci duseny tlacim plyn aaa nic ziadna reakcia?ale asi mas pravdu,skocim na diagnozu,abs-ko funguje brzdi ok,ak je to asc tak co stym vymenit?alebo nejake najlacnejsie riesenie?
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Pondelok, 4. Apríla 2011, 07:17

Doodoo8: mas ASC, problem moze byt aj v snimaci polohy klapky sania, pripadne v motorceku ASC, jednotky ABS (obsahuju aj ASC/DSC) v tychto rocnikoch sa moc nekazili (to je odpoved aj pre korado), to skor v liftovych E39. Skus skontrolovat este konektor na ABS, ci tam nie je vlhkost. Kazdopadne diagnostika povie urcite viac. Zbehni za Kamilom, mas ho tam po ruke. :wink:

rasto524: nefunguje je siroky pojem. Ale ak mas facelift, tak je to casta chyba. Tieto jednotky sa daju aj opravit, vacsinou tj "len" kontakt na zlatych prechodovych kablikoch. Kazdopadne ak RJ reaguje na prikazy z diagnostiky, treba odskusat akcne cleny, pripadne popozerat este vsetky poistky.

LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Utorok, 5. Apríla 2011, 13:03

LuCKy napísal:
Doodoo8: mas ASC, problem moze byt aj v snimaci polohy klapky sania, pripadne v motorceku ASC, jednotky ABS (obsahuju aj ASC/DSC) v tychto rocnikoch sa moc nekazili (to je odpoved aj pre korado), to skor v liftovych E39. Skus skontrolovat este konektor na ABS, ci tam nie je vlhkost. Kazdopadne diagnostika povie urcite viac. Zbehni za Kamilom, mas ho tam po ruke. :wink:

rasto524: nefunguje je siroky pojem. Ale ak mas facelift, tak je to casta chyba. Tieto jednotky sa daju aj opravit, vacsinou tj "len" kontakt na zlatych prechodovych kablikoch. Kazdopadne ak RJ reaguje na prikazy z diagnostiky, treba odskusat akcne cleny, pripadne popozerat este vsetky poistky.

LuCKy



e39ku mam tyzden takze sa s nou pomaly stotoznujem.....ok takze pozrem poistky.....a kde najdem tie zlate prechodove kabliky???? a co su akcne cleny?????? ak sa ti chce mi to vsetko vysvetlovat hod mi to prosim do PM........diky moc
bmw e39 530i "01
 
Užívateľov profilový obrázok
2bad
Príspevky: 471
Registrovaný: 28.3.2008
Auto: BMW 530d e39
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Štvrtok, 14. Apríla 2011, 15:25

mal som na e39 vadne cidlo abs vpravo vzadu (ked som dobrzdoval tak cukalo do pedalu) po objednani prislo zle a tak som dva dni jazdil bez cidla. a vtedy som si vsimol (svietili kontrolky abs a asc) ze ked som velmi prudko pridal, tak auto strasne zlenivelo a prestala ist klima dovtedy to spravilo tak raz za 20pridani no po vybrati toho cidla vzdy. a ked sa cidlo dalo nas5 tak vsetko OK. cize tu stratu vykonu by teoreticky mohlo sposobovat aj to ASC.. :) inak bolo to dost neprijemne ked som dal kickdown a predbiehal som, tak som sa citil ako na felicii :-D neskor uz bolo ok do teraz a to je uz rok...
Felicia "novy xicht" 1.3MPi 50kw ex
BMW e36 M52 320i 110kw ex
BMW e39 M57 530dA 142kw - aktual

Obrázok

http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq ... re=related
 
Užívateľov profilový obrázok
Miro528
Príspevky: 778
Registrovaný: 21.3.2007
Auto: E38 740i ´00
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: GA-SA

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Štvrtok, 14. Apríla 2011, 18:34

Mne nedavno zacala vkuse svietit kontrolka ASC a nedala sa vypnut .Mal som roztrhnute lanko od motorceka ku klapke ,motorcek tahal ale na klapke je snimac a tam uz nedetekoval pohyb klapky.Skus vycistit kontakty na tom snimaci ,a kukni sa ci reaguje motor pri zapnuti klucika :wink: Bratovi svietila kontrokla ked mal nizke napatie na baterke :-k
Ex BMW 740i ´00
Ex BMW 528i Touring ´97
Ex BMW 525i 24V ´91
 
Biggest
Príspevky: 3
Registrovaný: 20.6.2014
Auto: BMW E39 525i Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Sobota, 19. Júla 2014, 17:52

Ahoj na e39 mr 2002 mi vubec nesviti kontrolka DSC - tlacitko muzu mackat jak chci, kratce dlouze, nic, proste nezasviti a nezasviti. diagnostika nehlasi vubec nic. co s tim? nemuze byt praskla jen zarovka nebo?
 
Biggest
Príspevky: 3
Registrovaný: 20.6.2014
Auto: BMW E39 525i Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Sobota, 19. Júla 2014, 18:43

hm, tak sem si naivne myslel ze v pristrojovce jsou zarovicky :D ok sak je to bmw. a tak kontroluju a zkoumam a najednou koukam ze stredove 2 kontrolky (autonivelace + ASC/DSC) je podlepene cernou paskou. po znovuzapojeni budiku zjistuji ze ASC/DSC sviti permanent a neda se vypnout takze presne naopak. chybu v testu vsak nevyhazuje, nebo sem ji aspon nenasel :( nejaka rada?
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: e39 520i oranzova kontrolka

Utorok, 22. Júla 2014, 23:54

Biggest napísal:
hm, tak sem si naivne myslel ze v pristrojovce jsou zarovicky :D ok sak je to bmw. a tak kontroluju a zkoumam a najednou koukam ze stredove 2 kontrolky (autonivelace + ASC/DSC) je podlepene cernou paskou. po znovuzapojeni budiku zjistuji ze ASC/DSC sviti permanent a neda se vypnout takze presne naopak. chybu v testu vsak nevyhazuje, nebo sem ji aspon nenasel :( nejaka rada?



jasne klasika...namiesto opravy to nejaky retard zakryl....skus diagnostiku dsc modulu....pri diagnostike motora to nemusi a ani nevypisuje...iba niektore abs chyby...
bmw e39 530i "01

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných