... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Reinok
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 14.4.2013
Auto: 520i E39
Kraj: Bratislavský

Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Pondelok, 9. Júna 2014, 15:00

Zdravím, už skoro od kúpenia auta...rok, aj dačo...mám problém, že mi auto chytá dialkové len na určitých miestach voči autu, alebo občas mi nezamkne dvere vodiča, alebo neodomkne (nepípne alarm) a potom pri otvorení to začne hulákať.

Občas mi nefunguje sťahovanie okna, bud moje, alebo potom spolujazdca, vypnem motor, a vtedy to začne fungovať, alebo zajebáva blinkru že pri točení začne náhle blikať jak blázon, potom zase normálne.....také malé piča závady, ale čo to spôsobuje?

neviem ako sa to presne nazýva odborne či lift modul, alebo light modul....ale Jaro mi raz na diagnostike spomenul či nemám problém so sťahovaním okien....reku takú somarinu diag ukáže ale že mám upchatý výfuk...to musí človek strávaiť 3hodiny pri aute....
E 39 520i ´98 Touring 150HP
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Pondelok, 9. Júna 2014, 16:28

licht modul. len som si nie isty, ci ma na starosti aj okna aj dialkove. ale dialkove asi nie, to by malo mat na starosti ews.
 
Užívateľov profilový obrázok
Turtles
Príspevky: 119
Registrovaný: 2.7.2013
Auto: e65 FL, 730i
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Pondelok, 9. Júna 2014, 21:48

Ja mam tiez podobny problem.
Co sa tyka toho odomykanie tak ja mam problem zo zadnymi dverami na lavej strane. odomykalo/zamykalo uplne v pohode. Potom zrazu uz sa ten picus na dverach sa vytiahol vzdy na druhy krat ci som O/Z z klucom alebo v aute pomocou tlacitka, potom to uz islo iba pomocou toho tlacitka a teraz mi tie dvere neodomkne vobec. On sa hybe ten curak ale nevybehne von iba ho triase.

Stymi oknami nemam problem ale par krat sa mi stalo to co aj tebe z tym blinkrom.

A este jedna vec, mam radio (16:9 display,navigacia) neviem ako sa to vola to radio :), sem tam sa stane ze prestane hrat. CD-radio-AUX. Z nicoho nic sa straca hlas az je ticho. Niekedy staci ze chvilku pockam a zapne sa,niekedy ho musim vypnut a po par KM ho zapnem a hra a najhorsie je ze niekedy musim zhasnut auto aby to radio nabehlo aj to nie vzdy ide. Potom sa zapne ale musim pouzivat tu vyriantu cislo 2. Vypinat a zapinat
 
Užívateľov profilový obrázok
Reinok
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 14.4.2013
Auto: 520i E39
Kraj: Bratislavský

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Utorok, 17. Júna 2014, 11:40

No včera mi celý deň nezamykalo moje dvere, ani neodomykalo, tak som do toho jebol asi zo 10x a stále to nejde a akurat som si dojebal ,,one click window up" na mojej strane....one click window down mi ide...ale horenie....cize zrejme som nieco dojebal :D

ale čo s tým licht modulom...da sa to len tak vymenit alebo treba nieco extra s tym robit, kodovat to alebo len kus za kus ?
E 39 520i ´98 Touring 150HP
 
el_fuego333
Príspevky: 288
Registrovaný: 20.10.2008

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Utorok, 17. Júna 2014, 14:27

Pokial Vam to robi len na niektorych miestach (povedzme pred bytom) a inde nie (pred nakupnym centrom, v inej lokalite), tak sa poobzerajte po okoli a prip, ak mate moznost, zmerajte intenzitu EMF. Mozno je niekde nablizku nejaky papagaj s rusickou. Alebo mozno vadne mikrovlnne zariadenie v niektorom z okolitych aut.
Poloboh vetra a mora, hrdina muzov. Radikalny ultraheterosexual.
X5 e70
 
Užívateľov profilový obrázok
Reinok
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 14.4.2013
Auto: 520i E39
Kraj: Bratislavský

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Utorok, 17. Júna 2014, 14:34

Jasne, pri lidli, doma na jazerach, hocikde to robi....cize to by musel chodit niekto za mnou ;)
E 39 520i ´98 Touring 150HP
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Utorok, 17. Júna 2014, 15:16

neda sa ti odomknut/zamknut len vodicove dvere a ostatne ano? nebude vadny zamok? myslim ta elekyricka cast. cize rozobrat tapec a odnerat ci pride impulz.

co sa radia tyka, tak mne robi to iste. daka vadna suciastka v zosilovaci vzadu. ale iba pri telotach nad 20℃ nad 30 sa uz ani nespusti.

odomykanie ma na starosti aj koncovy zosilovac centralu. teda signal z kluca nevie zosilit dostatocne a clovek musi prilozit kluc az k antene aby auto na DO vobec reagovalo.
 
Užívateľov profilový obrázok
hellrider
Príspevky: 1089
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: e39 530d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA-VT

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Streda, 18. Júna 2014, 08:21

to s tym zamykanim/odomykanim robi aj mne, na pravych zadnych dverach.... uz som dve noci absolvoval s vytiahnutym cuplikom... nastastie si to nevsimol nikto okrem mna... na nejaky ten druhy pokus sa uz v pohode odomknu/zamknu.. bolo by sa asi treba mrknut na zamok.. no chce sa mi? a viem ako? :lol: ak by sa niekto nudil PM, zadam suradnice pobytu auta :-"
e39 530d 06/2000 - BledoModreWozitko |

bmwcoding.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Reinok
Autor témy
Príspevky: 209
Registrovaný: 14.4.2013
Auto: 520i E39
Kraj: Bratislavský

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Nedeľa, 22. Júna 2014, 08:56

no ešte sa k tomu pridalo aj samovolne otvaranie kufra hocikedy
....no comment bmw...
E 39 520i ´98 Touring 150HP
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Nedeľa, 22. Júna 2014, 10:17

tak to vizera na vadny modul ktory ma na starosri otvaranie.
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Nedeľa, 22. Júna 2014, 10:32

hellrider daj suradnice a pridem ked ostane odomknute :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Turtles
Príspevky: 119
Registrovaný: 2.7.2013
Auto: e65 FL, 730i
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Zlé zamykanie, nezamykanie vodiča, neodomknutie alarmu

Nedeľa, 29. Júna 2014, 09:38

Turtles napísal:
Ja mam tiez podobny problem.
Co sa tyka toho odomykanie tak ja mam problem zo zadnymi dverami na lavej strane. odomykalo/zamykalo uplne v pohode. Potom zrazu uz sa ten picus na dverach sa vytiahol vzdy na druhy krat ci som O/Z z klucom alebo v aute pomocou tlacitka, potom to uz islo iba pomocou toho tlacitka a teraz mi tie dvere neodomkne vobec. On sa hybe ten curak ale nevybehne von iba ho triase.

......


Vyriesenie novým motorcekom :thumbup:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných