... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: 530d tour- servo

Štvrtok, 27. Marca 2014, 21:29

takže jazdim s tým už dva dni a tále nič. stále to ide ťažko namieste ako otočím jednou rukou,ale musím sa viacej zaprieť, lebo predtým to išlo úplne v pohode. už neviem čo s tým môže byť .
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: 530d tour- servo

Piatok, 28. Marca 2014, 14:17

necital som to cele - kde je problem? nejde ti servotronik? zapisalo chybu a zablokovalo to nadobro. ak ti predtym islo/neslo z toho vypliva, ze si bol v rozhrani kedy este bol counter chyby akceptovatelny a tym padom ho pustalo, pokial nedosla chyba a znova ho vyplo

akonahle counter dosiahne 30 a uz ho musis aktivovat cez DIS, dovtedy sa to zvisuje o +1, ak sa chyba nevyskytne, vymaze -1 z countera.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: 530d tour- servo

Piatok, 28. Marca 2014, 22:43

jararak napísal:
necital som to cele - kde je problem? nejde ti servotronik? zapisalo chybu a zablokovalo to nadobro. ak ti predtym islo/neslo z toho vypliva, ze si bol v rozhrani kedy este bol counter chyby akceptovatelny a tym padom ho pustalo, pokial nedosla chyba a znova ho vyplo

akonahle counter dosiahne 30 a uz ho musis aktivovat cez DIS, dovtedy sa to zvisuje o +1, ak sa chyba nevyskytne, vymaze -1 z countera.


ja sa týmto veciam moc nerozumiem, ale proste zo dňa na deň to prestalo isť a ide to ťažko. myslíš, že diagnostikou sa to da spraviť?
ešte mam jednu otázku keď otvorím nádržku od serva tak mam pocit akoby sa nič nedialo ma to nejako bublať alebo? Kamošovi sice na audi a4 to stále buble skrátka to cirkuluje a na mojom to nerobilo dnes nič. možno je hotové čerpadlo, či?
 
MK111
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 4.5.2012
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: 530d tour- servo

Nedeľa, 30. Marca 2014, 10:49

chlapi ako sa vám správa to čerpadlo keď otvoríte nádržku. robí to niečo alebo?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: 530d tour- servo

Pondelok, 31. Marca 2014, 12:45

riadiaca jednotka ti zablokovala servotronik, preto nejde a ani nepojde, pokial to znova neodblokujes - neznamena, ze sa to znova nestane po 30 nastartovaniach po tom co ti to niekto na diagnostike odblokuje. da sa to len na DISe alebo urcite to bude vediet urobit aj ISTA-d, INPA to nevie a ani ziadne 3rd party sracky (ak to nahodou vediet, tak pardon, ale v tychto tooloch som po takychto funkciach nepatral)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d tour- servo

Sobota, 3. Mája 2014, 15:11

Je normalne aby mi zrazu z nicoho nic fongoval servotronic? Nastartujem, pohynam sa a volantom som krutil ako po masle. Akonahle som vsak pridaval tak riadenie tuhlo ale pri spomaleni ostalo riadenie tuhe. Zeby odchadzal ten ventil?
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: 530d tour- servo

Sobota, 3. Mája 2014, 17:19

Mne dnes tiez stuhlo servo po tom, ako som prehodil zo zimnych na letne. :roll:

Inac, zaujimalo by ma, ako ma ten servotronic fungovat, kedze volantom sa mi toci namieste v pohode, no neni to ako u E66 :D Na inej E39 som servo neskusal, tak to neviem porovnat, ci mam nejaku chybu alebo vsetko v norme. :-k
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d tour- servo

Sobota, 3. Mája 2014, 17:23

So servotronicom ked tocis na mieste alebo pri parkovani mas pocit, ce volant sa kruti pripevneny len sam, necitis ziadny odpor kolies. Ked vsak servotronic vypadne tak musis krutit dvomi rukami aby si vobec zaparkoval. :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: 530d tour- servo

Sobota, 3. Mája 2014, 18:49

No to mi je jasne. Mal som servotronic na E66, ale na E39 mi to nejde uplne rovnako lahko. Dokonca si myslim, ze na Fabii mi islo servo lahsie ako na E39.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d tour- servo

Sobota, 3. Mája 2014, 20:45

Na fabii som nezazil no toto mi pripadalo ako fiat punto s riadenim city ako keby si odpilil tyc riadenia a krutil naprazdno.
Otazka je vsak preco mi naskocil a po dosiahnuti rychlosti na uzavretie ventilu tento ostal stale uzatvoreny. Myslite, ze ho mam vybrat a skusit precistit? Rovno by som to spojil s vymenou kvapaliny a hadic krdze tie su cele mokre.
 
Užívateľov profilový obrázok
ROSCO D10
Príspevky: 61
Registrovaný: 4.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: K.Ch.

Re: 530d tour- servo

Streda, 7. Mája 2014, 19:40

Ahojte chalani.Ja tiež bojujem stým SERVOTRONICkom mam ten istý problém ako EBOLA čiže pri naštartovaní funguje dobre po50km/h vypne a nezapne naspať len po znovu naštartovaní!čistil som tu kocku menil olej nič sa nezmenilo a po čítani na webe som zistil že tu kocku napája elek. GROUND MODUL a vraj tam by mal by byť problem lebo som skušal aj priviesť 12v priamo na tu kocku (relle) prud a vtedy funguje dobre. čiže neviem ako dalej ???
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: 530d tour- servo

Piatok, 9. Mája 2014, 10:11

vyzera to tak ze tie servotroniky su meteosenzitivne....
mne tiez vcera zrazu stuhol volant, vypnem motor, nastartujem lahko, prejdem asi 5 km a tazko, dnes rano do roboty to iste,
otvoril som nadrzku, otocil asi 5 krat plne rajdy ci sa to neodvzdusni a uvidim. To iste mi spravil na jesen, dva dni blbol, odvtedy pokoj dodnes...
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: 530d tour- servo

Pondelok, 12. Mája 2014, 13:59

tomikadze napísal:
vyzera to tak ze tie servotroniky su meteosenzitivne....
mne tiez vcera zrazu stuhol volant, vypnem motor, nastartujem lahko, prejdem asi 5 km a tazko, dnes rano do roboty to iste,
otvoril som nadrzku, otocil asi 5 krat plne rajdy ci sa to neodvzdusni a uvidim. To iste mi spravil na jesen, dva dni blbol, odvtedy pokoj dodnes...



no vyzera to tak ze servo opat ide... zatial netuhne...opat mu to trvalo dva dni.... ale este tu je jedna moznost...
menil som podavacie cerpadlo a odpojil baterku... mozno to zabralo.... vlastne ano zabralo, odteraz pri kazdej zavade odpojte baterku a vsetko sa spravi :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
ROSCO D10
Príspevky: 61
Registrovaný: 4.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: K.Ch.

Re: 530d tour- servo

Utorok, 13. Mája 2014, 15:09

No moje ešte nemá snahu sa udobrovať. Naozaj rozmišlam nad výmenou použitého Ground modulu len neviem či to bez kodovania a podobných zásahov pojde ked zoženiem taký aký mám ja v aute.ked už niekto podobné skúšal tak poprosil by som radu! :-k

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných