... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
norbess
Autor témy
Príspevky: 216
Registrovaný: 18.10.2011
Auto: BMW 330d e46 FL
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Rimavská Sobota

vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Streda, 9. Apríla 2014, 14:45

caute , viete mi sem neake fotky,obrazky hodit ako mam nastavit hlavu motora ,a rozvody? (e36 316i m43 (retazove rozvody) 1997 75kw)
prasknutu mam hlavu motora, zajtra idem od jedneho typka kupit hlavu motora aj s vačkou a hydoštelmy, tuto hlavu motora som uz daval dole /fixol som rozvody/ aj som ju dal nazad a isla ako mala, ale teraz budem davat na tento motor uplne inu hlavu motora, a neviem ako by mala stát vačka, vlastne kade by mala ukazovat tá malá šípka na ozubenom koliesku vačky, a že ako asi mam fixnut motor atd. neake fotky alebo nakresy,navody poprosím. vopred dakujem za ochotu chlapci " :roll:
 
msakac33

Re: vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Streda, 9. Apríla 2014, 15:45

keby si hladal tu na fore ( ale zrejme sa ti nechce ) tak najdes v navodoch a manualoch tento odkaz:
http://www.ulozisko.sk/666577/Jak_na_to_E36_PDF.zip
myslim ze od strany 22 nasleduje to, co ta zaujima :-s
 
norbess
Autor témy
Príspevky: 216
Registrovaný: 18.10.2011
Auto: BMW 330d e46 FL
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Utorok, 15. Apríla 2014, 13:41

msakac33 napísal:
keby si hladal tu na fore ( ale zrejme sa ti nechce ) tak najdes v navodoch a manualoch tento odkaz:
http://www.ulozisko.sk/666577/Jak_na_to_E36_PDF.zip
myslim ze od strany 22 nasleduje to, co ta zaujima :-s



o nastavovani rozvodov pri skladani motora tam nieje nic. len ze sa musi fixnut motor ked sa ide rozoberat ....
 
Užívateľov profilový obrázok
BouBou
Príspevky: 738
Registrovaný: 29.11.2008
Auto: 318i E30 Turbo M10
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Utorok, 15. Apríla 2014, 14:03

do zotrvaka kolik, a vacku zaistit pripravkom, vakcy na 4 vlaci sa maju prekrivat, a na 1 budu smerovat hore, a mozes skladat potom pretoc a skontroluj
///..Kto nezažil nepochopí..///
E36 320i Coupe - Lagunengrun metalic
[size=150]E30 318i Coupe - M10 Turbo
Obrázok
 
norbess
Autor témy
Príspevky: 216
Registrovaný: 18.10.2011
Auto: BMW 330d e46 FL
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Streda, 16. Apríla 2014, 20:32

BouBou napísal:
do zotrvaka kolik, a vacku zaistit pripravkom, vakcy na 4 vlaci sa maju prekrivat, a na 1 budu smerovat hore, a mozes skladat potom pretoc a skontroluj



ale budem prekladat aj hydroštely aj vačku do novej hlavy, ,motor samozrejme fixnem, ale vačku budem musiet ajtak vybrat tak tu nefixnem,
 
msakac33

Re: vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Streda, 16. Apríla 2014, 21:13

norbess napísal:
ale budem prekladat aj hydroštely aj vačku do novej hlavy


hlavne nezabudni namazať, nie ze ju tam das nasucho :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
BouBou
Príspevky: 738
Registrovaný: 29.11.2008
Auto: 318i E30 Turbo M10
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: vymena hlavy na motori,ako nastavit rozvody?

Štvrtok, 17. Apríla 2014, 11:48

norbess napísal:


ale budem prekladat aj hydroštely aj vačku do novej hlavy, ,motor samozrejme fixnem, ale vačku budem musiet ajtak vybrat tak tu nefixnem,


o fixovani nic nikdo nehovori ja ti hovorim ze mozes mat cokolvek v akej polohe,,otocis motorom aj otvorenym bez hlavy tak aby si dal koli do kluky a 1 piest do uvrate,,,vacku aj druhu na druhej hlave aj ja neviem aku este proste das do polohy ako som uviedol vyssie nasadis prirpravok na rozvody bmw origo alebo iny a zlozis nahodis retaz,,

ked nemas pripravok na zaistenie vacky tak je zbytocne aby s to robil lebo sa netrafis o zub kludne, a vuala v 4500 ti budu piesty trosku kuskat ventili to chyti taky ostry zvuk,
ja som robil kamaradovi jednu m40 rozvody samozrejeme borec pred tym to dal podla stareho, potom dalsi podla stareho a ja som zisitil ked som to robil potom ze panovia predomnou sa dopracovali az o 2 zuby vedla
coz je este neuveritelne ze este dokozal vobec ist vykon nikde v otackach to chytalo o ventili no uzasne
///..Kto nezažil nepochopí..///
E36 320i Coupe - Lagunengrun metalic
[size=150]E30 318i Coupe - M10 Turbo
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných