... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
veritas
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 22.4.2014
Auto: BMW 318d e90
Kraj: Trnavský

Strata vykonu

Utorok, 22. Apríla 2014, 21:30

Zdravim pani, viem ze je tu toho moc popisane no nakolko niesom ten typ co sedi 5hodin za pc a hlada nieco tak som sa rozhodol zalozit novu temu. Po nastartovany auta sa sprava ako keby to bol hladky diesel, ledva sa vyskrabem na 4ke na 100ku.. a potom vzdy po prejdeny ircitej vzdialenosti(niekedy 2 a niekedy aj 20km) sa auto da do normalu a uz je vykon taky aky ma byt.. ked som auto kupoval.. pred 1000 kilometrami tak pan vravel ze turbo daval repasovat pretoze auto stracalo vykon a nakoniec to bola aj tak vaha vzduchu :D dnes som bol na diagnostike a odpoved som dostal asi takuto: "nooo vyskocilo tam nieco, aj nejake kody ale neviem co to znamena, vymazem ti to a uvidis" tak som zbehol na druhu hned ako mi to v priebehu dna zase spravilo a tam sa ukazalo turbo. Panko mi povedal ze to je pravdepodobne na turbe nejaky motorcek ktory sa neda samostatne zohnat, iba spolu z turbom.. moze to byt v tom? Alebo mate nejake ine napady? Je to chipnute na 150koni.. za odpovede vopred dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7487
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Strata vykonu

Utorok, 22. Apríla 2014, 21:51

myslim, ze u teba este regulacia turba nie je riadena elektronicky, ale podtlakom, skusil by som ten skontrolovat...
 
veritas
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 22.4.2014
Auto: BMW 318d e90
Kraj: Trnavský

Re: Strata vykonu

Utorok, 22. Apríla 2014, 22:01

A co tam mam presne skontrolovat ? Alebo teda aku zavadu tam hladat ? Ako zistim ze to nieje v poriadku ? dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7487
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Strata vykonu

Utorok, 22. Apríla 2014, 22:03

veritas napísal:
A co tam mam presne skontrolovat ? Alebo teda aku zavadu tam hladat ? Ako zistim ze to nieje v poriadku ? dakujem

vseobecne sa zavada regulacie turba prejavuje slabym tahom bud v nizkych alebo vo vysokych otackach
skontrolovat treba podtlakove hadice

ale ak ti to netaha v celom spektre otacok, tak to regulaciou asi nebude...
 
veritas
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 22.4.2014
Auto: BMW 318d e90
Kraj: Trnavský

Re: Strata vykonu

Utorok, 22. Apríla 2014, 22:19

aha, no tak to budem musiet odniest do servisu :/ najhorsie je ze to moze byt xy veci a kym v servise na to pride, nezostava mi nic ine ako chodit pesibusom :D
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Strata vykonu

Utorok, 22. Apríla 2014, 23:34

No vyskocilo tam nieco...:))))))To ma dostalo...:)))))Treba skotrolovat podtlaky,egr,ventili na turbe a egr,egr samotne a nakoniec vaha vzduchu a v poslednom rade,.zle repasovane turbo( stretol som sa s tym par krat)Tento problem ak to nebude ta posledna moznost ti viem riesit na pockanie a ani pesibusom nemusis chodit....ale najskor az po viku....nestiham..:))))

Pred mesiacom som toto iste riesil chalanovi z BA,tam to bola vaha,po skontrolovani vsetkeho....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
veritas
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 22.4.2014
Auto: BMW 318d e90
Kraj: Trnavský

Re: Strata vykonu

Streda, 23. Apríla 2014, 06:53

Jakoze toto vsetko by si mi vedel na pockanie skontrolovat, popripade vyriesit? No tak to by bolo super :)
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Strata vykonu

Streda, 23. Apríla 2014, 07:50

veritas napísal:
Jakoze toto vsetko by si mi vedel na pockanie skontrolovat, popripade vyriesit? No tak to by bolo super :)



Pochybujes????!!:):):)
 
veritas
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 22.4.2014
Auto: BMW 318d e90
Kraj: Trnavský

Re: Strata vykonu

Streda, 23. Apríla 2014, 08:40

To v ziadnom pripade :)
 
Expalox
Príspevky: 6
Registrovaný: 25.8.2013
Auto: BMW E46 320
Kraj: Trnavský

Re: Strata vykonu

Sobota, 26. Apríla 2014, 17:26

čaute, mám podobný problém, menil som podtlakové hadičky a po výmene auto nemá výkon, hadičku k turbu som nemenil, menil som iba tie pod saním. Nemáte niekto nejaké foto tých hadičiek ako majú byť zapojené? Možno som niečo zle zapojil. Dával som tam hadičku 3,2 lebo 3,5 som nezohnal. Mohlo to spôsobiť aj toto?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Strata vykonu

Sobota, 26. Apríla 2014, 18:32

Nemohlo,jedine ze by boli mekke a stlacili sa.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Strata vykonu

Sobota, 26. Apríla 2014, 18:35

Ked riesis niekolko rokov bmw,denne 5-10 aut,tak uz sa nieco na teba nalepi..:)))))

Tych aut bez vykonu co vsetci pozerali,a nesprisli na nic som prestal pocitat pri cisle 100.......aj ked niekedy je to zlozitejsie...to je pripad od pripadu....tazsie sa riesia auta,ktore niekto uz kupi tak,ze nejdu, tam je to zlozitejsie,lebo nevies kto stym co robil....auta co isli a prestali ist riesim uz po spameti...:)))Tu na fore som par ludi nieco naucil za tie roky....:)))))

veritas napísal:
Jakoze toto vsetko by si mi vedel na pockanie skontrolovat, popripade vyriesit? No tak to by bolo super :)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných