... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
miskopisko
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.3.2013
Auto: 525tds
Kraj: Bratislavský

problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Sobota, 22. Februára 2014, 18:25

Ahojte. Mam taky problem. Mam stary kluc, nie ten nabijaci, ale ten, do ktoreho ide bateria, ma jedno velke tlacitko v strede a dve male pod tim. (ten, ktory je zobrazeny v "jak na to"). Kodoval som to uz niekolko krat podla navodu a nic. Neviete kde by mohol byt problem? Kluc mi po kupe isiel, potom z nicoho nic prestal ist, neriesil som to, myslel som ze je to bateriou, uz ked ma prestalo bavit otvarat central klucom ako trapko :D tak som vymenil bateriu a isiel to nakodovat, ale nic. Robim to presne podla navodu. Dam kluc do zapalovania, 1poloha max. 5sekund, vybrat, stlacit 2 tlacitko a drzat ho a popritom 3x stlacit to velke tlacitko do 10sekund...a nic. central sa ani neozve, kluc akurat blika chvilu...dikes
 
PetoK
Príspevky: 9702
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Nedeľa, 23. Februára 2014, 12:27

Skus kluc do polohy II, samozrejme zavrete vsetky dvere.
 
miskopisko
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.3.2013
Auto: 525tds
Kraj: Bratislavský

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Streda, 26. Februára 2014, 18:27

skusal som uz vselico vselijake kombinacie tlacitok a poloh kluca a stale nic :(
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Sobota, 1. Marca 2014, 01:09

skus podla tohoto len si to musis prelozit
Prílohy
kluc1.jpg
kluc2.jpg
bmw e39 530i "01
 
miskopisko
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.3.2013
Auto: 525tds
Kraj: Bratislavský

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Nedeľa, 2. Marca 2014, 22:25

to by malo byt to iste? pozrel osm oba obrazky, urobil to iste. na jednom je napisane ze niektore modeli to potvrdia tak, ze zavre a otvori central, a niektore blika svetielko 10s...mne blikalo ale potom nic. nereaguje ziadne z tlacitok. uz fakt neviem ako to mam spravit ale vobec mi to nejde naprogramovat. robim vsetko podla navodu dokonca mi teda to blikatko blika tich 10sekund. Ale nic..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Utorok, 4. Marca 2014, 00:01

Tie kluce jednoducho niekedy umru a je po nich. Potom s nimi uz nic nanaprogramujes. Jedina moznost je kupit novy kluc.......
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Utorok, 4. Marca 2014, 06:51

problem moze byt aj v koncovom fm zosilovaci. prijma signal z kluca a ked som ho odpojil mohol som stlacat kolko som chcel, bez neho to auto nechyti ziadny signal. na ebay sa pohybuju ceny okolo 20e. novy kluc vyjde tu na stranke od clena mio 46 pri diamante od 80e
 
miskopisko
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.3.2013
Auto: 525tds
Kraj: Bratislavský

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Piatok, 7. Marca 2014, 14:07

Aha :cry: no tak to je dost palka za taku blbost..ale ked kupim novy kluc, musim asi menit aj spinaciu skrinku a vlozku vo dverach nie? Alebo novy kluc asi musim dat nejak nakodovat uz v servise, nefunguje to asi len tak ako som to skusal pri tomto kodovani? som myslel ze sa to este nejak da spravit alebo chyba je inde. No nic..diki za rady, kupovat novy kluc nebudem lebo 80e a viac investujem radsej do motora :D
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Piatok, 7. Marca 2014, 19:40

20e za ten zosilovac je vela? :mrgreen:
co sa tyka noveho kluca tak 95e za vyskakovacku je uz dost. no netreba uz frezovat ani menit spinacku ani nic, len ho skalibrujes s dialkovym a hotovo. ale treba zistit kde je problem a nie hned kupovat. ;-)
 
miskopisko
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.3.2013
Auto: 525tds
Kraj: Bratislavský

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Sobota, 8. Marca 2014, 01:19

Aha tak mne by stacil len ten zosilovac hej? Som z toho debil..nerozumiem :D..kluc mi ostava a vymenim len zosilovac (cize vnutro tej ciernej "kraicky")? :D
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Sobota, 8. Marca 2014, 10:29

nie. bud je zly kluc alebo koncovy zosilovac alebo mas dakde problem s kabelazou. kedze ti kluc blika tak predpokladajme, ze je kluc OK. dalsiu alternativu mame zosilovac a tam moze byt problem bud samotny zosilovac alebo antena. ak mas sedan tak zosilovat sa nachadza v C stlpiku za spolujazdcom. odkry stlpik a skus sa pozriet ci nieje poskodeny kabel anteny. mas v okoli niekoho co ma e39?
skus sparovat svoj kluc s jeho autom. ak sa ti to podari tak si od neho pozicaj ten zosilovac a skus ho ndat do svojho auta. ak ho sparujes tak na ebay si kup druhy ak nie tak bude problem inde ale ako zaklad najprv vyskusaj tieto moznosti.
 
ketxup
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Piatok, 21. Marca 2014, 10:53

Skus naparovat kluc z nejakeho ineho. Pripadne tvoj k inemu autu. Aspon ta to navedie smerom ako pokracovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mio 46
Príspevky: 126
Registrovaný: 16.6.2008

Re: problem-nejde nakodovat kluc (stary, nenabijaci)

Streda, 2. Apríla 2014, 21:17

ketxup ti dobre radí najjednoduchší spôsob ako vylúčiš chybu a hneď vieš čo ďalej
BMW klúče. Oprava,výroba nové aj vyfrézovanie. Kódovanie imobilizéru.Píšte PM.
Pozri Služby, zdielaná obchodná sekcia.
http://www.bmwklub.sk/sluzby/vyroba-bmw-klucov-t78865.html

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných