... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

hlasi otvorene dvere aj ked su zavrete

Sobota, 21. Júna 2014, 11:05

zdravim vas chalani.

vcera vecer sadnem do vozu, idem si v pohode a zachvilu chlaska DOOR OPEN. kukam ze dobre idem zavret. a hla vsetky zavrete. neustale opakovanie tejto hlasky, niekedy vydrzala dlhsie. niekedy kazdu sekundu open/closed, neni v tom ziadny vzorec.

otazka 1: zistim nejako ktore dvere su problemove bez diag?

otazka 2: ako je riesenie sledovanie otvorenych dveri? klasicky spinac tam asi nebude (ale nepozeral som sa este zblizka) alebo v zamku zabudovane?

podla prejavu zavady tipujem nejaky zlomeny/hrdzavy kabel avsak treba vedet ktore dvere riesit.

dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: hlasi otvorene dvere aj ked su zavrete

Sobota, 21. Júna 2014, 13:29

dvere zasadaju do takych kovovych bazmekov upevnenych na stlpikoch. tie co do nich zasada zamka. tie maju v sebe mikrospinac. su upevnene 2ma torxami asi T25? stava sa, ze tie spinace su vysuchane a aj ked zabuchnes tak ten spinac nerozopne a dvere sa tvaria ako otvorene. prekontroluj, ci niektore nieje velmi vybehane, ak nie tak ich musis rozobrat a skontrolovat kable. ak bude v prdeli spinac tak musis kupit celu tukovovu blbost. riesil som to na e36.
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: hlasi otvorene dvere aj ked su zavrete

Sobota, 21. Júna 2014, 14:39

dobre to by sme mali zistene.

kolko je miera opotrebovania odhadom? mozem povedat ze taky milimeter tam chyba urcite.

musim to poskusat vo chvili ked sa bude prejavovat zavada rucne postlacat a hned uvidim.

:thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: hlasi otvorene dvere aj ked su zavrete

Sobota, 21. Júna 2014, 15:23

mozes skusit aj rucne. otvor jedny dvere a prstom zatlac ten spinac. akonahle sa ti po minutke vypne osvetlenie tak je spinac ok. ak nie tak je v riti. ak budu vsetky takto funkcne tak je to opotrebenim.
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: hlasi otvorene dvere aj ked su zavrete

Sobota, 21. Júna 2014, 16:11

ano rucne to funguje to som skusal hned jak som ho nasol. vyskusam to este ked to bude robit problemy rucne stlacit a vtedy sa hned uvidi

inac staci mat zapnuty kluc a vtedy to reaguje okamzite, netreba cakat minutu kym to zhasne ako pri vypnutom :-"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Big_guy a 18 neregistrovaných