... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

tds - fuel system problem

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 16:20

zdravim chalosi.

neska si idem tt-ba pohodka. presol som autosalon a isiel som ba-hainburg-kitse a naspet ba. na obchvate zrazu neni tah a na displayi vypisane FUEL INJECTION SYSTEM. auto uplne mrtve zdochlo na dialnici. toci jak besne ani naznak odpalit.

odtiahli sme to z dialnice na parkovisko a tam to to po dlhsom toceni tak chrochtavo naskocilo a ziadne znamky problemu. tak ideme do tt auto nejavi ziadne problemy. za sencom sme tomu kurili 140-50 podla tacho a vsetko ide, prisiel som do trnavy a startuje teple bezproblemu. prikladam chyby co som vycital hned po prijazde.

egr chyba je asi nepodstatna, ta tam je bezne lebo je to odpojene.

co si myslite o tom? auto nejavi ziadne problemy ako ze by bol upchaty palivo filter, nejdu ziadne bublinky v privode, auto ma normalny vykon aj v nizkych otackach takze predpokladam ze snimaci vstrek funguje tiez.

](*,)

Obrázok
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 21:07

Skor nez cokolvek ine, to vyzera ze si ECU dala slofika. :smile:
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 21:22

no nieco si toho slofika dalo to je vice mene iste :D

to ze je tam ten tlak turba je relativne matuce. pravdepodobne je to len nasledok toho ze neni palivo a nebral by som to moc do uvahy.

senzor na vstrekovaci - skusenosti pravia ze auto ide aj bez toho, toboz ked je nastartovane a ma 2000 otacok tak nema preco neist? je to spravne uvazovanie?

to ze su neni bubliny za filtrom vylucuje akykolvek problem sposobeny precerpavanim paliva. ukazovalo medzi 30-50 skor k 50 takze tak ci tak by to malo byt jedno

osobne to vidim na nieco z tychto moznosti: zla dodavka elektriky (zeby nejake polomrtve relatko?) alebo zla elektronika-len ci samotna ecu alebo v cerpadle. nevyznam sa, neviem ci je v cerpadle nieco co moze sposobit takuto vec ale myslim si ze ano, preco nie.

"najhorsie" je na tom to ze ked som to startoval bezprospredne na to a nejaky cas po tom tak nic, presla hodina aj nieco kym to bolo odtiahnute, teplota na hranici modre nemodre a auto si nejako cudne chytilo, zakolisalo a islo odvtedy jak nic, ziadne prejavenie problemu
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 21:29

Podla mna jednotka, pise ti tam deviaciu v predvstreku, tlaku turba, stratilo signal z ihly, a este aj zabudlo otvarat EGR. Ten predvstrek a ihla budu spolocne, jedno vyvolalo druhe, ale kedze to nepretrvava tak je ihla dobra, a selenoid v cerpadle neodchadza, ak sa znici regulator tlaku, tak to vykazuje zly predvstrek stale, nenavratne. Tlak turba, tazko povedat, neviem ci tento stary sputnik reaguje na prilis nizky tlak, iste je, ze na vysoky ano, a to nemalo dovod nastat (1.5Bar+). EGR zavada je sumak, to si akurat zapise, ale na chod nema vpliv. Takze z toho vychadza elektronika riadenia motora iba. Povyberaj relatka, konektory a tak aspon, uz len to ze nechcel natocit svedci o dacom.
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 21:45

:thumbup:

pozrem zajtra nato pred skolou. keby to aspon neslo stale ze sa da nieco naozaj odmerat ale takto je to tipos bingo jak se rika :-s

ked to nestartovalo nemal som moc prilezitost nieco odmerat. jednak tazko samemu sa to robi a potom som aj tak nemal moc chute do toho na dialnici v odbocovacom pruhu. planoval som to po odtiahnuti z dialnice ale hla potom to uz islo..

este otazka. predpokladajme ze dodavka elektriky je dobra, je zla ecu. co znamena zla. proste zdochla na starobu a nic vic nic min?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Nedeľa, 13. Apríla 2014, 22:08

Este som mrtvu na starobu nevidel, len na dedinske chipy.. Ale kedze ti to vypisalo hlasku na OBC, vedelo to ze sa cosi deje, zaujimavy udaj by bol, ci vo chvili ked to nestartuje je na stop selenoide +12V, ak je, a itak nejde, zlyhalo riadenie cerpadla, teda jasna jednotka. Ak by tam 12V nebolo, tak skor ist po napajani jednotky.
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Pondelok, 14. Apríla 2014, 14:55

no tak neska rano to naskocilo jak nove. normalny jazdy cyklus. ked prisiel cas ist do skoly tak ze prevezem sa po obchvate vyskusat ci to ide aj rychlo a tak. tesne pred mojim zjazdom to chvilu vynechavalo (5s) a ta ista hlaska a konec. nastastie nebola premavka a podarilo sa mi zist, prejst cez kruhovy a zaparkovat normalne takze pohodka. cas tlacil 12:45 a ja o 13:00 mam byt v skole takze som nic neskusal hned som utekal.

prisiel som po 2 hodinach naspet ze sa otmu pozrem na zub. specialne som si povedal ze predtym ako vyskusam vobec potocit motorom sa pozrem na stav vzduchu v palive. \:D/ trupka prazdna. tocim nejaky cas, mozno minutu, neviem, dotiahne naftu a ideme jak gula ziadny naznak zleho filtra ako predtym.

takze vymenim filter zajtra rano a bude sa testovat dalej.

moja otazka je: moze zapisat chyby ake su zapisane nasledkom nedostatku paliva? ja si myslim ze ano. :-"
 
eerror
Príspevky: 193
Registrovaný: 3.6.2011
Kraj: Košický

Re: tds - fuel system problem

Utorok, 22. Apríla 2014, 00:10

Zdravim ta auto 530d e39 mam 2r nemal som nikdy problem este aj pamatam jazdil som aj na oranzovej kontrolke nafty ale posledny cas sa mi to stalo 2x ked mam naftu v nadrzi tak 10l a nedajboze som v miernom kopci neviem s akeho dovodu tlaci naftu naprazdno do filtra , skratka vydno v hadickach vzduch . Stalo sa mi aj tak ze musel som normalne doliat naftu do filtra aby som dosiel na benzinku akonahle dotankoval som vsetko ok . Neviem nieje to nahodou niecim zajebane myslim nadrz .
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Utorok, 22. Apríla 2014, 00:24

Na to tu je trilion tem. Ide o problem s precerpavanim paliva v nadrzi. Ci to niekto naozaj vyriesil neviem. Ale zda sa mi ze tt-simik pisal ze po roznych pokusoch kupil fungl novy cely ten hadicostroj do nadrze a bolo to nadobro vyriesene.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: tds - fuel system problem

Utorok, 22. Apríla 2014, 07:24

Po roku trapenia som to vyriesil aj ,ja.

Problem bol v samotnom cerpadielku (zadrhaval sa ) a v o kruzku odkial obcas natiahol vzduch.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: tds - fuel system problem

Utorok, 22. Apríla 2014, 16:37

Hlasku moze vypisat, kedze dopravne cerpadlo v cerpadle (yo dawg..) nedokaze stlacovat vzduch, klesne tlak, a vyhodi to zly predvstrek. Ten filter zahod daleko od auta, a daj tam napr. MANN WK820/1, aj v pripade ze odide podavacie cerpadlo v nadrzi, ide auto bezozmeny dalej, co pri original filtri nehrozi, ak aj pojde, tak nad 3000RPM sa to zadusi. Vsetko za predpokladu ze mas dost nafty, min. 20 litrov.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných